Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülne, hogy az...

Mennyibe kerülne, hogy az állatorvos elaltassa a beteg kutyánkat? Illetve ez jó döntés-e?

Figyelt kérdés

Sajnos már nagyon idős és beteges a kutyusunk. A legtöbb problémája olyan, amin már nem nagyon lehet segíteni.

Soha még csak nem is gondoltam az altatásra, de ezt már nem bírom tovább. Most már ki sem tud jönni az ólból, mert fájnak a lábai. Viszont sokszor elkezd nyüszíteni és ugatni. Szörnyű, hogy nem tudok rajta segíteni. Már úgy érzem bele fogok őrülni abba, hogy hallom az ugatását de nem tudok mit tenni! Napok óta nem bírok aludni és egyáltalán, gondolkozni sem, csak nézek magam elé. Segítenétek nekem dönteni? Próbáltam szüleimmel megbeszélni, de... Nem akarom ezt tenni, viszont megőrülni sem akarok. Hogy lehet azt eldönteni, hogy mikor jobb inkább elaltatni egy kutyát? Mikor jön el az a pont, amikor már tényleg szükséges?

Adnátok nekem tanácsokat? Mert még csak 10 óra, de én még egy napot nem bírok ki. Tegnap is órákon keresztül ültem és néztem magam elé, az egész nap így telt el. Dönteni szeretnék végre, csak néha elbizonytalanodom. Mire kell ilyenkor gondolni? Milyen érveket és ellenérveket vegyünk figyelembe?

Amikor nyugisabb időszak van mindig arra gondolok, hogy rosszat teszek azzal, ha elaltatjuk. Most is csendben van és arra gondolok, mi van ha mondjuk még jobban lenne? Viszont arra sem vagyok képes, hogy kimenjek hozzá, már akartam, de nem ment. Nem szeretnék erről beszélni.


A másik része pedig, hogy az állatorvos kijön ilyenkor is, vagy akár holnap? Nem budapestiek vagyunk és nem is tudjuk őt bevinni sehová sem.

Illetve milyen összegre kell számítani? Anya azt mondta, hogy most nincs pénzünk. De ha nem olyan nagyon drága akkor beszélnék még vele erről, mert nem nagyon bírom már ezt a helyzetet.


2010. okt. 31. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már úgy látod, nem örül annak, hogy él....Eutanázia

Ha már csak szenvedés neki az élet....Eutanázia

Ha szereted, és nem akarod meghosszabbítani a gyötrelmeit...Eutanázia

2010. okt. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz helyzetben vagy, és én árat nem tudok mondani, még egy körülbelülit sem sajnos.

Viszont amikor már látod a kutyádon, hogy jobb lenne neki ha elmehetne, akkor ne habozz. Nagyon nehéz meghozni ezt a döntést, de mikor már nincs életkedve, fájdalmai vannak, akkor túl kell lépni a saját önzőségünkön és el kell engedni.

Lehet várni, és számolni a napokat, hogy már biztos nemsokára vége, de vajon a te lelkiismereted tiszta maradna-e, hogy hagytad a kutyát napokig szenvedni, és egyedül halt meg az óljában fájdalmak között.

Vagy kihívod a dokit, és a te simogató karjaidban is elaludhat örökre. Arra gondolj, ő mit szeretne, neki mi lenne a legjobb.

Nagyon sajnálom...

2010. okt. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nehéz, mert most is szép csendben van.


Az a gond, hogy én ezt pont nem érzem. Fogalmam sincs mi lenne a jobb neki. Csak annyi telik tőlem, hogy logikusan végiggondolom mi baja van és hogy nem lenne jó, ha kikészülnék idegileg (szerintem inkább ez önzőség) és arra jutok, hogy le kellene zárni ezt a nehéz helyzetet.


Közben keresgéltem és találtam egy kérdést (nem is értem, amikor én kiírtam egy kutyásat sem adott ki).

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__165514-egy-ku..

A 21:26-os választ nézzétek! Ezek után még nehezebb, mert 12.000 forintot kizárt, hogy szüleim össze tudjanak szedni. Négyet még inkább, de amit ott olvastam, ezek után még annyira sem tudom mi legyen.

2010. okt. 31. 10:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha már eldöntöttétek, vagy úgy látjátok, hogy a kutya szenved akkor el kell altatni.

Hidd el nem lesz 12 000 ft. Próbáljátok meg bevinni egy rendelőbe. ( kérjetek segítséget ismerőstől szomszédtól )

Így a költségek lényegesen olcsóbbak.

De ha elmennél egy közeli állatorvoshoz, annak a várójában kint kell lennie az áraknak. Esetleg kérdezz rá a dokitól, hogy kiszállással illetve a nélkül mennibe kerülne a kb. X kg- os kutyánál.

2010. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk kijött az állatorvos házhoz , és itt altatta el a kutyánkat ,2500 Ft volt 1 éve.
2010. okt. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még az ellenségemnek sem kívánom, hogy ilyen döntést kelljen meghoznia, rettegek tőle, hogy mit fogok tenni, ha egyszer eljutok idáig.


De szerintem nagyjából az a helyzet, hogy ha van éltekedve, a fájdalmak mellett még tud csóválni, örülni, akkor joga van az élethez. De ha elbújva szenved csak, és nincs életkedve, akkor jobb neki, ha a gazdi kezében simogatás közben fájdalommentesen elaludhat.


Sajnos árat nem tudok mondani, de kívánom, hogy a legjobb és mindkettőtök számára legkévésbé fájdalmas döntést hozd meg.

2010. nov. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, sokat segítettetek nekem. Múltkor nagyon padlón voltam, de már erősebbnek érzem magam, köszönöm.


Én már meghoztam a döntést. Szegény kicsim ki sem tud már jönni az ólból, így már csak szenved.

Már csak szüleimen múlik, mert bár én már elmondtam nekik, hogy zárjuk le ezt a dolgot ők még haboznak.

Egyelőre az anyagi részét próbáljuk megoldani, de én tegnap is azt éreztem, hogy szüleim nem akarják az altatást. Dühös is vagyok emiatt, mert szerintem nagyon kellemetlen így a kutyusnak és én sem szeretnék lelkileg tönkremenni. Remélem hamarosan megoldódik, mert bár nem szeretném ezt tenni vele, de azt hiszem ez a helyes döntés.

2010. nov. 1. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!