Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutya kerten...

Szerintetek a kutya kerten vagy a lakásban való? (SOS)

Figyelt kérdés

azt is nézzétek h kis-közepes-nagy termetű kutya.


ha ezt megválaszoltad TANÁCS (SOS) : van2 angol cocker spánielem és kint tartom őket de én a lakásban szeretném tartani de a szüleim nem engedik mit mondjak nekik?


vagy itt vagy keressétek meg ezt a kérdést és ott válaszoljátok meg! KÖSZÖNÖK


2010. nov. 6. 12:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
tök felesleges bármit is mondanod nekik, észérvekkel úgysem fogod őket meggyőzni. Van, aki így gondolja, van, aki úgy. A spánielnek pl. sokkal jobb lenne, ha állandóan az emberek, a gazdi közelében lehetne, mert nagyon embercentrikus és nem szeret egyedül lenni. De ettől még úgysem fogják megengedni. Próbálkozhatsz olyannal is, hogy ha anyukádnak mondjuk az a baja, hogy koszos lesz tőlük a lakás, akkor felajánlod, hogy te porszívózol, te mosol fel, vagy ha attól félnek, hogy betegek, akkor elviszed állatorvoshoz, és bebizonyítod, hogy nincs bajuk. Nem tudom, hogy mi a szüleid kifogása amúgy? Én is két spánielt tartok lakásban, illetve családi házban lakunk, ha kint vagyok a kertben, ők is kint vannak, ha bent vagyunk, ők is bent vannak. Semmi baj velük.
2010. nov. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 MME ***** válasza:
100%

Szerintem sokat segít eldönteni a kérdést, ha megnézed a belinkelt kérdést és a rá érkezett válaszokat, szinte ugyanaz, mint amire Te is kíváncsi vagy:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1206817-miert..

2010. nov. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 MME ***** válasza:
Ja igen, a fentiből érveket is bőségesen kihalászhatsz a szüleid számára a benti tartás mellett - vagy lebeszélheted magadat is róla :)
2010. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
hát ha megkérdezem anyukámtól h mért nem jöhetnek be akkor mindig azt mondja mert hát mondom ez nem válasz aztán felhúzza magát ezen -.-' jóó neked h bent lehetnek én is ugyan így gondolom h ha kint vannak akkor én is ha bent akkor én is és azt is felajánlottam h én takarítok utánuk ha valami van de amúgy beszoktam őket engedni ha nincs itthon senki XD és nem csinálnak semmi rosszat elvagyunk:D és amúgy tiszták.mert mindennap kifésülöm őket meg kint vagyok velük meg minden és szerintetek hülyeség lenne ha karácsonyra ezt kérném még csak pénzbe se kerülne... amúgy köszi a tanácsodat:D
2010. nov. 6. 12:30
 5/33 A kérdező kommentje:
am nem betegek meg mindig el visszük oltani őket meg megvizsgálják anyu is tudja jól h nincs semmi bajuk.((:
2010. nov. 6. 12:31
 6/33 anonim ***** válasza:
hát, akkor tényleg a szüleid lelkére kell hatnod valahogy, te tudod,hogy mit kell ahhoz tenned, hogy engedékenyebbek legyenek. Takarítani, vagy jobb jegyeket hozni a suliból, vagy felajánlani olyasmit, amiről nem gondolnák, hogy megcsinálod, szóval hízelegj és vállalj valami felelősséget. Hátha akkor sikerül. Én hülyeségnek tartom ezt a kinti kutya-benti kutya dolgot, minden kutya más és más, ha mondjuk kaukázusid vagy kuvaszod lenne, nem akarnálak én sem rábeszélni, hogy bent tartsad, de egy spánielnek szerintem sincs kint a helye. Mondjuk nem tudom, hogy amikor a kutyák hozzátok kerültek, volt-e a szüleidnek valami feltétele velük kapcsolatban, vagy ilyesmi. Ha bármiben tudok segíteni, csak szólj :)
2010. nov. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
értelek hát igen lehet rá tudom őket venni bár sokszor próbálkoztam vagy elkerülték szót vagy azt NEM ha meg megkérdeztem miért akkor meg azért mert csak...: / bár régebben néha be szoktuk őket engedni amikor csak 1 volt meg amikor a másik meg lett néha azért őt is de aztán már nem... szerinted hülyeség lenne azt kérni karácsonyra amikor tanácsot kérek?
2010. nov. 6. 14:21
 8/33 A kérdező kommentje:
amúgy nem volt semmi olyan kifogás csak az hogy gondoskodjak róluk ennyi. és h vigyázzak rá meg stb. amúgy köszi és arra nem tudsz tanácsot adni h ha megengedik akkor mit tanítsak meg nekik vagy mihez kezdjek voltak már ötleteim de kíváncsi vagyokk más véleményére is.:D
2010. nov. 6. 14:24
 9/33 A kérdező kommentje:

aki utoljára írt mondd el a nevedet!:D

van egy új kérdésem válaszolsz arra is?

2010. nov. 6. 15:48
 10/33 anonim ***** válasza:

a kutya egy szociálisan érzékeny lény alapvetően, és szeret a társai, családja-falkája mellett élni, lakni, pihenni ahogyan ezt tette hosszú évezredeken keresztül...

én a benti tartás híve vagyok...a falkából való kizárás pl. egy erős pszichológiai büntetés...-ösztönösen jobban is nevelik a benti kutyákat (főleg a nagytestűeket) az emberek

2010. nov. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!