Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutya kerten...

Szerintetek a kutya kerten vagy a lakásban való? (SOS)

Figyelt kérdés

azt is nézzétek h kis-közepes-nagy termetű kutya.


ha ezt megválaszoltad TANÁCS (SOS) : van2 angol cocker spánielem és kint tartom őket de én a lakásban szeretném tartani de a szüleim nem engedik mit mondjak nekik?


vagy itt vagy keressétek meg ezt a kérdést és ott válaszoljátok meg! KÖSZÖNÖK


2010. nov. 6. 12:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
a kisebtestű rövid szőrű kutyák meg szobatiszták akkor lakásba valok, Szüleid bizonytakanok mert ha nem szobatiszta akkor nem tudja magát kutya kiüriteni magát lakásba pisil kaikl összerombol mindent nem annyira szabd lenne, de ha villámlás ilyenek vanak akkor be lehet vini kutyákat rövidszőrű kutyákat télen kel bent tartani mert megfáznánnak
2010. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 capsread ***** válasza:

Igen, pontosan ezt mondom én is! Én - lehet hogy önzésből - de nem tudom elképzelni, hogy a kutyám ne aludjon a lábamnál éjszakánként, és hogy reggel, ébredés után ne ő legyen az, aki először örül nekem.

És ez is szoktatás kérdése. A nővérem kertben tartja a kutyáját, amikor meg egyszer elhozta hozzám egy hétre, amíg ő nyaralt, majd' szét szedte a lakást. Ha viszont én vagyok náluk látogatóban, és kint kell hagyjam a kutyámat a kertben, az végig a teraszajtó előtt fekszik, nem szaladgál, meg se mozdul, azt várja, hogy térjek vissza hozzá.

Szóval ez is kutya függő. Sose tartanék Dán Dogot vagy Ír Farkast a lakásomban, mert nem lenne elég helyem. De így!


Amúgy naponta nyolc kilométert futunk a kutyámmal, és hétvégénkén 25-30 kilométeres túrákat teszünk. Sokat találkozunk más kutyákkal és emberekkel, és jól megvagyunk.


De igazad van abban, hogy ez nem feltétlenül jó. A szemközti lakásban lakónak van egy német vizslája. Mindig látom, hogy úgy sétáltatja, hogy le se veszi róla a pórázt (ami legalább automata), és előszeretettel beszélget más, a kis, nulla mozgásigényű pincsiket és bologneseket sétáltató emberekkel, miközben egy padon ül, a kutyájának két-három méter mozgásteret hagyva. Aztán panaszkodik, hogy a kutyája nem marad nyugton odahaza, pedig napi 5-6 órát sétálnak (ülnek egy padon)...

Ha nem tudnám elengedni a kutyámat, nem tartanám lakásban. Az igazi séta az, ahol a kutya nem visel pórázt. Szerintem.

2010. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 MME ***** válasza:

Pontosan :) az olyanok, mint a dogos szembeszomszédod, kötnek ki nagyon hamar kutyakiképzőnél (jó esetben).

Én a faluban sok helyen becsengetek, hogy nem vihetném-e el a kutyáját sétálni az enyémmel, mert látom rajtuk, hogy nagyon nem jó nekik bent. Én ennyit tudok tenni az ügyben.

2010. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
hát most jó sok válasz jött köszönöm most már azt sem tudom ki mit írt.:) hát am én úgy csinálnám hogyha senki nincs itthon akkor kint lennének az udvaron ha hazajön valaki pl én a suliból akkor beengedem őket mert azért azt nem akarom h addig is szétszednék a lakást vagy bepisilnek stb ha valaki itthon van ők is ha nincs itthon senki akkor kint vannak addig is elvégzik a dolgukat
2010. nov. 11. 17:57
 25/33 A kérdező kommentje:
Versenyescsávok lehet igazad van!:D
2010. nov. 11. 17:59
 26/33 A kérdező kommentje:
MME neked mért nem családi kedvenc a kutya? nem értettem azt h azt mondtad 'csak van' ezt h érted???
2010. nov. 11. 18:01
 27/33 anonim ***** válasza:
érdekes. Nekem van egy angol cockerem, panelban lakunk, 2. emelet. És csodák csodájára ki van elégítve a mozgásigénye, pedig Budapestiek vagyunk. Reggel anyukám leviszi egy fél órára olyan 9 körül, mielőtt dolgozni megy. Aztán én olyan jó esetben 2-kor hazajövök, és lemegyünk simán 2-3 órára is, scooterezünk (roller, elékötve a kutya, huzóhámmal, és egy 1,5 méteres gumírozott pórázzal) nagyon jól lefárasztja, és ott van a városi kutyák sportja, a frisbee. Amihez csak egy kisebb zöld terület, egy kutya és egy kutyakorong kell. 15-20 perc frisbee felér egy órányi sétával. Hétvégén pedig visszük kirándulni, általában olyan 10-15 km-eket megyünk, ő is végig ott futkározik körülöttünk szabadon, szaglászik, jelölget, megugatja a mókusokat :) És este úgy alszik mint akit lelőttek. Boldog élete van. Volt már Border collienk is, szóval tudom milyen egy mozgásigényes kutya, viszont a spanci az ajándékom volt a ballagásomra (amire rá két nappal volt a 14. szülinapom). És bár nem annyira pörgős mint a BC volt, de neki is megvannak az igényei, és a futtatóba hagyom is más kutyákkal játszani. Nagyon jól nevelt, jártunk/járunk kutyasuliba, ivaros kan, és sosem domináns, kanokkal, szukákkal jól kijön, a gyerekeket imádja, a felnőtteket is szereti, de a nagyobb darab férfiakkal mindig óvatosabb. Ha este viszem sétálni, és valaki férfi jön szembe nagyon halkan elkezd morogni, ilyenkor mindig lecsitítom, de tudom, hogy csak engem félt. :) Régen azt hittem, falkavezérnek gondolja magát és ezért akar megvédeni, de a viszonyunkkal nincs probléma. Én közepes-kistestű kutyát mindenképp lakásban tartanék, ha szobatiszták, ápoltak, rendesen oltottak, féregtelenítettek, és nem rombolnak akkor miért is ne? Ha minden nap fésülöd, őket, nyilván a szőrük se hullik.
2010. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
akkor boldog a te kutyusod az enyémek is végülis mi is megteszünk mindent be vannak oltva valamikor mi visszük el de általában házhoz jön a doki:)és mindennap fésülöm őket tiszták meg játszok velük sokat de ha bent lennének az meg még jobb :D egy az velem vannak,nem rosszak egyáltalán,többet vagyunk együtt,ha nincs itthon senki ők kint vannak mert ha már biztos leszek a szobatisztaságukra akkor már lehet bent hagyom őket de ha márt ott az udvar akkor addig is elvégzik a dolgukat:Dés már tudom mit mondok a szüleimnek azt h próbahetet tartunk és ha nem tudnk viselkedni akkor kint maradnak:( de ha jól megtanulják amit kell megstb. akkor meg bent maradnan:D
2010. nov. 12. 17:48
 29/33 MME ***** válasza:
Azt még arra a példára értettem, hogy falun nagyon sokan úgy tartanak kutyát, hogy rá se néznek, csak eléldegél mellettük, enni kap, tehát nem halhat meg, inni kap, tehát nem halhat szomjan, és így tovább. Ez az a mentalitás, ami mellé nem való kutya. Nekik nem családi kedvenc, nekem igen!
2010. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
ja értem! én is látok annyi kutyát ahol csak megvan kötve én is mindig azt mondom h annak nem való kutyaS: minek neki ha megköti???-.-""
2010. nov. 13. 10:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!