Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák verekedés közben?

Kutyák verekedés közben?

Figyelt kérdés
Inkább csak azért vesznek össze, mert meg akarják mutatni a másiknak hol a helye és úgymond "rituálé" ez és addig megy amíg a másik fel nem adja, vagy tényleg sebesítési szándékkal ugranak egymásnak? Kb mekkora arányban van ez vagy az? Azt olvastam hogy "jól szocializált kutya esetében a másik kutyának a hasa látványa harapásgátlást vált ki" de láttam olyat (személyesen) hogy az egyik már rég megadta magát és nyüszített a másik még mindig harapni akarta. Ez mitől lehet? Azt is olvastam hogy a kan kutyák nem fogják már egymást bántani ha ki vannak ivartalanítva, ez szuka kutyáknál is így van?
2011. máj. 2. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
lehet sima rendre utasitástól a vérre menő harcig...:(
2011. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

van a dominancia harc !

van a kan kutyák közötti rivalizálás.

ezek hamar lemennek!

és van a szuka kutyák terület-örzése , ez néha az egyik szuka haláláig is tarthat, egyszerűen mert ilyen a természet !( és itt az ivartalanítás sem mérvadó )( persze elsősorban a lógófülű pásztorkutyákra és a terrierekre jellemző :

2011. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
kan kutyák esetében is lehet vérre menő:(((
2011. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!