Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az mennyire jó 1 fiatal...

Az mennyire jó 1 fiatal kutyának ha kiviszükk bicajjal 1 nagy üres helyre és fut mellettünk? (5 hónapos)

Figyelt kérdés
...
2010. nov. 4. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semennyire sem jó. Kölyök kutyát tilos futtatni! Annyit fusson, amennyit magától kedve van. Majd felnőtt korában már lehet futtatni, bár ez fajtától és testmérettől is függ.
2010. nov. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
rossz neki
2010. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gondolom nem hosszú túrát terveztek vele több 10 km-en keresztül...

A miénket 3 hónaposan kaptuk meg, 4 hónapos korában költöztünk kertes házba, erdő mellé és bárhová mentünk kirándulni jött velünk, igaz mi gyalog voltunk, de így is sok km-t szaladgált magától.

Most 10 hónapos, nagyon egészséges, izmos kutya.

Sokat valóban nem szabad futtatni, vagy bármilyen más formában megerőltetni, de ha kíméletesen csináljátok akkor a mozgás hasznos.

Mondjuk ha nagy testű, akkor még jobban figyeljetek oda rá.

2010. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem vihetitek! De, ha elfárad pihenjetek, és ne terheld túl!
2010. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Más az, ha egy kölyök kutya magától futkározik egy kicsit, vagy ha fut mellettetek, mert nincs más választása. Egyébként semmilyen fajtánál nem javasolják a futtatást, amíg növésben van.
2010. nov. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet bringa mellett futtatni,bizonyos feltételek mellett.

Írod,hogy nagy üres hely. Ha megbízható a kutyus,biztonságos a környék(kocsi,kóborkutya,stb),akkor engedd el,és úgy menjetek. Persze nem kell őrülten tekerni. A kutyus szaladhat előre,lemaradhat kicsit szaglászni,annyit fut,amennyi jólesik neki.Persze nem 10 km-eket kell menni vele.

Viszont pórázon egy kölyökkutyát ne futtas. Kényszeríted,hogy úgy menjen,annyit menjen,amennyit te akarsz,könnyen tönkrevághatod az izületeit. Betonon soha ne futtasd(felnőttként sem).

És mindig legyél résen,nehogy a kerék alá kerüljön.

De ha lehet,inkább menjetek nagy sétákra,kutyaoviba,ahol kedvére szaladgálhat

2010. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem is még fiatal, kicsi ehhez. Ha kistestű, akkor nehéz szednie a lábait a bicaj mellett, ha meg nagy, akkor kölyökkorában fokozottan kell rá figyelni, hogy ne terhelje túl az izületeit.
2010. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Semennyire. Egy 3 éves kisgyereket sem szokás futtatni, nem véletlenül. Annyit fusson, amennyi jól esik neki, de a bicaj mellett nem tud megállni, mert titeket követ, vagyis simán lehet, hogy túlterheli magát.
2010. nov. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi.egyépként nagytestű.inkább nem bringázok vele.majd fut a többi kutyával.

1-2 korába majd fojtassuk

2010. nov. 4. 12:26
 10/11 anonim válasza:
Nyugodtan viheted biciklivel sétálni. Csak ne futtasd, hagyd hogy a saját tempójával maximum kocogjon. Én 4 hónaposan kezdtem picit hosszabb sétákra menni biciklivel, ami kb 2 és 4 km között volt (mikor mennyit volt kedve menni) De sokszor amikor hazaértünk akkor félórát rohangált még a kertben a labdájával. Én nem tartom jónak ha csak felnőtt korában terhelik a kutyát persze túlterhelni nem szabad.(de ez csak az én véleményem)
2010. nov. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!