Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutya kerten...

Szerintetek a kutya kerten vagy a lakásban való? (SOS)

Figyelt kérdés

azt is nézzétek h kis-közepes-nagy termetű kutya.


ha ezt megválaszoltad TANÁCS (SOS) : van2 angol cocker spánielem és kint tartom őket de én a lakásban szeretném tartani de a szüleim nem engedik mit mondjak nekik?


vagy itt vagy keressétek meg ezt a kérdést és ott válaszoljátok meg! KÖSZÖNÖK


2010. nov. 6. 12:19
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
válaszolgatok a többi kérdésedre is, nézd a százalékokat :)
2010. nov. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
ok:D
2010. nov. 9. 16:26
 13/33 anonim válasza:
35%

Szigorúan csak kertbe.

Legyen az bármilyen fajta, kisebb vagy nagyobb testű. Szerintem a kutyusnak is egy kínzás, ha nem szaladgálhat szabadon, stb. Egyszerűen, a kutyákat nem a szobába teremtették.

A legjobban azt bírom, hogy mekkora kutyákat képesek emberek a lakásban tartani. Az egyik nekünk szemben levő házban lakik egy fiatal pár egy kisgyerekkel, olyan 5-6 hónapos lehet. Van két boxerük... egyszerűen nem értem, az emberi hülyeség tényleg határtalan. Egyrészt gyerek mellé, másrészt egy panelbe????

2010. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
A spaniel mozgásigénye elég nagy. Ha tehetitek inkább kertben. Nekünk kinti kutya, aludni jön csak be. De annyira kerge, nem bírná egész nap benn. Lakásba yorki,havanese,meg idősebb lomha kutyák valók.
2010. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 MME ***** válasza:

Engem az is zavar, hogy gyűlölik ezt a sok, erőteljes szagot, amit a bútorok, ruhák árasztanak, mindehonnan mesterséges, mérgező illatok párolognak, és a kutyáknak ez kínszenvedés.

Azonkívül ott vannak az elektronikus zajok, a bekapcsolt tv hagnja, a számítógép búgása, stb. Amit mi meg sem hallunk, az őket már zavahatja.

Aztán a padló, ami egyáltalán nem kutyabarát, kemény, csúszós.

És végül az, hogy mennyit tud így mozogni naponat? Az én kutyáim szaglásznak, futkároznak (ugatnak), minden nap játszanak egymással, látják a külvilágot, és egész más ingerek érik őket, és azok kevésbé tömények. És ennek tetejébe jön a séta, a túra. Ez mennyivel jobb már nekik, mintha szimplán sétára vinné az ember? Ugyanolyan szoros kapcsolatot lehet velük teremteni, mint benti tartásnál, és nem veszik zokon, hanem hálásak azért, hogy nem kell bent lenniük velünk, sokkal boldogabbak az udvarban.

És az is az előnye, hogy az ember így kikényszerül a szabadba, mert csak ott tud együtt lenni a kutyáival. A foglalkozások is minőségi foglalkozások. És a kutyának nem kell elszenvednie azt a sok civilizásciós szennyet, ami elönti az emberi lakásokat. :/

2010. nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 MME ***** válasza:
Mármint: mintha szimplán sétákra vinné az ember, és az lenne a napi mozgása - úgy értettem.
2010. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
nekünk barátommal nagyobb méretű kutyánk van, lakásban tartjuk, de ha látogatóba vinnénk szüleinkhez a kutyát, nem engednék be őt a lakásba. ők azt mondják, h a kutya a kertbe való, és akármit csinálnék, nem tudnám őket meggyőzni az ellentétéről...
2010. nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 capsread ***** válasza:

11:18-as!


A kutyának nem az a lényeg, hogy mennyit szaladgál, hanem, hogy a "falkatársai" mindig körülötte legyenek/lehessenek. Szerintem ha egy kutyát lakásban tart valaki, de mindig vele van, és kielégíti a mozgás, illetve feladatteljesítési igényeit, a kutya legalább olyan boldog, sőt boldogabb lesz, mint kertben tartott fajtatársai.

Én speciel lakásban lakom, egy nem kis mozgásigényű Parson Russell Terrierrel, de mivel kielégítem az igényeit, amit az ösztönei táplálnak, nincsen vele gond. Én biztos vagyok benne, hogy az, hogy egy héten általában 160 órát vagyok a kutyámmal jobb neki, mintha kertben lehetne ugyan, de naponta max. 1-2 órára mennék ki hozzá.

A legtöbb kertben tartott kutyával ugyanis ez a helyzet. Van olyan ember vidéken, akinek a kutyázás abból áll, hogy reggel odalöki neki a kutyakaját, elmegy dolgozni, és este, mikor hazajön, rögtön megy be a házba, csak enni ad a kutyának. Közben sz**ik a kutyára, mert ott van annak a kert, elven.


Szóval szerintem egy kutyának édes mindegy, hogy lakásban vagy kertben legyen, az a fontos neki, hogy a gazdi játsszon vele, elvigye sétálni, és hogy éreztesse vele a szeretetét. Persze jó az, ha van egy kert, ahol játszhat, meg - szükség esetén - elvégezheti a dolgát, de a legjobb minden kutyának a gazdi közelsége.

2010. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 MME ***** válasza:

Mondjuk azt ne nevezzük kutyatartásnak, amit írtál a vidéki gazdákról. Náluk nem családi kedvenc a kutya, hanem azért tartják, hogy legyen, ennyi a dolga. Lenni.

De ha napi 1-2 órát tud valaki a kutyájára szánni, az sem egy ideális eset - erőfeszítéseket kell tenni, és akkor ez az egész nem gond.


Végülis a kutya dönti el ezt a kérdést, nem az, amit mi filozofálgatunk helyette.


De, azt sajnos nem vettem észre, hogy a lakásban tartott kutyák jobban reagálnának az emberekre, a testbeszédükre, jobban értenék a gazdáikat, mint a kint tartottak. Pedig ez lenne a benti tartás előnye. Ha a kutya szorosabb, jobb kapcsolatot tud kiépíteni a gazdájával, mert állandóan egymás lehetnek, akkor ez ebben tükröződne. És a kutya mozgásra született, azt pedig ki kell elégíteni. Az én kutyáim depressziósak lesznek, ha bent kell lenniük, nekik kell a mindennapi saját tevékenységük, és mellé sok foglalkoztatás. Mindkettő fontos neki, a közelség is és a mozgás, a friss levegő is. Egyértelmű, hogy ehhez nekünk kell "kiköltözni" az udvarba, és nem nekik be.


De az nem érvényes, hogy a felelős kutyatartók a felelőtlenekre mutogatnak ebben a kérdésben. Az igazságtalan, hogy az, aki lakásban tartja a kutyáját, és jól gondoskodik róla, sétálni, játszani viszi, az azt a példát hozza fel, amikor a kutya kint bár, de teljesen elhanyagolják. Azt kell nézni, aki kint tartja, és ugyanolyan felelősségteljesen törődik vele.

2010. nov. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 MME ***** válasza:
Vagyis, ahogy írtam már egyszer, nem a semmittevésben kell együtt unatkozni, hanem tartalmas életet élni a kutyával, ahhoz pedig legtöbbször ki kell mozdulni.
2010. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!