Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 2,5kg-s yorki az most mini...

A 2,5kg-s yorki az most mini vagy közepes?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 07:23
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
77%

Igen én ilyen apró selejteseket szerettem volna:)Jelenleg úgy néz ki ,hogy a lánykutyusom belefér a quiniss rekordokba,marmagasság és hosszúság téren,a yorki fajtánál.

Nem hinném,hogy bármivel kevesebb vagy rosszabb lenne az életminőségük:)

Élnek és virulnak,azt sem tudják,hogy jó dolgukban mit rosszalkodjanak éppen

2010. nov. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
77%
A fiú 4 a kislány 2éves múlt:)
2010. nov. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
90%

Na jó, többször is átgondoltam, és nem értem... hogy jut el valaki arra a szintre, hogy azt állítsa, hogy egy 5 kg-os kutya selejt, és a 93 dkg-os kutyát lássa normálisnak.

Mindegy is.

Viszont egy valami el kell fogadnod.

Szerinted miért van az, hogy egy állat minél kisebb (és most nem csak a kutyákra gondolok) annál rövidebb ideig él?

A szíve olyan kicsit, hogy sokkal hamarabb elhasználódik.

De kívánom, hogy éljen minél tovább, és én nem fogom a kutyádat "leselejtezni" azért, mert eltér a standardtől.


És hidd el, ha én is ilyen kicsi kutyát akartam volna, akkor nem 4 kg-os kutyák kölykét veszem meg...

2010. nov. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos a tapasztalatok szerint az állíólagos mini yorkie-k sokkal rövidebb ideig élnek,mint normál társaik,és hajlamosabbak a betegségekre is.Remélem,a Te kutyáid lesznek az üdítő kivételek.
2010. nov. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
24%

Nem igazán foglalkozom a buta hozzászólásaitokkal..Nyilvánvalóan akkor a 150cm-es embereknek is kisebb a szivük,meg minden más szervük ezért hamarabb elhasználódik mint egy 2méter magas emberé,ezért hamarabb meghalnak....Idiótaság amit írtok.Akkor egy kaukázusi elél a nagy szivével mondjuk 14évig de a palotapincsi a kicsi alakata miatt csak 5évig fog élni???!!!

Egyébként meg tisztázzunk valamit. A mini yorki extramini yorki ugyanakkora szülőktől születik ,mint a normál meg a vizilóméretű társaik.

2010. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
66%

akkor azt hiszem nekem van egyedül normális yorkim.

az enyém 21cm marmagasságú és 3,5kg, mivel jóltáplált és kan :)

a szőre gyönyörű fényes, egyenes, dús, nem rojtokban és csimbókokban lóg, mint ezeknek a 93dekás extramini izéknek...


ő egy igazi terrier, nem ijed meg semmitől, egy macska a legjobb barátja :D mellette pedig hihetetlen jó idegrendszerű, barátságos mindenkivel, kivéve a "rossz" emberekkel.


kutyaként és családtagként kezeljük, nem pedig egy kiegészítő, vagy plüssállat...

2010. nov. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
25%
Kedves Utolsó:A csimbókos szőr nem a kutya méretétől függ,hanem hogy ki mennyire gondozza vagy ki milyen géneket örökölt az én kutyáimnak gyönyörű fényes sima szőrük van,hozzáteszem,nem véletlen kerültek annyiba amennyibe.tenyésztőtől van mindkettő,nem szaporítótól.......bírom ezeket az okos beszólásokat,nagyon jól szórakozok az emberi butaságon:))
2010. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
83%

12:31-es Örülök a kutyudnak, de vigyázz a jól tápláltsággal, könnyen rámehet az ízületeire. Az enyém is jól táplált volt, míg a doki fogyókúrára nem fogta.

Nekem van egy 5 kg-os kandúr macskám, egy 35 kg-os keverék "fiam", és egy (most már) 2,7-es yorkshire "lányom". Utóbbi pont ugyanolyan (a leírásod alapján) mint a tiéd, kedves 12:31-es.

Amúgy nevetséges ahogyan itt veszekedtek, úgy sem fogjátok tudni meggyőzni egymást az igazatokról. Csak értelmetlen energia pocsékolás. Én is elismerem, a 93 dkg nagyon kevés. Az enyém talán 2 hónapos korában volt annyi, ha nem több. Egyik barátnőmé 4,5 kg erős, jó kedvű, virgonc. De ez már a másik véglet. Mindkettő becsúszhat egy-egy fialásnál, benne van a pakliban. De egyiket sem kell tovább tenyészteni, főleg, hogy ezek a jószágok többségében betegek is.

De erről nem akarok senkit meggyőzni. Tegyétek boldoggá a kiskutyáitokat, addig amíg lehet. Legyen boldog életük, akár 1 akár 5 kilósak.

2010. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
64%

Szellő lány válasza:


Az én yorkim 9 hetesen 1.20 dkg volt, és most 5.4 kg (3 évesen)


Ezt most olvastam...hát nem azért,de nekem senki ne mondja,hogy normális egy egykilóhúszdekás kiskutya 9hetesen??

2010. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
82%
Nem, tényleg nem normális.
2010. nov. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!