Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell minden második...

Miért kell minden második kérdéshez belinkelni az olcsokutya.hu oldalt? Ami azért is idegesítő, mert nem gyengén irreális árakat írnak le, de mást is felnagyítanak.

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy visszakérdezek, de mi az irreális és mit nagyítanak fel?
2010. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mondj egy példát, mert nekem eléggé életszerűnek tünt...
2010. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A kutyatartás kiadásait szerintem is felnagyítják, eltúlozzák a költségeket. Ez nekem arra hasonlít, mintha egy gyerek születése előtt felsorolnánk: 3 millió forintba kerül a gyerek, mert kell neki 167 csomag pelenka, stb...

az ember nem számolja ki, nem számolhatja ki fillérre, hogy mi mennyi. Ha van benne felelősség, akkor akkor is előteremti a pénzt rá, ha épp nincs pénz mondjuk egy műtétre. És pont ezért haragszom az egészre, mert pl. a betegséggel, műtétekkel nem riogatni kellene a leendő kutyatulajdonosokat, hanem pont azt a felelősségérzetet kialakítani bennük, hogy ha beteg a kutyád, akkor élj inkább 3 hétig zsíroskenyéren, de perkáld le a műtét árát, mert ez így normális, ha szereted a kutyád. Meg kb. úgy állítják be, mintha a beteg kutya isten csapása lenne. A beteg kutya szerintem olyan, mint a beteg családtag: teljesen természetes, hogy ugyanúgy törődünk vele, hogy segítjük és vállaljuk a vele kapcsolatos többletkiadásokat, akárhonnan is van az a kutya, akármilyen papírokat is kaptunk hozzá. Szerintem erről kellene szólnia a felvilágosításnak, nem arról, hogy miért ne merj bevállalni beteg, ideggyenge, diszpláziás stb. kutyát. (Az a fél mondat pedig az oldalon, hogy az a jó, hogy a beteg kutyát pl. vissza lehet vinni a felelős tenyésztőnek, nálam kiverte a biztosítékot. Mi a kutya, egy ikeás bútor, hogy lecseréljem?)

2010. nov. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

A probléma az, kedves utolsó, hogy az emberek többsége nem úgy gondolkozik mint te. Inkább lepasszolja, elaltattatja a beteg kutyáját, minthogy költsön rá 50-100 ezer forintokat. Így igenis kell az elrettentő példa, h aki úgy érzi, h adott esetben ez neki teher lehet, akkor az ne vállaljon be ilyen kutyát, vagy nézze meg jól h honnan veszi (mert ugye statisztikailag, nagy számok törvénye és a biológiai örökléstan kicsi ismerete mellett szaporítótól, nem szűrt kutyáktól jóval több beteg, betegségre hajlamos kutya kerül ki, mint ellenőrzött tenyésztőtől - kivételek, egyedi esetek mindig vannak, ezekkel nem kell dobálózni és szerintem egyáltalán nem példaértékűek).

A leírt számok szerintem is reálisak, életszerűek. Maximum az nem életszerű, hogy az ember összeszámolja pl. egy évre vagy egy kutyaéletre szóló kiadását.


De saját példa, saját számadatokkal - teszem hozzá, sportcélra vettem kutyát:

kutya vételára: 1000 euró.

oltásai: 4000+4000+4000 most kap még egy veszettségit 1 évesen az újabb 4000 lesz. 16 000

kajára eddig: 60 000 (kb 10000/15 kilós zsák amennyiért veszem)

scalibor nyakörv: 3500

szállítóbox: 10 000 (szétrágta), 16 000 (ez már műanyag :o))

egyszer be volt gyulladva a szeme: 5000

valamint 4,5 hónaposan úgy láttam sántít, kiderült, h csonthártyagyulladás - de ahhoz h ez kiderüljön: 6000

vitaminok: 7000

Ha ezt összeadjuk, akkor majd 400 000 forintnál tartok.

Jah, és az edzésekre költött pénzt nem is számoltam + az útiköltségüket...

És ez még csak a kezdet, mert jövőre elkezd versenyezni.

Versenyenként 3000-3500 Ft/nevezés + útiköltség.


Szóval szerintem teljesen reálisak azok az árak amik ott vannak, még akkor is, ha nem 1000 eurós, hanem 100 000es kutyával számolunk. Akkor az első éves költségei 200 000 Ft körül lesznek.


Nem értem h mit érzel eltúlzottnak. Természetes h az ember nem számolja ki előre (és teszi félre előre) a kutya/gyerek költségeit. De attól azok még költségek, és nem biztos, h mindenkinek vállalhatók, ezért jó ha ezek fényében tud mérlegelni. A legtöbb ember egy gyerek születése előtt is mérlegel, h be tudja-e vállalni, meg tudja-e majd adni neki azt amire szüksége van és amit szeretne. És a demográfiai adatok jól mutatják sajnos, hogy sokan a mérlegelés, számolás után elvetik a 3., 2. de akár még az első gyerek gondolatát is...

2010. nov. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

"a beteg kutyát pl. vissza lehet vinni a felelős tenyésztőnek"


Ez a fél mondat meg arra vonatkozik, hogy ha olyan helyről vetted a kutyát ahol vállaltak egészségügyi garanciát. Magyarul a tenyésztő megbízik annyira a saját szaktudásában, tudja melyik kutyát melyikkel érdemes pároztatni, h abból kiváló és nem beteg kölykök szülessenek, h garanciát vállal arra, h a megvásárolt kutya örökletes betegségektől mentes lesz. Ez a garancia általában pénzvisszafizetés vagy a műtéti költségek vállalása. Nem konkrétan maga a kutyának a cseréje. Amit ugyan fel szoktak ajánlani a korrektség jegyében (hisz tény és való h vannak olyan emberk, akik nem vállalják a beteg kutyát, ők inkább egészségeset tartanának, mivel azt vettek - de ezek elenyésző arányban fordulnak elő, én elképzelhetőnek tartom, h nem is számszerűsíthető százalékban ezeknek a száma).

Remélem így már érthetőbb és árnyaltabb, hogy miről is van szó, és h ez egy jó dolog.

2010. nov. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

csak akkor szerintem máshogy kellene megfogalmazni. pl. úgy, hogy kedves leendő gazdi! Jól gondold meg, hogy bevállalod-e a kutyát, mert akkor bizony neked kell majd állni a költségeit, ha beteg lesz, és jobb ezt a pénzt jó előre félretenni, mert egy beteg kutyától megválni a világon a legparasztabb és leggonoszabb dolog...

ha nem is pontosan így, de ennek kellene, hogy lejöjjön az egészből, és nem az, hogy jól nézd meg, hogy tökéletes kutyát vegyél, mert akkor nem lesz vele soha bajod (ami úgysem igaz, ott van csomó betegség, ami kifejezetten a törzskönyves, tenyésztett kutyák között fordul elő nagy számban, fajtaspecifikusan.)

Aki meg nem hajlandó orvoshoz vinni a kutyáját, ha beteg, na attól kellene elvenni az állatot, és örökre eltiltatni a kutyatartástól.

2010. nov. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

de hiszen ez van leírva, csak nem ezekkel a szavakkal....ne haragudj de ez kukacoskodás!


Nagyon sokan, nagyon sokat dolgoztak ezen az oldalon, pedig nem járt érte pénz, sőt! Pusztán azért hogy segítsenek az embereknek jól dönteni vagy jól választani...


Szerintem évek óta ez volt az egyetlen olyan kezdeményezés ahol !érdekek nélkül! együttműködtek, állattartók, állatvédők és tenyésztők.


nem azt mondom hogy tökéletes, na de azért a megfogalmazásba belekötni, hát ne haragudj...csinálj jobbat!

2011. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!