Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadnál menhelyről örökbe...

Fogadnál menhelyről örökbe öreg kutyust?

Figyelt kérdés
Legalább hátralévő idejében otthonra találna. Én gondolkodom ezen, 2 év múlva megyek nyugdíjba, egyedül élek, gyerekem már külön családban, nekem is kellene egy barát.
2010. nov. 7. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer majdnem befogadtam egyet, az előző kutyám halála után, de lebeszéltek, merthogy még egy kutyát elveszíteni ilyen rövid időn belül nagyon rossz lenne. Ő 12 éves boxer volt, neki már tényleg nem volt sok hátra.


De mostanra már másképp gondolom. Ha 12 éveset nem is, 6-8 éves keveréket még simán befogadnék, következőre valószínűleg ezt fogom tenni. Ők már pörögnek annyira, sok mindenen túl vannak, hálásak mindenért. Ráadásul ismered az esetleges betegségeit, már kialakult a jelleme, nem zsákbamacska.


De azért némi kutyához értés nem árt hozzájuk.

2010. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, természetesen. Ez az egyik legszebb dolog.
2010. nov. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen persze, ha nem lenne 5 kutyával fullon a létszám. Akár tizensok évest is. Sőt leginkább őket, akik már tényleg senkinek sem kellenek. Lehet, hogy rövid időn belül elveszíteném, de tudnám, hogy az utolsó idejét sikerült széppé tenni.
2010. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Személy szerint nem fogadnék örökbe öreg kutyust, mert ha megszeretem, nagyon rossz lesz, hogy nemsokára elveszítem. Inkább hoznék ki egy fiatalt az Illatos útról, vagy hasonló intézményből (nem menhely), akit különben elaltatnának.

Persze lehet, hogy mire annyi idős leszek, mint a kérdező, már máshogy látom a dolgot. Mindenesetre akár fiatalal, akár öreg kutyát fogadsz örökbe, mindenképpen jót teszel vele.

2010. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én igen, mert bár szomorú lenne tudni, hogy már nagyon öreg, és elpusztulhat, de akkor legalább azt mondhatom magamnak, hogy szerető gazdája lettem utolsó éveiben,napjaiban, boldoggá tettem az élete utolsó szakaszában :)
2010. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp! Neki is jár egy kis boldogság az élettől...legalább az utolsó éveit szépen töltse el. Az a helyzet, hogy akármilyen lelkiismeretesek a gondozók a menhelyen, akármilyen jól van tartva, meg sem közelíti azt, mint ha családja lenne. Legyen sok türelmed, mert lehet vannak olyan szokásai, amikről nehezen tudod leszoktatni. De ha megismered, azok a kis hibák is szerethetővé válnak.:) De jól gondold meg, mert ha valami nem úgy működik, ahogy szeretnéd, éls visszaviszed mondjuk a menhelyre, örök sebet hagy benne. Ennek ellenére nagyon ajánlom, örökbefogadott állatnál nincs hálásabb. :)
2010. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Melegséggel tölt el, hogy ennyi jóravaló ember válaszolt:)
2010. nov. 7. 16:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mindig tartottam attól, hogy elveszítem egy állatomat. (volt papagáj, hörcsög.) Most van egy cicám, és befogadtam egy 4 éves kutyát. Amikor elhoztam, azt mesélte nekem akitől elhoztam, hogy soha nem értette miért kell egy haldokló kutyuhoz kimenni (mert ő is nehezen viselte az állat halálát). Aztán rájött, hogyha csak 2 percig is tud vele lenni mielőtt elhunyna, akkor legalább az utolsó 2 percét boldoggá tette, hogy nem egyedül pusztult el. Én ezt igyekszem megfogadni és így szemlélni a dolgokat, de ez csak hosszú idő után megy szerintem.

Úgyhogy igen, én befogadnék, mert ha rövid időre is de boldoggá tehetem. És szerintem ez a fontos.

2010. nov. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezt tervezem egy vén mamival ... már nem bírom nézni hogy szegényke teljesen befordulva üldögél a házikójában a menhelyen.
2010. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!