Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 2 éves kutyát mennyire...

Egy 2 éves kutyát mennyire viselne meg, ha más gazdához kerülne?

Figyelt kérdés

Anyám hozta haza, de nem törődött vele és nagyon neveletlen kutya lett. Most mindent tönkretesz, 100ezres károkat okoz, anyám megveri ilyenkor. A kutya folyton stresszel, zavarosan viselkedik, ezért gondoltam, hogy keresek neki egy új gazdát.


(cane corso a fajtája)


2010. okt. 27. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Attól is függ, hogy milyen emberhez kerül. Ha olyan helyre, ahol szeretik és foglalkoznak vele, akkor könnyen túl tenné magát rajta. Hisz végre megkapná amire szüksége van.


Eladod, vagy ajándékozod? Csak mert érdekelne, amennyiben szuka.

2010. okt. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Minden képpen keress neki új gazdát és az anyád soha többé ne tartson kutyát!

Először gondolkoznia kellett volt és kutyaoviba vinni még kiskorában, és akkor nem lett volna ilyen, én is járok az enyémmel 4 hónapos, ez volt a 2. edzése. 3 hónapos kortól lehet már vinni.

Na szóval mindenképpen ajándékozd el, ne törődj az anyáddal, akinek ennyi esze van h megveri a kutyáját ahelyett h suliba vinné, az nem érdemel meg semmilyen állatot!

Jól tetted h eszedbe jutott ez, másnál sokkal jobb helye lesz.

2010. okt. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nevelni kellett volna szerencsétlen kutyát és nem veréssel. Szegény állat nem kérte, hogy vigyétek haza. Én mindenképp megpróbálnám átvenni a falkavezér szerepét és egy két dologra megtanítani. Persze ha Ti nem vállaljátok a foglalkozást vele akkor tényleg jobb ha máshoz kerül.
2010. okt. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ne haragudj, hogy ezt írom, de még az ideiglenes gazdiknál, is jobb helye lesz mint nálatok.

Egy corso nem játék, és ha egyszer "öntudatára" ébred, vagy teljesen kicsináljátok idegileg, akkor nem akkorát fog harapni mint egy tacskó.

Úgyhogy vagy gyorsan kezdjétek el nevelni, kutyaiskolába járni, vagy pedig fajtamentés.

Ha az elajándékozás mellett döntötök, akkor viszont ivartalaníttassátok előtte, vagy írjatok ilyen szerződést, mert eléggé belendült a corso szaporítás sajnos.

2010. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

RÖGTÖN KERESSETEK NEKI ÚJ GAZDÁT!


szerintem az viselné meg, ha nálatok maradna.

persze hogy neveletlen, egy kutyát nem veréssel kell nevelni.


és anyádnak soha többé ne legyen kutyája.

2010. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1. válaszoló tán nem szaporító...?
2010. okt. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem ajándékozom és nem is adom el. Meg kell beszélnem anyámmal, mivel az ő kutyája. Amúgy ivartalanított szuka.


2 éve ezerrel próbáltam lebeszélni erről a döntéséről, de ő mégis megvette és hazahozta (a tudtom nélkül). Nekem van egy kistestű kutyám, ő nagyon jól nevelt, problémamentes, már idősebb is. Amikor tudok, foglalkozok a corsoval is, kiviszem mindkettőt sétálni, de ez kevés neki. Mellettem tök jófej, aranyos kutya, de ahogy hazajön anyám, "megzakkan". Kutyasuliba kéne járnia. Az én időmbe viszont nem fér bele egyelőre, esetleg fél év múlva...

2010. okt. 27. 21:17
 8/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Nem vagyok szaporító. Csak belebolondultunk a férjemmel együtt ebbe a gyönyörű fajtába. Már van egy szálkás szőrű magyar vizslánk, mert a férjem vadászik, de legkésőbb a tavaszra szeretnénk egy corsot. Elég nagy helyünk van, 400 nm a telek, és időnk is lenne vele/velük foglalkozni. A vizslánk most 5 hónapos, szuka, februártól viszi a férjem iskolába, de az alapvető parancsok(ül, fekszik, marad, jön) már mennek neki. Persze néha kicsit kajla, de hát még kölyök. Én előtte már 2 foxit (egy kan, egy szuka) felneveltem, úgy gondolom, hogy a makacsabb, nehezebb kutyákkal is kijövök.

2010. okt. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha csak anyud jelenlétében "zakkan meg", akkor tényleg el kellene beszélgetned anyukáddal.

Pl, hogy nincs-e kedve neki kutyasuliba járni vele. Egy szombati napon pár órát, igazán rászánhatna.

De talán a legfontosabb, hogy ne verje, hisz egy kutya bármikor kettéroppanthatná az őt bántó kezet, mégsem teszi, és ez azért elgondolkodtató.

2010. okt. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!