Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes kutyakölyköt adhatok...

6 hetes kutyakölyköt adhatok már gazdához?

Figyelt kérdés

(az én KÁJomat 4 hetesen kellett elvinnünk, tejpótlót kapott és semmi baja...)

de azért tuti ami száz, gondoltam megkérdezem.

már esznek szilárdat, de ha tehetik, még szopnának az anyjuk viszont már menekül előlük.

Holnap szeretne elvinni hármat a gyerekeinek egy anyuka. odaadhatom már?

Kell még nekik tejpótló, vagy jó a junior táp is?


Köszi a válaszokat!:)


2011. jún. 29. 14:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
mi 8 hetesen adtuk oda a kölyköket amikor a kutyusom szült...szerintem még két hetet várj vele vagy legalább egyet...de te tudod mi már 3szor így csináltuk és akkor már az első oltást és a féregtelenítőt is megkapták a kölykök..
2011. jún. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Még legalább két hét...


Uh, hármat gyerekeknek, hát én oda nem adnám, de gondolom szabadulni akarsz szegényektől.

2011. jún. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
68%

1 ne szaporíts...(tudom, semmi közöm nincs hozzá)

2 nem, mert nem az anyatej fog neki hiányozni, hanem az elmaradt szocializáció...megnézném amúgy a kutyádat, mert az minden olyan kutyánk, amelyik fiatal korban került hozzánk erős szocializációs hátrányokkal indult...egy 3-4 hetes korban elhozott kutyink, ma semmivel nem hajlandó játszani, évekbe tellett, míg legalább más kutyákkal hajlandó játszani, de labda, bot, kizárt nála ...mentett kutyák, nem az anyjuk mellől cibáltuk el őket

2011. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

hát szegénykék meg sem születtek volna, ha egy gazdajelölt nem jelentkezik a talált anyakutyáért és utána nem felejt el szólni arról, hogy meggondolta magát...

(nekem van már két menhelyi kutyám, nincs pénzem egy harmadikat ellátni, tehát az ivartalanítás is őt terhelte volna, én csak a menhelytől akartam megóvni mert valami barom kidobta.)

Miközben a gazdajelölt p.csölt, a kutya vemhes lett...:P

Szóval 8 kölyök van, már csak háromnak nincs gazdája, nagyon életrevalóak, azért gondoltam, hogy már holnap viheti is az anyuka... Amúgy nagyon kedves volt a telefonban, szerintem jó dolguk lesz a kölyköknek.

Pláne ha a gyerekei nem állatkínzók, akkor unatkozni sem fognak...

(annyira meg nem akarok szabadulni, csak nem lesz pénzem ennyi kutyát etetni, de volt, akinek inkább nem adtam oda egy kölyköt mert nem volt szimpatikus a hozzáállása...)


Köszönöm a válaszokat!:)

2011. jún. 29. 14:47
 5/35 anonim ***** válasza:
68%

nem a kaja miatt nem adunk kutyát 8 hetes kor alatt.A szocializáció és a 2 oltás miatt.

(hármat egy helyre én se adnék. Menhelyi lesz mind 2 hónapon belül)

2011. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
68%
vemhesen is lehetett volna ivartalaníttatni ...
2011. jún. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, amint a fenti válaszomból is kiderül, nem direkt szaporítottam, pláne, hogy a kölykökért pénzt sem kérek, csak annyit, hogy normális gazdához kerüljenek...


a KÁJ meg amúgy is egész nap a testvéreivel volt, az anyja elzárva egy kennelben, de le se tojta a kölyköket, már nem is szoptatott (!) ami nem is normális dolog...

De Rasiddal rengeteget foglalkozunk, egy menhelyi 1 éves szuka és egy talált 1 éves szuka anyáskodnak felette, + a nap 24 órájában van vele valaki, kisebb kölyökkorában velem aludt, mostanában már magától kéredzkedik ki a nagyokhoz, jobban szeret kint őrködni éjszaka.

Most 4 hós és teljesen normális.


A menhelyi kutyám, na ő volt idegbeteg, nem bírt a saját lábán emberek közt lenni, de szép lassan tanítgattam, szoktattam, stb, és mostanra teljesen normális lelkivilágú.

Amikor visszavittem a menhelyre kontrollra, nem akarták elhinni, hogy hogy megváltozott, azt hitték, valami speckó suliba jártunk.:D


Pedig nem ismerek semmilyen nagy kutyaguru tippet, nincs nevelési koncepcióm, egyszerűen baráttá szerettem a kutyákat és kész.

Én vagyok a falkavezér, a hangsúlyomból értenek mindent, név szerint.

Nem tudom, miért és hogy, de engedelmeskednek.


Oszt jó'van.:)

2011. jún. 29. 15:01
 8/35 A kérdező kommentje:

Akkor újabb kérdésem lenne...

Az anyjuk le se tojja őket, ha meglátja bármelyiket, már menekül!!!

Ez lenne az a fontos szocializáció?

A másik kutyámmal játszanak, de tőle is inkább csak kikapnak...

Én foglalkozom velük egyedül.

Az anyjuk napi 3 percet hagyja őket szopni, utána felugrik a padra és le se jön.

Gondolom már fáj neki a szoptatás.

8 kölyköt ellátni tejjel nem kis meló, ráadásul szegény akármennyit etetem csak fogy...(és egészséges.)


Ha meg nem külön adok nekik bébitápot, hanem mennének a nagyok kajájához úgy kikapnak, hogy az csak na.


Akkor nem lenne-e jobb helyük hármasban felcseperedni egy családi háznál?...


(Amúgy meg minden gazdának a lelkére kötöm, hogy ha úgy döntene, megválik a kutyától és menhelyre adja, hozzám irányítsa őket, mert én ismerek olyan menhelyest, akinél a menhely még tényleg MENhely és nem sintértelep...)

2011. jún. 29. 15:06
 9/35 anonim ***** válasza:
35%

Szóval nálad lett vemhes a kutya, gratulálok!


Ezek szerint fiatal a kutya, nem tud mit kezdeni a kölykökkel. Ezért is szajkózzuk hogy 2-3 éves kort illik megvárni.


8 kölyök nagyon sok, ekkoráknál már be kellene segítened neked is az etetésbe, nem csak anyukától várni a lehetetlent. Nem csodálom, hogy fogy szegény.


Igen, a szocializációhoz hozzá tartozik hogy a kicsik kikapnak a másik kutyától, meg kell tanulniuk viselkedni!


Tudod, ezek tök nyilvánvaló dolgok, neked is illene tisztába lenned velük. hát a megunt kutyákat nem hozzád fogom irányítani, már bocs.


A KÁJ-jal kapcsolatban keresd meg a fajtamentőket, kérj tőlük segítséget, ha nem bírod eltartani.

2011. jún. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
68%

Ha már eldöntötted h mit csinálsz akkor miért kérdezel??

8 hetes kor elôtt nem adunk oda kölyköt. Ráadásul 3at egy helyre?? Ahol gyerekek vannak? És ha jól értem valami KÁJ keverékek a kölykök? Ahogy egy elôzô írta: 2 hónapon belül mind a 3 utcán lesz.... Képtelenség 3 kölyköt tisztességesen (fel)nevelni.. lehetetlen.

Te mosod kezeid. Vemhes lett vemhes lett, ennyi. Megszült - a kölykök menjenek isten hírével... Sajnos ez a fajta gondolkodásmód ami odavezetett h ennyi kóbor kutya van az országban.

Vajon ebbôl a 8 kölyökbôl hány fog továbbszaporodni??? Legyen csak 2 - 1 kan 1 szuka. A szukánál számoljunk csak 1 "véletlen" alommal - 8 kiskutya újra. A kannál legalább 3 elkóborlásból származó fedezést - átlag 6 kiskutya = 18 kiskutya. Nem kell matekzseninek lenni h rájöjjünk, h pár év leforgása alatt hogyan hatványozódik a kutyák száma.


Ezen te is elgondolkodhatsz, és mindenki aki ezt olvassa és hasonló szituban volt\van\lesz.

2011. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!