Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Negatív vélemények menhelyes,...

Negatív vélemények menhelyes, vagy keverék kutyával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Érveljetek mellette, vagy ellene, bár én most inkább csak a negatív véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi, pl hogy miért nem jó menhelyi vagy keverék kutyával az élet?
2010. okt. 27. 19:44
1 2
 11/14 zsopega ***** válasza:
Én négy hete hoztam ki egy menhelyről egy akkor 9 hetes keverék kutyust. Nem egyszerűen keverék, inkább turmix. :) Van benne a tacskótól kezdve a vizslán át a németjuhászig minden. Nehézségek voltak (elhúzódó hasmenés, kennelköhögés), de szeretettel és kellő odafigyeléssel (orvosi ellátás, gyógyszerezés) mindez megoldható. Viszont a hálája, a szeretete, az okossága és a "megfelelni vágyása" mindent megér! Nem baj, hogy nincs törzskönyve, nekünk a legszebb és legokosabb kiskutya a világon!
2010. okt. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Alapvetően minden kutyát ugyanúgy kell nevelni. Lehet ellenkezni, de a kutyaiskolában sincsenek retriever osztály, németjuhász osztály, skótjuhász osztály stb.


Sajnos én is hallottam már olyat, hogy olyan komoly problémái voltak a kutyának, hogy végül visszakerült szegény eb. És az illetőnek sem az első kutyája volt.


Bocs, hogy ide írom, de már nagyon kikívánkozik belőlem: Olyan idegrángásom van attól amikor azt mondják, hogy menhelyi kutya legyen mindenképpen, mert azok sokkal hálásabbak! Az biztos, hogy hálás. De akkor egy nem menhelyi kutya az ördög maga? Aki direkt arra játszik, hogy kicsináljon? Ő nem hálás, hogy eteted, gondoskodsz róla, SZERETED?


Nem a menhelyi kutyák ellen beszélek, dehogy is. Nekem is van/volt menhelyi kutyám. De essünk már át a ló tulsó oldalára!


És tényleg, kedves kérdező, ez nem ellened irányul, csak már nem bírtam magamban tartani, bocsesz.

2010. okt. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 xnorkax ***** válasza:
Én rosszat nem tudok róluk mondani :) A mi kutyunk is menhelyről van, nagyon kedves és szófogadó kutya. Egyébként már jártam többször is gyepmesteri telepen és ott is az összes kutya szinte külön kis műsort adott, hogy vigyem haza :'( Mi ez, ha nem a megfelelni vágyás magasfoka? Természetesen a fajtatiszta kutyák is ugyanúgy rendelkeznek azokkal a képességekkel, mint a keverékek. Csak ők nem éltek át annyi mindent. Jobb is mondjuk. De egy jó, menhelyi vagy befogadott kutya megbecsül téged. Egyszer felénk tévedt egy kóbor dobermann, etettem pár napig mire találtam neki gazdit. Mert az eredeti nem lett meg =/ Szóval az a kutya egy lépést nem tett nélkülem. Folyton mellettem ill. mögöttem jött. Amikor csak tudott nyaldosott összevissza :) Szóval a kutya személyiségén múlik, hogy milyen lesz. Meg ugye a nevelésen...
2010. okt. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 zsopega ***** válasza:

A 07.31-es vagyok újra. Egyetértek xnorkax válaszával. És hidd el kedves előtte válaszoló, hogy nem azért lett menhelyi kutyám, mert divat, vagy valami hasonló butaság. Volt nekem is fajtiszta kutyám 30 éve, okos és gyönyörű volt, 11 évig élt boldogan szeretetben. Azóta felnőttem, most a kamasz gyerekeim (és persze a saját örömömre)akartam kutyát. Nézegettem, de az árak sajnos elszabadultak. Eszembe sem jutott a menhelyeken nézelődni, míg a neten véletlenül meg nem láttam a kutyám és testvérei fényképét. Azonnal beleszerettünk. Annyira, hogy szombaton este láttuk meg a képet és vasárnap reggel már száguldottunk érte Budapestről Székesfehérvárra. Szerelem volt első látásra... :)

Nekem inkább attól áll fel a szőr a hátamon, ha olyanok vesznek akár több százezerért kiskutyát, akiknek halvány lila gőzük sincs a tartásáról, etetéséről és neveléséről.

2010. okt. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!