Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák és a macskák kijöhetn...

A kutyák és a macskák kijöhetnek -e egymással valaha?

Figyelt kérdés
Én szeretnék egy cicát de van kutyánk. Lehetséges -e így cicát tartani?
2010. okt. 30. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van egy 10 éves macskám és egy 2 éves shih-tzu-m. Nem mondom h nincsenek verekedések, de azok sem olyan komolyak, csak csesztetik egymást :) Össze kell szoktatni őket. Türelem játék, de nem lehetetlen.

2010. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze. A mi cicánk együtt alszik a kutyával és tisztogatja a fülét is. Imádják egymást. Tényleg olyanok, mintha legjobb barátok lennének :)

De ebben biztosan közre játszik az is, hogy együtt nőttek fel. Nem tudom egy kutya hogyan reagálna rá, ha sok év után beraksz mellé egy cicát is.

2010. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a macska kiskora óta ismeri, akkor lehetnek.
2010. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 hell-ikon ***** válasza:
100%

Ha bemutatod a kutyának és megtanítod neki, hogy nem bánthatja a macskát, akkor igen.

Felnőtt kutyusról van szó?

Mert akkor ez a folyamat hosszadalmasabb lehet, mint egy kölyök kutyánál általában.

De össze szoktatható a két állat. (türelemmel és fegyelmezéssel)

2010. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

ez csak egy buta városi legenda.

én mindig is együtt tartottam kutyát és macskát. könnyen összeszoktathatók, és nagyon aranyosak, mikor egymáshoz bújva alszanak.

2010. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Összeszoknak. Nálunk egy Goldi és 2 házimacska él békében úgy, hogy az egyik macska kis vadócként került hozzánk. Mégis összeszoktak.
2010. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

van egy 13 éves basset szukánk.

6 éve találtunk és befogadtunk egy sérült (3 lábú) cicát.

a kutyám már akkor sem volt könnyű eset :) , híresen makacs fajta, de sok türelemmel és szeretettel megoldottuk.

a cica 2 hétig a háló szobában ismerkedett a hellyel (oda a kutya nem mehet be) a kutya 2 hétig ismerkedett a cica szagával, majd magával a jószággal. nem mondom ,hogy nem kergette meg az elején, de ez hamar elmúlt. azóta jól kijönnek, és együtt napoznak :)

2010. okt. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
a kutyám 2 éves. és macskám eggyellőre még nimcs.
2010. okt. 30. 20:34
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze,ki tudnak jönni egymással,a mi kutyink csak az idegen macskákat nem csípi,a miénket kifejezetten szereti!

Íme egy kép róluk:

[link]


:) 25/N

2010. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Ostoba előítélet, hogy a kutyák és a macskák utálják egymást.


Attól a naptól fogva, hogy hazacipeltem a kutyámat, a két macskám meg ő kölcsönös nagy szerelemben éltek. A kutyám hat éves, a macskák jöttek mentek, szegénykék sorban estek áldozatául a közlekedésnek, de bármikor hoztam új macskát, a kutya mindet körülrajongta. Sőt, a macskák terrorizálták őt, meglehetősen agresszíven.


Minden csak összeszoktatás kérdése. Tudatosítani kell a kutyával, hogy neked fontos a macska, és óvatosan, a karodból kell bemutatni, nehogy a macska elszeleljen, mert akkor a kutya kergetni akarja. És persze a macska véletlenül se karmolja orron a kutyát. Lehetőleg egyszerre kell simogatni mindkettőt, és egyiket sem szabad elhanyagolni, különben féltékenyek lesznek egymásra. Lehet, először fúj majd a cica, de ha látja, hogy a kutya nem bántja, megnyugszik. A kutya meg neked akar megfelelni, vagyis ha vita van, szinte biztos, hogy a macska lesz a provokátor.


Szerintem nyugodtan lehet egyszerre kutyád és macskád.

2010. okt. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!