Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a "falkavezér"? Miért...

Ki a "falkavezér"? Miért csinálja?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos kan tacskóm, és azt szeretném megtudni, hogy jelen állásban melyikőnk a falkavezér.

A parancsokat általában teljesíti, kivéve ha mondjuk az utcán "szagot fog", de akkor is maximum kétszer-háromszor kell csak szólnom, de például mikor rászólok, hogy nem szabad csak úgy odarohanni másokhoz, és "barátkozni", akkor oda se bagózik. A Fennel-féle etetést alkalmazom, elfogadja, és ha kell, az ételét, vagy játékot, botot odaadja. Előtte megyek ki és be az ajtón, ezzel sincs ellenvetése. Kutyafuttatóban, póráz nélkül szépen jön utánam, mellettem, viszont pórázon nem mindig; sokszor előre szalad, és nagyon ritkán húz, de hamar megérti, hogy az a gond, és megáll, bevár.

Mostanában viszont sokszor előfordul, hogy - mikor nem engedem neki, hogy játsszon pl. a lábammal - elém áll, és ugat, morog, és csattogtatja a fogát. A másik kérdésem az lenne, hogy ezt miért csinálja? Játékból, figyelemfelkeltésből, vagy agresszióból (át akarja venni a falkavezér szerepét)? Az ágyamra folyamatosan felugrál, ott leheveredik, és egyszerűen nem sikerül erről leszoktatni őt, és ezért az ágyon se tudok hagyni semmi ennivalót, mert azonnal odapofátlankodik, és megeszi.

Elnézést, ha ez egyszerre sok lett, de úgy gondoltam, jobb kifejteni a dolgot, hogy érthető és egyértelmű lehessen.


2010. nov. 11. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem át akarja venni a falkavezérség szerepét. Hat hónapos. Lassan ivaréretté válik. Ugyan általában 8-9 hónapos korban szoktak ivaréretté válni, de ez egyedfüggő, így nem zárnám ki ennek a lehetőségét sem.

Legyél még "keményebb" vele. Mikor a Neked nem megfelelő magatartást csinálja akkor szólj rá, állítsd le, különítsd el. Figyelj rá még jobban, mert ilyenkor a kanok szeretik átvenni a vezetést és még határozottabban kell velük bánni.

2010. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ezt neked kéne látnod, hogy ez egy játékra hívó, hisztis ugatás, vagy egy dühös ugatás, amit azért csinál, mert nem engedelmeskedsz az akaratának.


Én látatlanban nem tippelnék.

2010. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, igen az ágyról való letiltás meg pont jókor jönne most mindenképpen, úgyhogy legyél eréjesebb, és védd be az ágyad. Láttál már olyat, amikor kutya kizavarja a kutyaházból a másik kutyát? Sokat lehet tanulni belőle.


Odamordul, mereven néz, kitartja a nézést, és addig fixírozza a másik kutyát, amíg az el nem megy az ágy környékéről is. Érdemes próbálgatni, fontos, hogy akár ilyen szabályokat is fel tudj állítani, és a kajáról való letiltásnak is ideje neki állni.

2010. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Milyen módszereket tudnék használni az ágyról való letiltásához? Ilyenkor is beválhat, ha "kizárom" egy időre?

2010. nov. 11. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!