Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám 4éves ivartalaní...

Hogyan tudnám 4éves ivartalanított dalmata kanomat megnevelni?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy az utcán, illetve ha a kennelben van és lát egy kutyát akkor teljesen megvadul, ugat, acsarkodik a többiekre. Emberekkel jól kijön, és még 2szuka barátjával. A többi kutyáról szó sem lehet, gondolkodás nélkül neki megy 2 szer nagyobb kutyáknak is, a doki szerint a fajtársaira megy nem azért mert az ismeretlen kutya kan vagy szuka. A kennelben minden parancsot teljesít (ül, fekszik, marad, érint, kajánál ül és vár míg nem szólok hogy ehet). Próbálkoztam kutyaiskolával, utána 1hét kizárás. Kizárás közben a séta mint az álom, elment mellette egy németjuhász és meg se nyikkant, amint vége lett a kizárásnak ugyanolyan rossz volt. Ettem is elötte és csak utána kapott ő, sétánál én mentem ki először a kapun, stb. Próbáltam sokszor lenyomni a földre amíg meg nem adja magát, de ez csak a páromnak sikerült. Lehet azért mert nő vagyok és ezért nem tekint vezérnek? Ezután jött az ivartalanítás, hátha picit megnyugszik. Ez meg is történt de csak a kennelben. Többször próbáltam azt hogy a 2szukával (őket szereti) elengedtem póráz nélkül mert őket követte és visszajött, de ebből az lett, hogy véres verekedések zajlottak kóbor kutyákkal.

Ha valaki tud valami tippet vagy trükköt a neveléséhez az írjon. Előre is köszönöm a válaszokat


2010. nov. 1. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
laikusként (a tévében szoktam nézni a kutyanevelős műsorokat) annyit mondanék, hogy próbáld meg azt, hogy mész vele sétálni, ha jön szembe olyan kutya, akinek nekiugrana akkor tereld el a figyelmét, jutalmazd amikor nem támad. esetleg ültesd le, és ha leül és nem ugorna neki akkor jutalmazd. vagy szöges nyakörv, és így azt vonja le következtetés képpen, hogy ha támad akkor az fájni fog
2010. nov. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2010. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A szöges nyakörv nem megoldás, mert a fojtó nyakörvben is majdnem megfulladt, inkább kárt tesz magában csak pofázhasson a másik kutyának.
2010. nov. 1. 22:26
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha 4 év alatt nem sikerült otthon megoldani, akkor már nem is fog. Én azt javasolnám, hogy keress másik sulit, lehetőleg olyat, ahol póráz nélkül vannak a kutyák, így kénytelen leszel te is megtanulni kezelni a problémás helyzeteket, és ő is.


Látatlanban még azt sem tudjuk megmondani, hogy félelmi vagy domináns agresszió a probléma, így tanácsot sem tudunk adni, hiszen teljesen másképp kell kezelni a kettőt.

2010. nov. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem egyértelműen domináns, soha semmitől nem ijed meg, nagyon bátor, már már elvakult. Még soha nem láttam 4év alatt behúzva a farkát, kivéve mikor műtötték...
2010. nov. 1. 22:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen kutyasuliba jártatok?

Nagyon ajánlom a Cerberos kutyaiskolát, mi is oda járunk, csodát tettek a kutyámmal. Egy próbát megér, a szocializációs tanfolyam ingyenes.

2010. nov. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is ott voltam. Csak nem tudtunk sokáig járni, mert pont tél elött kezdtük, aztán meg beteg lett a kutyus...
2010. nov. 3. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!