Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kit tekint a gazdájának a kutyám?

Kit tekint a gazdájának a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos boxer szukám. A párommal élünk kettem, és nem igazán tudom eldönteni, hogy kit tekint gazdijának. Rám hallgat, én adok neki enni, tanítgatom 1-2 dologra, sétánál én viszem pórázon, játszani is szoktunk. Párommal már teljesen máshogy viselkedik, szoktak játszani, ha lefekszik vagy leül a kanapéra (a párom), akkor nem hagyja békén, akármit mond neki süket fülekre talál, ugrál rá.

Most elment dolgozni, én itthon maradtam, de a kutyu azóta kinnt ül, lesi a kaput, nem nagyon akar bejönni! Akkor most a ki a gazdi???


2010. nov. 8. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ebből egyértelmű, hogy te fölötte állsz a rangsorban, a pasid meg alatta.


Azért lesi, mert aggódik, hogy a kis balga falkatag elkószált, és nem tudja megvédeni. Ellenben te gondolom nyugodtan jöhetsz, mehetsz, tudja, hogy te tudsz vigyázni magadra, a pasidból már ugyanezt nem nézi ki.


A pasid valószínűleg játszótárs, jó pajtás, de tekintélye nincs, az sokkal inkább neked van.

2010. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem téged tekint a gazdájának. Habár nem tudom, hogy a boxer egygazdás kutya-e vagy inkább családi.
2010. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 capsread ***** válasza:
Téged tekint gazdának, és úgy érzi, a párod alatta van a rangsorban, ezért nem érti hogy mehetett el hazulról (hiszen a falkát egyedül csak a vezér hagyhatja el). Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de ha most nem erősítitek meg a párod dominanciáját, később nagy gondok lehetnek.
2010. nov. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egyrészben azt aki sokszor van vele,neveli,tanítja,foglakkozik vele de soha nem szabad h a kutya írányítsa az embert.
2010. nov. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!