Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyánk 3 évesen ivartalan...

Kan kutyánk 3 évesen ivartalanítva lett, ettől lehet a verekedés?

Figyelt kérdés

1 éves szuka kutyánkkal rendszeresen vérremenő harcot vívnak, mióta ivartalanítva lett a kan. Azért lehet, mert a szuka már vetélytársnak tekinti így? Vagy normálisnak tekinthető, hogy be kell állnia egy hierarchiának közöttük?

A kan műtéte előtt nem voltak ilyen verekedések..


2010. nov. 2. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
igen mert nem érzi a szagot.... nem tudja hogy milyen nemű kutya a másik mert nem érzi a szagát...
2010. nov. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint azt a szagot amivel el tudja dönteni hogy milyen nemű :)
2010. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sokkal inkább az a gond, hogy a szuka mostanra lett ivarérett és szeretné átvenni az irányítást. Amíg nem mindennapos addig ne szólj bele. Ha úgy érzed, nagyon elfajul, akkor rakd őket csak helyre. De én nem hinném h köze lenne az ivartalanításhoz - a mi 3 fős falkánkban az ivartalanított kan az alfa és a legtöbb kutyatársaságban ugyanúgy kivívja ezt.
2010. nov. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MME ***** válasza:

Lehet attól, hogy az ivartalanítás miatt megváltozott a kanod viselkedése, és erre reagál a szukád.

Lehet attól, hogy a szukád most érkezett el oda, hogy próbálgassa magát.

Milyen változást látsz a viselkedésükben? Min szoktak összekapni? Mikor lett ivartalanítva?


Az természetes, hogy be kell állnia egy hierarchiának közöttük, de ezt tehetik testbeszéddel is, békésebb módon. Annyit elérhetsz náluk, hogy csökkentsd az agressziót, és dolgozol azokon a helyzeteken, amik ezt kiváltják, attól függetlenül, hogy miben gyökerezik ez a helyzet.


Van egy hatalmas, kan kutya az utcánk végén. A szukákat imádja, a kanokat megöli. Első (ill. második) hozzászóló, ha van ivartalanított kutyád, menj és teszteld le az elméleted!

2010. nov. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Többnyire mindennaposak a verekedések, előtte szépen elvoltak együtt, játszottak sokat, azokat a futkározásokat már nem látom. A szuka féltékeny, de lehet, hogy igazad van, próbálgatja magát. Odakap a kannak evésnél, ha közel jön, régen engedte enni a saját táljából (mikor könyökként elhoztuk, ott is egy nagy tálból ettek a kölykök, gondolom így szocializálódott), de már inkább elveszi tőle az övét. Ha kimegyünk a kertbe, előttünk, látványosan le kell nyomnia a kant, gondolom bizonyítva felénk, hogy ki a domináns. A kan amúgy feleakkora, szóval félő, hogy ha egyszer jobban megharapja, talán baja is eshet. Úgy 1 hónapja lett ivartalanítva. Előtte béke volt köztük.

2010. nov. 4. 17:38
 6/7 MME ***** válasza:

Szerintem most már csak a problémán dolgozz, korrigáld őket.

Nálam most van egy hatalmas kan, több mint másfél méter magas (olyan 165-170 körül lehet), ha felágaskodik, és ő is nagyon védi a kajáját, de tényleg durván, ha meglátja a kezemben, már akkor neki akar ugrani az enyémnek, és messziről morog (az enyém egy szuka egyébként). Ha befejezte az evést, akkor el akarja venni az enyémtől, ha mindkettő befejezte, akkor képes még utána is védeni azt a helyet, ahol evett :S Úgyhogy én csak azért is egymás közvetlen közelébe rakom az ételt, mindig kint vagyok az elejétől a végéig, és azonnal korrigálom a kant. Nyakörvrántás, gyors, erős érintés, végső soron földreküldés. Ha az első kettőre nem regál, akkor megfogom a nyakörvét, hátrahúzom, és leültetem, nem ehet, csak ha visszavesz magából, addig pedig nézi, ahogy az enyém igen. A hanyatt vágást akkor csinálom csak, ha nagyon makacs, és már csak fél pillanaton múlik, hogy rá ne támadjon az enyémre.

Az etetésen kívül is találtam ki gyakorlatokat, méghozzá, hogy ételt teszek a táljába (jutifalat), és felváltva esznek belőle (csak a kan tálját használom erre a célra, mert ő a hülye), és tá kell engedniük, a jutalom az, hogy visszakerül hozzá a tál, ha szép nyugodtan viselkedik.

Üres állapotában is felhasználom a tálat, bevonom játékba, trükkbe, ahol szintén mindkettő birtokolhatja.

És tál nélkül is dolgozok a dominanciáján, együtt, szinkronban gyakorlatozok velük (parancsszavak jutalomfalatért), igazából bármit kitalálhatsz, csak használd a képzeleted.


Egyébként a kan ezen kívül is szekálja a szukámat, az enyém csak finoman odakap, hogy jelezze, hogy álljon le, de tegnap nagyon csúnyán egymásnak mentek (persze a kan vitte odáig, de az én kutyámnak csak az volt a szerencséje, hogy velük voltam, így szétszedtem őket), ezután azonnal leküldtem mindkettőt a földre, egymástól alig több, mint fél méterre, és egymással szemben, aztán vagy 15 percet kellett így feküdniük. Ez nagyon fontos, mert nem szállhatnak ki a helyzetből, addig nem mehetnek el egymás közeléből, amíg békésen nem tudnak távozni.


A kapcsolatukon pedig úgy próbálok javítani, hogy sokat viszem őket sétára, túrára, mindkettőt én viszem a két oldalamon, gyalog is, biciklivel is, sokat vannak tágas térben együtt elengedve, találkákat rendezek nekik más kutyákkal, és minél több élményt próbálok megszerezni nekik, hogy minél több időt lehessenek oldottan, vidáman egymás társaságában. Nagyon jól haladunk :)


A lényeg végülis ennyi, ezek az alapok, javíts a kapcsolatukon, legyenek nagyon jó élményei egymással, old bennük a stresszt, nyisd meg az elméjüket, foglakoztasd őket, vigyél életet a mindennapjaikba, és korrigáld mindig, azonnal, a szükséges mértékben őket! Nem hátrálhatnak ki a szituációból, rá kell vezetned őket, hogy békésen is meg tudják oldani.

2010. nov. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MME ***** válasza:

Egy fontos dolgot kihagytam - ugyanaz a helyzet a simogatásnál, dögönyözésnél, mint az etetésnél (írtad, hogy a szuka kutyád féltékeny lehet), ezt is jó élménnyel kell társítani mindkét kutyánál (amíg a másik kimarad belőle). Én (két saját kutyám volt, nagyon jó páros, az előbb említett szuka mellett volt egy kan is) arra neveltem őket, hogy nem baj, ha az egyiket elkezdem simogatni, és a másik is odajön, hogy őt is, de nem mutathatnak dominanciát, megtanítottam őket rá, hogy ilyenkor egymást kell nyalogatni, és akkor mindkettő bezsebelheti a simit tőlünk :) Talán klikkerrek is meg lehet.

Itt két helyzetben oldhatod őket, az egyik, amikor mindkettőt magadhoz hívod, egyszerre kezded ölelgetni, simogatni őket - itt el kell érned, hogy mindkettő ellazult állapotba tudjon kerülni, ne szorítsák ki egymást, korrigálod (ha lehet, pici, könnyedebb érintésekkel, vagy azzal, hogy azonnal, fenyegetően felállsz, és keményen nézel a dominánskodó kutya szemébe - ha jó a kapcsolatod a kutyáiddal, ennyi is elég lehet). De neked kell rájönnöd, hogyan tudod irányítani őket, mire reagálnak jól (milyen jutalmazásra, milyen büntetésre).

A másik eset, amikor csak egy kutyát hívsz magadhoz, a másiknak ilyenkor semmi keresnivalója nálad. De legyenek jó tapasztalatai róla. Ezt is tudniuk kell kezelni. És tudod, mit kell tenned, ha nem törődnek bele. A jó tapasztalatra neked kell rájönnöd, erre is van jutalmazásos módszer, hogy addig jutalomfalatot dobálsz hozzá, meg ilyenek, de nem tudom, hogy ez itt mennyire működik... Nekem elég volt szóban dicsérnem távolról, de ha ez nem elég neki, szerintem van esélye, hogy a kaja sem fogja... Próbákozz, legyél kreatív mindenben.

2010. nov. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!