Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az ivartalanítás...

Mit gondoltok az ivartalanításról? Milyen változás éri a kutyákat?

Figyelt kérdés
6 hónapos kan labim van. Gondoltam arra h ivartalanítani kéne, de mivel jár ez? Mikben változik meg? Ivartalanítás után a fájdalmát mivel lehet csillapítani?
2010. nov. 3. 13:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

13:48-as

egyetértek a hozzászólásod első részével.


de ezzel nem:

"De kívánom mindenkinek aki az ivartalanítás ellen van ilyen-olyan indokkal, h a kutyája kapjon méhgyulladást, prosztatadaganatot stb. idős korában...akkor majd megtudja mire is jó az ivartalanítás."


úgy látszik te se vagy 100-as

2010. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Azért a kettő dolog nem ugyanaz..felesleges fájdalmat okozni neki ha nem muszáj,nem kell.
2010. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb fájdalom a kuytának szenvedni a tüzelő szukák miatt mint az a félórás műtét és egy nap lábadozás. AZ iylen paraszt bunkók miatt van annyi árva kutya. Szégyelhetnétek magatokat csendben, de még van pofátok itt osztani az észt. Szánalmas.
2010. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"úgy látszik te se vagy 100-as"


Senki nem mondta :oP

Inkább megkeseredett és belefáradt a szájtépésbe.

Pont tegnap előtt találkoztam egy ismerőssel. Már évek óta téptem a számat ivartalanítsa már a beaglejeit (2 szuka). A válasz mindig nem volt, mivel ő majd szeretne tőlük kölyköket - amikor mindkettőn látszott h nem épp tipikus szép bejglik. MÉg akkor is amikor kiderült h az egyikük dp-s - tehát biztos nem tenyészthető. A múlt héten gennyes méhgyulladása lett az egyiknek. Éppen hogy meg tudták menteni. Most megy a másik is kés alá. És kijelentette h ha még egyszer szukája lesz akkor azt már egész kicsi korban ivartalanítja majd.

De kérdem én: miért kellett megvárni h erre egy betegség döbbentse rá???


Utána még azt is elmesélte h a környék egyik legnagyobb kan vizsláját prosztata rák miatt szintén herélni kellett. De nála súlyosabb a helyzet. Több műtétre volt szükség. Bár a gazdái értelmi képességeiből nem nézem ki, h ebből tanultak volna. De remélem.


Mind a két eset megelőzhető lett volna, ha korábban ivartalanítják. Időt, pénzt, idegeskedést és fájdalmat takarítottak volna meg vele mind ketten - és nem hinném h ezek egyedi esetek lennének. Az embereknek szükségük van rá h valami rossz történjen velük, ahhoz h a szemléletük megváltozzon. Mert az olyanokra akik az orvosi érvek és több ezer tapasztalat, klinikai kísérlet és stb ellenére még mindig ideológiai kérdést csinál az ivartalanításból, azt mással, mint a saját - és igen ezáltal sajnos a kutyája - életére kihatással lévő rossz tapasztalaton vagy szomorú eseményen kívül más nem fogja meggyőzni.

2010. nov. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

14:20 Mondok egy mégjobb sztorit.

Meséltem még régebben egy ismerősömnek, hogy ivartalanítattni fogom a szukámat. Mire mondja, jujj az nem jó, az ő kutyája azután halt meg. Mondom mi, az ivartalanítástól? Igen, méhrákja volt, azért kellett ivrtalanítani, de aztán meghalt. Kérdem én, hogy hogy a p.icsába lett volna méhrákja a kutyának ha még a daganat előtt ivartalanítattva lett volna? Erre persze semmi válasz, csak sunnyogás. Aztán mégis csesztetet ugyanez az ember, mitán ivartalanítottam a kutyámat, hogy miért csináltam ilyen hülyeséget, miért kellett megkínozni a kutyát? Gondolom az ő kutyájának sokkal jobb volt méhrákban meghalni.

Ebből is látszik, a hülye emberek még a saját kárukon se tanulnak...

2010. nov. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
csesztetett
2010. nov. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
jah és, hogy a kérsésre válaszoljak, semmiylen változás nem éri a kutyát, az enyém már aznap este, sunyi módon, felugrott az ágyra, másnap már szaladgált, harmadnapra mintha semmi se történt volna.
2010. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem két kistestű szukám van, egyik ivartalanított. Muszáj volt ivartalanítani, mert kicsit nagyobb korában került hozzánk, és marták egymást. Az újat ivartalanítottuk, és rá egy nappal már úgy viselkedett a másikkal, mintha kölyökkori jó pajtások lennének. :) Az ivartalanítása arra is jó volt, hogy megelőzzük a nemkívánt szaporulatot, mert nem lett volna szívünk elaltatmi a kiskutyákat, gazdit keresni meg szintén nehéz lett volna.

Az ivartalanítást végignéztem, mert szeretek jelen lenni, hogy ne történjen semmi, amiről nem tudok, sőt, még be is segítettem a csipeszekkel, és a szemét is én kellett pislogtassam, hogy ki ne száradjon.


A másik kutyunk ennek ellenére nincs kiivartalanítva, mert nála korlátozni tudtuk, hogy a kanok ne férjenek hozzá.

Érdekes összehasonlítani a két kutyának a viselkedését. Különösebb eltérést nem látunk, talán csak annyi, hogy az ivaros szuka jobban kergeti a cicákat xD :D

2010. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Utolsó: az ivaros ígéretes tenyészszuka?

Ha igen, akkor ok- Ha nem, akkor őt miért teszitek ki a betegségek kockázatának?

2010. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ :) És hogy az egyik válaszoló kérdésére válaszoljak, azért szeretném a kutyámat ivartalanítani, hogy elkerüljem a sok betegséget. Nem akarom őt elveszíteni egy prosztatarákban vagy bármi másban :\\
2010. nov. 3. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!