Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet ilyen a kutyám szeme?

Mitől lehet ilyen a kutyám szeme?

Figyelt kérdés
Nagyon megijedtem, mert nem rég jöttem haza a suliból, senki nincs még itthon, rajtam és a kutyuson kívül. Annyira furcsa a szeme. Szokott olyan lenni, hogy egy kicsit "lóg" az alsó szemhéja, de most a szokásosnál jobban lóg. És olyan, mintha fennakadt volna a szeme, de nem teljesen, egy kicsit látszik a szemgolyója. Kérlek segítsetek, mitől lehet ez?
2010. nov. 11. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Harder mirigy előreesésnek hangzik az elmondottak alapján. Ilyesmi? [link]


Rövid orrú kutyus? Nála gyakori.


Gyorsan orvoshoz, tud rá adni krémet, ha gyorsan elkezditek a kezelést, akkor lehet, hogy megússzátok a műtétet, visszahúzódhat.

2010. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, ilyesmi, csak nem lóg ennyire, de ilyen.:( Nem rövid az orra. Tacskó keverék.

Köszönöm a segítségedet.

2010. nov. 11. 12:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt van több kép: [link]


Nem vészes, nálunk is volt ilyen, nem fáj neki, csak kellemetlen, és nagyon könnyen gyulladásba kerülhet tőle a szeme.


Nálunk a jobb szemet már műtötték, végig néztem, nem vészes műtét. A balon mikor legerőszöl láttam (mert ez járkál ki-be) rögtön elvittem orvoshoz, két hétig kenegettük, és szerencsére így azt nem kellett már megműteni.

2010. nov. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Neki mindkét szeme ilyen, de a jobb az csúnyább. Csak nagyon megijesztett a látvány, mert nem tudok kihez fordulni segítségért. Egyébként kb. mennyibe kerül egy ilyen kenőcs?
2010. nov. 11. 12:45
 5/9 anonim ***** válasza:
A kenőcs max párezer forint ha jól emlékszem, de ha egy-két hét alatt nem húzódik vissza, akkor műtét. Nem csak mert nagyon csúnya, hanem mert meg is vakulhat, és mindenféle vírusok juthatnak be a mirigyen keresztül a szervezetébe.
2010. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Végre kijött a házából, és most már nem olyan a szeme... Ez hogy lehet? Remélem nem lesz baja. Az létezik, hogy elmúlik magától és ilyen hamar?:O
2010. nov. 11. 13:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, csak aza baj, hogy újra ki fog jönni, és kezelés nélkül előbb-utóbb kint is marad.


Nekem is ki-be járt mire műtétre került a sor. Ezért mondam, hogy a másik szemén mikor először megláttam akkor rögtön elkezdtem kenegetni neki, és azon a szemen ezért úsztuk meg a műtétet, mert idpben kezelést kapott.


És egyáltalán nem nézett rám furán a doki, mikor úgy mentem oda hozzá, hogy kiugrott a harder mirigy, már visszament, csak krémet kérek rá.

2010. nov. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, akkor irány a doki. És azt nem lehet tudni, hogy mitől alakulhat ki?
2010. nov. 11. 14:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Fejlődési rendellenesség elvileg. Lazábbak ott az izmok, és kifér a mirigy. Én eléggé utána mentem a dolognak, mert olyan fajta kutyám van, akinél ez gyakori, de teljesen egységes álláspont nincs még azzal kapcsolatban sem, hogy örökletes-e. Ez tulajdonképpen egy könny termelő mirigy, ami a szem rendellenes fejlődése következtében előreeshet.


És az a szar, hogy van akinek műtét után újra kijön, van akinek emiatt aztán kivágják, de akkor meg száraz szem betegsége lesz. És ráadásul minden orvos mást mond.


De voltam az állatorvosi egyetemen szemésznél, ő is azt javasolta nekem, hogyha ilyen van, akkor mihamarabb kezelni kell, és akkor talán elkerülhető a műtét.

2010. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!