Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezelhetném az étel...

Hogyan kezelhetném az étel féltéséből támadó agresszióját?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves Kuvasz kanról van szó, és nem szeretném, ha rossz vége lenne. Ő a 3. kuvaszunk, de Ő is egyben az első, aki kezdi betegesen féltani a kajáját. Pedig jó sora van. Kölyökkorában kezdődött a dolog, akár a másik kettőnél, de náluk max 3x-i fenyítés eltörölte ezt a hajlamot. A mostani viszont, kicsit bátortalan volt ennyi idős korában, és nem akartam túlzottan bántani emiatt. Így nem mentem inkább túl közel hozzá, mikor evett. Azóta a bátortalanságát annyira kinőtte, hogy igazi domináns alkat vált belőle. Kezdem észrevenni, hogy egyre többször kell neki valamit mondani, hogy megtegye. Pl. kiengedem a hátsó kertbe, és vagy 5x, v többször kell neki szólni, hogy végre elinduljon, amikor hívom befele.


Nem szeretném, ha ez jobban eldurvulna, mert a minap, az öregem jelenlétében majdnem kicsinált egy arra kóborló kutyát, pedig kiabált rá. Nem engedte el a másik kutyát. Az volt a szerencsélye szegény párának, hogy egy szakadékosabb részen történt az eset, és ahogy ficánkolt a szorításában, leesett onnét. Zuhant kb. 4 métert lefelé, de puha földre érkezett, így megúszta a dolgot.


Jótanácsokat várok, vagy ha van valaki szakember, hogy mit mond.


Köszönöm.


2010. okt. 27. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Először kezdjétek ezzel:

*****


Ezeket a szabályokat jó lenne betartani. Van benne szó arról a bizonyos "gesztusevésről",és persze minden egyébről amivel a pozíciódat erősítheted.

Tehát a cél az lenne, hogy a kutya akkor ehet, ha te erre engedélyt adsz. Akkor sem kezdhet falatozni, ha te épp hátat fordítasz.

Ha mégis bepróbálkozna, akkor le kell tiltani, el kell zavarni onnan.

Az a baj, hogy egy kuvasz nem játék, úgyhogy ha minden kötél szakad akkor inkább keress egy szakembert.


Őszinte leszek, mikor hozzánk került az első bulldogom, ugyanezt produkálta. És egész egyszerűen annyira kiakadtam a dolgon, hogy a lába nem érte a földet, viszont sajnos jó öreg kan kutya lévén nem igazán látta be, hogy most jó lenne kicsit meghunyászkodni, úgyhogy volt némi csetepaté közöttünk, és 2 napos koplalás, mivel nem hagyhattam, hogy úgy érezze győztesen került ki a dologból. A harmadik naptól nem volt probléma.


Ne érts félre, nem biztatlak arra, hogy szállj szembe a kutyáddal, mert valljuk be egy kuvasszal szemben sok esély nincs, pláne ha az semennyire nem tisztel, úgyhogy erre kell rágyúrni. Az ehhez vezető lépcsőt pedig a fentebb linkelt könyvben találod.

A kutya szemében te légy az atyaúristen. A léte tőled függ, a kaját te adod, és akkor veszed el amikor úri kedved úgy tartja.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Amit itt leírtál azzal nagyjából tisztában is voltam, csak azt nem tudtam, hogyan fogjak hozzá.

Tudom, hogy nem gyerekjáték, meg, hogy nekem kell irányítani. Remélem a könyv után okosabb leszek.

2010. okt. 27. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem mernék tanácsot adni, a Fennel féle szabályok hasznosak lehetnek, de egy kuvasz nagyon nem játék. Szerintem kérd szakértő segítségét, már csak azért is, mert náluk olyan látens (aza szabad szemmel nem látható) jelei is vannak az agressziónak, hogy ha nem veszed időben észre, abból komoly baj lehet.


Egy kuvaszt nem nagyon lehet büntetni se, mert az simán visszafordul a gazdára. Úgyhogy szerintem mindenképpen szakértői segítséget kérjetek.

2010. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot.

Talán még pont időben vettem észre, és semmiképp sem erőszakkal akarom megoldani a dolgot, mert vagy én, vagy a kutya inná meg előbb-utóbb a levét.

Majd összeszedem a könyvekből az információkat, és kigondolom, melyik irányba indulok el.

Egyenlőre csak akkor van gond, ha evés közben megközelítjük fél méterre. Meg ha betévedne újra egy kutya a kertünkbe, amikor épp futtatom. Nem tudom leállítani. Legalábbis az öregemnek nem sikerült.

Nekem talán valamivel jobban szót fogad, de szerintem én sem tudtam volna megzabolázni.


Meglátom.

2010. okt. 28. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!