Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát lesz...

Milyen kutyafajtát lesz érdemes majd választanom a jövőben ha ilyen szempontok alapján keresek?

Figyelt kérdés

Sok fajta van amelyik tetszik.

Olyat keresek amelyik

-meg tud védeni meg a házat ha kell

-se nem túl nagy

-se nem kics

-ne legyen óriási a mozgásigénye,de he elmegyek kirándulni azért bírjon ki 10-20 km-t.

-a szőrét ne kelljen áponi

-egészséges fajta legyen

-ne kelljen mellé vágóhidat vagy állateledelboltot venni:-- amenyibenn lehetséges más kutyákkal se legyen kíméletleül agresszív, ne keresse a verekedést.

-ha lehet bírja a magyar éghajlatot kinnt az udvaron,mert nem szobakutyát keresek.

van ilyen fajta?


2010. nov. 12. 09:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább fogadj fel egy biztonsági őrt.

Akinek ennyi elvárása van egy állattól, miközben ő maga semmit nem akar érte tenni, legfeljebb képeken nézegess kutyát.

2010. nov. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Egy tanácsot azért adnék.

Jobb menhelyre ne menj, mert onnan páros lábbal rúgnának ki.

2010. nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Sőt, még egy lelkiismeretes tenyésztő is elküld melegebb éghajlatra, ha látja, hogy a kaját is sajnálod tőle és gondozni sem akarod,orvosi költséget is sajnálod rá, de közben elvárod, hogy őrizzen téged és a házad.
2010. nov. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

100%-os


Husky nem jó őrző kutya. kirándulni télen lehet vele.

2010. nov. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Az akiták nem birják elviselni más kutyák jelenlétét.
2010. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Belga juhászt(malinois meg ezek a fajták) nem ajánlanék mert rettentő nagy a mozgásigényük.
2010. nov. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek én semmilyen kutyát nem ajánlanék.

Mert minden kutya nagyszerű a maga nemében és jó gazdiért mindent megtesz.

De az nem jó gazdi, aki csak elvár és semmit nem akar adni cserébe.

Az ilyennek még emberbarátja is kevés lehet...

2010. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

ha nem jó gazdi, akkor nem jó gazdi

és most magyarázd be azt nekem oncogito, hogy a menhelyen jobb helye van egy állatnak, mint egy telken vagy egy háznál

én kuvaszt ajánlok, erre a feladatra tökéletesen alkalmas, és még az elvárásaidnak is megfelel, de azért eszik rendesen egy ilyen kutya, de ez jelentéktelen szerintem

2010. nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

11-12 17:00

Nincs igazán tapasztalatom a kutyákkal. Régen volt acsaládnak,de már évek óta nincs.

2010. nov. 15. 13:19
 30/30 A kérdező kommentje:

oncogito-te ki a ló... vagy?

Egy szóval sem mondtam,hogy sajnálom a kaját tőle,de ha megeszei a minimálbérem az nem a legjobb. Egy kutyán sem éhezett soha.

Miből gondolod,hogy nem foglalkoznáék vele?

Inkább legyenek elvárásaim egy kutyával szemben.

DE.. nem kell ezt olyan szigorúan venni !!!!

MIért baj az,hogy nem akarok sok ezret kutyafodrászra költeni??? De amikor olyan kutyánk volt házhozjött trimmelni :-) hahhhahhaah

És olyn fajtát sem akarok amelyiket állandóan orvoshoz kell vinnni ,mert kényes a szőre, a szeme,stb...


oncogito te biztos az a fajta vagy aki elöl is meg hátul is nyalja a kuytát és tünc ruhába öltözteti.

Azért,mert nálunk nem jöhet be a házba a kutya még em jelent azt,hogy sanyarú sorsa van.

Ha meg olvastál volna leírtm,hogy fogadtunk már be kutyát az utcáról...

2010. nov. 15. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!