Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya leadása menhelyre,...

Kutya leadása menhelyre, sintértelepre? Avagy kifogások megunt kutyákra? Ki tud ilyet?

Figyelt kérdés

[link]


14 éves leadott dalmata. Ha kórházba került a gazdi,attól miért kell leadnia?Ha a kutyáján kívűl senkije sincs,akkor legalább egy olyan szervezetet keresett volna meg,amelyik addig vigyáz rá,míg fel nem épülha nem épül fel,akkor jobb helye lene,mint a sintértelepen,ahol 1 egészséges kutya is megbetegszik/,vagy kutyasétáltató is megoldás lenne,aki pusztán az állat iránti szeretetből elvállalná a gondozását ingyen.


[link]

/4 hetes kutyákat leadni :S, jobb,mint ha megölnék őket,de nekik még szopizni kéne,csak az anyjuknak lenne még rá gondja/


Legtöbb ok/ahol én voltam önkéntes+amiket hallok/:

- hullik a szőre

- beteg

- ugat, nem ugat

- családi ok /ez jó kifogás arra,ha már megunták/

- gyerek születik


Fel nem tudom fogni,az ilyen embernek,minek kell egyáltalán kutya?


2010. nov. 11. 21:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem is elszomorít.A piciknek még nagy szükségük lenne folyamatos gondozásra vagy legalább egy szerető gazdira,az öreg kutyusnak meg szörnyű lehet ,hogy 14évig együtt éltek a gazdájával most meg egy idegen hely,idegen emberek,öregkorára már nem könnyű ezt feldolgozni.

Nem tudom,hgyan képesek rá,de sajnos ilyenek az emberek.Sok állatbarát van,de rengetegen semmibe veszik,tárgyként kezelik őket.

Szivem szerint minden sanyarú sorsú kutyust magamhoz ennék,de nem tehetem.

Aki megteheti az menhelyről hozzon kutyust,mert nagyon megérdemelnének Ők is egy szerető gazdit:(

2010. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
vennék
2010. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon szomorú tudok lenni ezek miatt. Nem értem miért kell idős kutyát beadni menhelyre. Ha tehetném idős kutyát fogadnék be menhelyről, hogy legalább lássa a kutya, hogy vannak rendes gazdik és az utolsó idejében még boldog élete legyen.
2010. nov. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Sajnos sokan úgy gondolják,hogy azért nem fogadnak be időset,mert annak már úgy sincs sok ideje hátra...
2010. nov. 11. 21:21
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk eddig egy kivétellel csak idős, menhelyi vagy befogadott kutyáink voltak. Volt, amelyik súlyos májbeteg volt, már csak kb. másfél évet voltunk együtt, de legalább addig volt igazi családja. Most a kertünk végében, a nagy diófánk alatt alszik ő is a többi elhunyt kedvencünkkel. Nagyon nehéz egy ilyen idős -sokszor beteg-, lelki sérült kutyát befogadni, óriási felelősség, hatalmas lelki erő kell hozzá, de amit cserébe kapsz tőlük, az mindent megér. Mindegyik kutyusunk egy-két nap alatt megtanult és elfogadott minden szabályt, szinte azonnal beilleszkedtek a családba, soha, egyikük sem próbálta bármelyikünket - akár a gyereket - bántani, igazi, tüneményes társaink voltak. Nagyon hiányoznak. Az a legnehezebb, hogy már amikor elhozzuk őket, tudjuk, hogy optimális esetben is csak pár közös évünk lehet. Annak nagyon örülök, hogy a kisfiunk is ugyanígy gondolkozik és természetesnek veszi, hogy hozzánk csak felnőtt, "nyugdíjas" kutyák költöznek.
2010. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 MME ***** válasza:
100%
Az én egyik kutyám is 4 hetesen lett leadva a menhelyre, 5 hetes volt, amikor elhoztam. Ő a legjobb természetű kutya, amelyikkel valaha is dolgom volt :) Fél éves koráig folyamatosan azon filóztam, hogy ha már 4 hetet kibírtak, miért nem tudták elviselni még 4 hétig a kölyköket az anyjuk mellett...?? Szerencsére semmi különösebb tennivalóm vagy hátrányom származott belőle, rendesen fejlődött mentálisan is, testileg is, de ez tényleg csak a szerencsén múlt. Akkor én is nagyon felhúztam magam rajta, ennyi gondoskodás vagy józan ész mindenkitől kitelhetne :/
2010. nov. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 MME ***** válasza:
* nem származott belőle
2010. nov. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 capsread ***** válasza:
88%
Ezt nevezik felelőtlenségnek, röviden, és tömören.
2010. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyűlölöm, nagyon-nagyon gyűlölöm az ilyen komiszságot és KEGYETLENSÉGET, hogy egy ilyen öreg kutyát, aki az egész életét szeretetben, körülrajongott és ajnározott kedvencként élte le, öregkorára egyszerűen bedobnak a gyepire, ahol esélye sincs megélni a következő hetet, mert behoznak egy marék kis kidobott négyhetest, és nekik kell a hely, a kicsik meg a jövő héten elpusztulnak az anyjuk nélkül!

Azt a szomorú, reménytelen és csalódott pillantást a kutya szemében, azzal a szörnyű gondolattal alszik el végleg, hogy az emberek gonoszak...és tudom, hogy sokan vallják, hogy a kutya nem gondolkodik, de IGENIS tud csalódni! Érző lény ő is. Hogy szűnik meg a szeretet, amit a kutya iránt éreztek, egyik pillanatról a másikra?


A Noénál olvastam, hogy amikor Kolontárt elöntötte a vörös iszap, és ők állatokat mentettek, egy fekete kutyus eszméletlenül tiltakozott a mentésük ellen. Az iszapban csúsztak-másztak utána, az meg harapott és kapálózott. Elhozták, és a kutya nagyon beteg lett az iszaptól. Megvakult, égési sérülések, stb. Kikezelték, gyógyíttatták, és aztán a tv-ben hirdették, a gazdija meg jelentkezett érte. A Noésok kivitték, és szemtanúi voltak a kutya meg a gazdi egymásra találásának...


Az egyik ember eget-földet megmozgat, hogy megmentsen egy gyakorlatilag halálra ítélt kutyát, a másik égen-földön keresi az elveszett kedvencét, a harmadik meg eldobja azt az állatot, amelyik sok éven keresztül a társa volt, csak mert már nem hajt hasznot? Az emberek olyan sokfélék, a kutyák meg mind egyformán ragaszkodnak az emberhez, akiből kiveszett a hűség utolsó szikrája is.


Mikor tanuljuk már meg, hogy a kutya nem vadállat, ami tud gondoskodni magáról? Domesztikáltuk, felelősséget vállaltunk érte, mert nélkülünk életképtelen. Ő ragaszkodik a családban betöltött szerepéhez, és keres valakit, akihez kötődjön. Ahogy a gyerekünket nem hagyjuk el, ugyanúgy kellene gondoskodni a kutyánkról (és ha már itt tartunk, a macskánkról) is.

Legalább megkérdezhette volna az állatmenhelyeket, nem hogy egyből az Illatosra adja, ha egy kicsi jóindulat lett volna benne. De ez csak meg akart szabadulni a megunt kutyájától, és lassú halálra ítélte őt. Nem is volt neki igazi társa az a kutya, és nem volt egy cseppet sem hálás a kutyának, amiért az annyi éven keresztül vele volt. Gyűlölöm őt ezért.

2010. nov. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A kutya igen is gondolkodik.Kitalál dolgokat.Minden állatnak,akinek agya van,gondolkodik.Aki ennek ellenkezőjét mondja,az csak eszközt lát az állatokban,és inkább ő nem rendelkezik "aggyal".

Menhelyen ahol önkénteskedtem,sokszor a kivitt kutya visszaszökött a menhelyre,mert ott jobban érezte magát vagy egyszerűen elszökött az új gazdájától.

2010. nov. 12. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!