Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Negatív vélemények menhelyes,...

Negatív vélemények menhelyes, vagy keverék kutyával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Érveljetek mellette, vagy ellene, bár én most inkább csak a negatív véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi, pl hogy miért nem jó menhelyi vagy keverék kutyával az élet?
2010. okt. 27. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs negatív érv. Csak béna gazda van, rossz kutya nincs.
2010. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok negatívat adni, pozitívat viszont annál többet.
2010. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Egyszer szereztem menhelyről kutyát és kiderült, hogy valójában macska.
2010. okt. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

szia! Nekem volt negatív élményem. Örökbe fogadtam egy németjuhász keveréket 2 éve Nyíregyházán. kicsit furcsa volt, mikor mondtam ott, hogy őt akarom, a félmosolyok, meg a meglepődött arcok, hogy pont őt? Na mindegy, nem törődtem vele. Hazahoztuk, 10 hónapos volt. És elszabadult itthon a pokol. Hozzáteszem, mindig volt kutyám, és azóta is van, eggyel sem volt baj. Semmilyen mértékben nem törődött azzal, hogy ő itt lakik. Állandóan a kerítésnél ült, nem lehetett tőle se be se kimenni, mert szökött. Volt, hogy rám támadt, volt, hogy szétszedte a kerítést. Végül, mivel már zárt kerítés mögül is szökött (kinyitotta a kaput), átadtuk egy feldolgozó üzembe, ahol nem volt bezárva. Ismerősökhöz, jó helye volt, rengeteg kaja, szabadon. Onnan is elment.

Ismerősöm szerint "c.igány" kutya volt, azok ilyenek, hogy nem maradnak meg egy helyen.

Nálunk különben mindent megkapott, csontsovány volt, mikor elhoztuk, én felhízlaltam, tanítottam, sétáltattam, de minden hiába volt. Ilyen kutyát még életemben nem láttam azelőtt.

Azóta van egy mudim, vele semmi baj, igaz, ő mellettem nő fel.

2010. okt. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nincs semmi rossz.

Azért éri meg, mert ha menhelyről hozol, a te kutyád lesz a világ lehálásabb kutyája.

Én tenyésztő vagyok, mégis mindig a menhelyet ajánlom, mert annyira sajnálom őket :'(

2010. okt. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
néhány kutya bedilizik mikor már be hozzák és agresszív lesz de olyan kutyát nem adnak ki embernek vagy ha ki is adnának előbb foglalkoznak vele és ugyanúgy szelíd,emberközpontú,kiegyensúlyozott eb lesz,még egy negatív az hogy sok kutya nem nagyon bízik az emberben és szökik de ezt meg lehet oldani egy jó gazdival és jó kerítéssel és semmi probléma sincsen a kutyával akár kölyök,fiatal,felnőtt vagy öreg!egyébként minden kutya jó és hűséges ha jó gazdája van és türelmes,ezzel arra utalok hogy nincs rossz kutya csak rossz és türelmetlen gazda!a menhelyi kutyák és úgy szintén keverékek és fajtatiszta kutyák semmivel semmivel sem jobbak,mivel a fajtatisztának mondott ebek is keverékek ezért nincs is fajtatiszta kutya csak kutya fajtára hasonló vagyis jobban mondva a farkas.a fajtatisztának mondott ebeket, csak el ismerték és kitaláltak egy fajta nevet neki mint például:chihuahua(csivava),kaukázusi juhászkutya,német juhászkutya,pekingi palotakutya,orosz agár és így tovább.....míg a fajtatisztákat is ki keverték a farkasból de míg a farkasból kikeverték addig össze rakták a farkas keveréket és más kutya féléből azok párosultak és azokat is össze tették amit úgy szintén párosultak amit most meg kaptak a tudósok,tenyésztők mint például a cseh szlovák farkas kutyát,német juhászt és előbb a nagy fajtákat aztán a közepeseket aztán meg a nagy és óriás fajtákat na meg az extra mini meg mini méretett is akár szaporító akár tenyésztő nincs fajtatiszta kutya csak annak mondott és elfogadott de ha ennyi erővel el fogadnák a keverékeket is ugyan az mivel minden kutya a mai világban keverék de mi néhányat fajtatisztának mondunk hol ott köze sincs hozzá vagyis fajtatiszta keverék :D ha valaki át gondolja megérti és felfogja aki nem az nem!szerintem a "keverék",menhelyi kutyák is édesek,szeretetre méltóak,kedvesek ugyanúgy ahogy a "fajtatiszta" kutyák is mert egy és ugyan az csak más kutya féléket raktak össze!nincs se pozitív,se negatív véleményem bocsi minden kutya élet és szeretett vagy düh vagy hamisság de ez emberiségtől és gazdától is függ és nem a kutyán!a mondás is így szól : olyan a kutya,amilyen a gazda s,rossz kutya nincs csak rossz gazda!remélem segítettem és sokat tanulhatnak ebből az emberek persze az is lehet hogy nem érdekli őket és egy nagy hülyeségnek tartják de ez a valóság!
2010. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
20:01 -es. Én is hasonló történeteket hallottam, de ezekszerint te át is élted, hogy milyen egy ilyen kutya. Igen, sajnos nem minden kutya jó és hűséges. Persze minden nevelés kérdése :)
2010. okt. 27. 20:32
 8/14 anonim ***** válasza:
hát utolsó vagyok nekem volt már dolgom nagy ,kicsi,közepes,hamis,szökős,kedves,ragaszkodó,félénk,bátor stb kutyával és mindegyik kutyát meg tanítottam ,persze az elején volt nagy baj velük nekem ugrott a hamis,a félénk nem mert enni,inni,vécézni,szökőt,se többi de a szökős sok sok türelemmel meg tanítottam póráz nélkül sétálni és nem szökdösni,a hamisat leszoktatni a harapásról és annyira hálás volt hogy szeretettet kapott hogy teljesen le szokott róla és póráz nélkül is akár szépen,nyugodtan jött, se többi és minden kutyát meg tanítottam a kiegyensúlyozott viselkedésre !a kutyát fölösleges tovább adni,mert aztán megint tovább adják se többi s az nem jó egyetlen egy kutyának sem.minden kutya rossz kis korában és felnőtt vagy öreg korában is mert nem voltak megfelelő tudású gazdinál és nem volt megfelelően nevelkedve családba de erről nem a kutya tehet,hanem a volt gazda vagy a gazda,gazdák!
2010. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Menhelyen nem jártam,mert a kölyköt az alomból szokás elvinni,és magánembereknél is van.

Egy kutya több mint 10 évig él,tehát nem kell minden évben beszerezni,ami azt jelenti hogy érdemes egy fajtisztát szerezni.

2010. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy fajtatiszta tudatosan tenyésztett kutyának a nevelése könyebb, és kiszámithatobbak a reakcioi, aki rendelkezik a kellő fajtaismerettel. A keverék kutyusoknál ez nem biztos, hogy mindig igy müködik. Viszont rendelkezem ellenpéldával is. A saját kutyámnál több hetes képzés a behivás pl. mig a tavaszi talált keverék kutyussal poráz minden nélkül sétáltunk az utcán, és nem tágitott mellőlem:)
2010. okt. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!