Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenféle kutya tápot adjak...

Milyenféle kutya tápot adjak neki hogy eredményt hozzon a kutya növekedésében?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy staffordshir terrier és arra lenék kíváncsi hogy milyen kutya tápot adjak neki amiben sok a fehérje . Ha jó minőségű és eredményt fog hozni az ár lényegtelen mert megveszem :)
2011. nov. 8. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
milyen eredményt? hogy nőjön? Kölyköknek az alacsony fehérje tartalmú táp az ami ajánlottabb hogy az ízületeik fokozatosan fejlődjenek és ne hirtelen nyúljon meg a kutya
2011. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Happy Dog, izületvédő zöld kagylókivonat is van benne.
2011. nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Biomill, nekem ez vált be, sajnos csak bizonyos forgalmazóknál lehet kapni. (Amit a boltban árulnak, az nem ugyanaz a prémium minőség, inkább középkategóriásnak mondanám. Hogy miért forgalmaznak 2 eltérő minőségű tápot ugyanazon a néven, abba most ne menjünk bele...) Én (többek között) egy Jack Russell terriert neveltem fel rajta, nem tudom biztosan, hogy emiatt-e, de vagy 2-3 kg-mal nagyobb, mint az alomtestvérei, és tömör izom, szőre gyönyörű, az ízületei kiválóak, pedig pattog, mint a nikkelbolha.
2011. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

honnan jött a gondolat, hogy a magas fehérjetartalomtól nő meg a kutya?

a magas szénhidráttartalomtól, attól megnő... ha elvonják a fehérjét, akkor szerencsétlennel annyi történik, hogy alig tudja felépíteni a saját szervezetét (mert ahhoz, hogy saját fehérjéje legyen, ahhoz meg kell ennie előbb a fehérjét). minden kutyámnak megadtam a fehérjét (legtöbbjüknek konkrétan húst), és mind lassan, kiegyensúlyozottan nőtt. nem voltak hirtelen "szétnyúló" időszakaik, mint a testvéreiknek, és véletlenül sem nőtték túl őket, sőt, mivel egyenletes ütemben fejlődtek, időnként még ők voltak lemaradva (aztán behozták persze :)). (amúgy különböző fajtájú kutyákról beszélek, van köztük 20 és 65kg-os is)

2011. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
igen de a nyers csirke/marha húsban is kb 18% fehérje van nem (a hús áll 18% fehérje- 75% víz, zsír, nem fehérje nitrogén, 0,2% szénhidrát, szerves savak, vitaminok, szervetlen alkotórészek) Ezzel szemben a kölyök tápokban sokszor jóval több mint 30% os a fehérjetartalom.
2011. nov. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5 hónapos a kutya amúgy meg a növést hízásra értettem mert a kutya elég soványka lemozogja bármit adok neki
2011. nov. 10. 06:27
 7/9 anonim ***** válasza:

nem baj az, ha egy öt hónapos, növekedésben lévő kutya nem dagadt. ha a csigolyái és medencéje nem látszanak ki, akkor nem sovány :)

egyébként a kajája zsírmennyiségét érdemes apránként növelni, ha hizlalás a cél. (azért apránként, mert ha hirtelen kap sok zsírt, akkor hasmenése lesz)

2011. nov. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem köszi a segit de még mindig nem tudom mit adjak neki..
2011. nov. 10. 14:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Írtam már, de akkor leírom még egyszer. Happy Dog.

Egyhangú véleményt nem fogsz tőlünk hallani, erre ne is számíts.

2011. nov. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!