Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan nagy szám a német...

Miért olyan nagy szám a német juhász?

Figyelt kérdés

Annyi embernek van, olyan sokat látok az utcákon, a házaknál.

Mitől ennyire keresett?


2010. nov. 7. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon okos állat, könnyen tanítható és rendkívül gyermekbarát. Nekünk is volt, szegényke végelgyengülésben ment el:'/ De mivel kutyaiskolába járt, nagyon okos kutya volt, volt olyan, hogy apu a parkban sétáltatta és egy piás részeg ember meg akarta támadni aput, de a kutyus megvédte. Már a rendőrök is ismerték a kerületünkbe mert sokszor segített nekik rossz embereket elkapni.

Ja mellesleg amíg kicsi voltam, én belemászhattam könyékig a kutyakajás táljába, soha nem morgott rám! Viszont ha már egy felnőtt akart volna ott matatni, rá rámorgott:) Plusz unokanővéreim rendkívül rossz gyerekek voltak és húzták nyúzták szegény kutya szőrét, a torkán lenyultak az meg csak sóhajtozott félénken:D Imádtam, a legjobb kutyánk volt!:))


20/L

2010. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem azért, mert "univerzális" kutya. Szorgalmas munkakutya, ezért jól tanítható, és elég koncentráltan végzi a feladatát. A családjához a végletekig hűséges, egészséges területvédő ösztön van benne, nem lehet pár perc alatt a bizalmába férkőzni, ezért jó házőrző. Mindig éber, jó jelző kutya. Érzékenyen reagál az emberek viselkedésére, ezért érzelmileg nagyon lehet kötődni hozzá.

Annak ellenére, hogy sok van belőlük, nem klasszikus túltenyésztett divatkutyák, hanem idegileg, és mentálisan stabilak és megbízhatóak. (jó nevelés mellett!!! )

Alapvetően egy egészséges fajta, nem "korcsosította", deformálta el a tenyésztés. Nem érdekli őket, hogy esik az eső, vagy -10° van, ami szintén plusz pont, ha v.ki kint akar kutyát tartani.

2010. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is német juhász kutyám van.

Most ezen a napon lett pontosan 2 éves.

Hihetetlen jó kutya.

Okos, nagyon könnyen tanulja meg a dolgokat.

Munkáját, feladatokat koncentráltan teljesíti.

Az emberhez való kötődése végtelen.

Gazdájáért az életét is odaadná.

Éber, jó házőrző, nem ugat folyton, csak akkor ha szükséges.

Gyönyörű küllemű, nagyon szép kutya..


Kell ennél több indok?!

2010. nov. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
nekem is német juhász van hó végén lesz 7hónapos nagyon de nagyon gyorsan tanul barátságos és nem riad meg más kutyáktól . Ma reggel kint voltam vele sétálni és azt vettem észre hogy a kutyámat nem érdekelte feltartott fejel büszkén mintha valami király lenne melletem jöt és nem is gondolt arra hogy bármi veszély lenne de ha rámugatott volna a másik kutya lehet elengedem megnézni mit tud :D
2010. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
valahogy kimaradt a másikból hogy velem szembe is jött 1 kutya :D 42 órája vagyok fent :S:D
2010. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:07-nek

Sajnos a tenyésztés irányvonala kissé elrontotta az nj-t. Ráadásul, mivel kedvelt fajta,eladható, nem figyelik sem az egészséget, sem az idegrendszert.Szomorú.....

2010. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Én is imádom ezt a fajtát. De ahogy ez előttem szóló írta sajnos mivel eléggé "divat kutya" volt, és ma is eladható, így sokan szaporítják orrba szájba. Nekünk volt egy rendkívül szép okos példányunk de az apja anyja rendőr kutya volt. Így biztos jó vérvonallal rendelkezett, Végelgyengülésben ment el de sose fogom elfelejteni.

Egyik ismerősömék vettek tavaly. Most egyéves és egy hónapos a kutyus. Mikor elhozták egy hónapos volt (ami már magában nem ok)Állítólag kiállítási kutyák a szülei. ?!

Mikor megvették bélgyulladása volt. :S Ami csak akkor derült ki mikor elvitték a dokihoz mert hányt egyfolytában. Most egy agresszív kutya nem lehet sétáltatni mert nem bírnak vele (bár sztem ez kiskorában lett elrontva mert nem szoktatták emberhez kutyákhoz stb.) Mozgáshiánytól meg gajdult, És már elég nehéz lesz így rendbe hozni ha nem merik vinni sétálni még szájszíjjal és pórázon se. :(

Am küllemre gyönyörű kutya. De idegileg teljesen tönkre van. NEM TUDOM HOGY TENYÉSZTÉSI HIBA VAGY A MOZGÁS HIÁNY. VAGY A KETTŐ EGYÜTT?!?!

2010. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sokan nem tudják, a munkakutyákat nagyon korán szocializálni kell. Amihez hozzá szokik kicsi korában, az mélyen belevésődik.Mindent meg kell mutatni nekik.Ha valami kis gond jelentkezik a természetével, még kicsi korban azon is lehet javítani.

Kár azért a kutyáért. Ha igazán szeretik, keresnek egy jó iskolát és legalább addig járnak vele, míg kijavítják az elrontottakat.Azalatt ők is megtanulják, miként kell élni egy okos, szinte gondolkodó fajtával.

2010. nov. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Németjuhász kutya német nevén Säfer hund azért nagyon sok van mert szépek remek munka és házőrző kutya mert rendőr kutyák rotweilerek melet is jók hires németjuhászok is vanak és voltak olyan farkasra emlékeztető olyan van benne hogy megvéd téged ha bántanak megment ha van ki ut beszorult házbol kiuta megtalálja ha füst stb van
2010. nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%
szerintem rondák és büdösek a tacskó szép nehezen de ki lehet kápezni pásztor kutyának is én 1.5 évet szenvettem vele de mostmár nagyon nagyon jó pásztorkutya
2010. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!