Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát lesz...

Milyen kutyafajtát lesz érdemes majd választanom a jövőben ha ilyen szempontok alapján keresek?

Figyelt kérdés

Sok fajta van amelyik tetszik.

Olyat keresek amelyik

-meg tud védeni meg a házat ha kell

-se nem túl nagy

-se nem kics

-ne legyen óriási a mozgásigénye,de he elmegyek kirándulni azért bírjon ki 10-20 km-t.

-a szőrét ne kelljen áponi

-egészséges fajta legyen

-ne kelljen mellé vágóhidat vagy állateledelboltot venni:-- amenyibenn lehetséges más kutyákkal se legyen kíméletleül agresszív, ne keresse a verekedést.

-ha lehet bírja a magyar éghajlatot kinnt az udvaron,mert nem szobakutyát keresek.

van ilyen fajta?


2010. nov. 12. 09:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Német juhászkutya. Remélem, amennyi elvárásod van a leendő kutyáddal kapcsolatban, te is a leendő kutyád épp ennyi elvárásának megfelelsz majd. Mert kettőn áll a vásár.
2010. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
ISTENEM...akinek nincs olyan kutyafajta, amiért bolondul, az miért akar fajtatisztát? Miért nem hozol menhelyről? Miért derogál a keverék kutya neked? Megjegyzem a menhelyek is tele vannak fajtatisztákkal...
2010. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
11:16 - A kérdező ilyent nem írt, hogy így vádaskodj.
2010. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

11:16-os vagyok

előző!

légyszi olvasd már el a kérdést!

"Milyen kutyafajtát lesz érdemes majd választanom a jövőben ha ilyen szempontok alapján keresek?"

2010. nov. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
11:37 - De azt nem írta, hogy neki kifejezetten fajtakutya kell és keverék nem is jó.
2010. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Volt már keverék kutyánk.

Fogadtunk be.

Viszont később szerinte fajtatiszta kutyát szeretnék.

Nem derogál befogadni egyet a menhelyről.

MÉg régebben a családdel kerestünk is egyben.

Viszont nem tudom miért kell bántani azokat akik fajtatiszta ebet szeretnének.


Nagyon tetszik a Komondor is,csak hát a szőr-jó le lehet vágni-de nem kimondottat az a kiránduló típus.

Mi van a Kuvassz?

2010. nov. 12. 15:49
 17/30 anonim ***** válasza:

Szerintem keress keveréket, vagy ha azt végképp nem akarsz akkor jöhetnek a fajtamentők.


Német juhász:

[link]


Belga juhász (abból inkább Malinois):

[link]


Rottweiler:

[link]


Leonbergi:

[link]


(Portugál őrzőkutya, de Mo-n nincsenek fajtamentők)


Husky:

[link]

2010. nov. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

(előző vagyok)

Bocs, korábban elkezdtem írni, nem láttam a keverékeset. A kuvasz se nagy kirándulós, de néhány alkalommal szerintem élvezni a túrát, a szőrével nincs gond.

2010. nov. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
rottweiler, német juhász, kuvasz
2010. nov. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
Kérdező, én a helyedben azt csinálnám, hogy neked már van tapasztalatod kutyákkal, akkor megkeresed a számodra legmegfelelőbb fajtát így elméletben, aztán végigjárod a menhelyeket, fajtamentőket, mert sajnos fajtatiszták is kerülnek utcára (én már olyant is olvastam menhely hirdetésben, amelyiknek chipje is volt), és így neked is jó, mert olyan kutyát találsz, aki a "céljaidnak megfelel", és a kutyával is jót teszel, mert nem hal meg idő előtt (ma altatási dömping volt az egyik menhelyen, sajnos én egyelőre nem tarthatok kutyát).
2010. nov. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!