Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs rossz kutya csak rossz...

Nincs rossz kutya csak rossz gazdi? Akkor most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Állatbarát vagyok,jelenleg is 3 kutyát tartok.Volt már több kutyám is mindegyik engedelmes okos kutya volt ismerősök is sokan jönnek,hogy segítsek nekik legalább az alapokat megtanítani a kutyájának.


Jelenleg egy németjuhász,egy dobermann és egy stafford kutyusom van.


A juhász és a dobermann hozza a szokásosat,mindent tud intelligens okos kutyák ha azt mondom hogy ül,ottmarad addig azt csinálja amíg mást nem mondok nekik.


És van a stafford.

Az hogy 1 évesen még nem ül nem fekszik parancsra...egye fene nem érdekel,de nem tud sétálni húz össze vissza,elengedni szaladgálni sehol sem tudom mert megy ugrálja össze az embereket.

Tehetek bármit nem jön vissza ha szólok neki.

kb.2hete ahogy kivittem úgy beindult,hogy hátulról megkerült és a mögém került lánccal elrántott ahogy előreszaladt,itt egy szépet estem nevetség tárgya lettem.


Aztán ma telt be a pohár egy nyugodtnak tűnő helyen elengadtem,persze pont akkor jött arra valaki,meglátta...én persze"nem és gyere ide"szavakkal próbáltam visszahozni,majd mikor elindultam felé ő rámnézett és megindult..összeugrálta az illetőt..én meg mint egy hülye kergettem megállni nem akart.

Na az lett a vége hogy szépen elestem tiszta sár lettem...ja igen pestre akartam menni a kutyával csak vonat előtt megakartam sza...ni.

Vonat persze lekésve.


Nem is tudom mit szeretnék vele csinálni.


10éves kormo óta foglalkozom kutyákkal(amatőr szinten)volt amelyikkel könnyebb volt,voltak nehezebb esetek is.

De ilyet én még nem tapasztaltam.

ezt a kutyák a kaján meg a többi kutyán kívül semmi sem érdekli.

Nagyon szeretem mg ő is úgy oda van értem,hogy tuti meghalna ha arról lenne szó,tényleg mindíg a seggembe van.

Ha párommal együtt sétáltatjuk és én bemegyek a boltba ő elkezd vonyítani addig amíg nem lát.....


De én feladtam lemondok róla,nem mondom hogy buta mert okos kutya,de hogy ilyen makacs legyen......


Szerintetek van rá remény hogy ő valaha hallgatni fog valamire?

Ja igen volt kutyaiskolába is....semmmi.

Ott is lemondtak róla.


2010. nov. 14. 09:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A staffik nem valók akárkinek..
2010. nov. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A kutyáknak is van jellemük... te pont kifogtál egy önfejű, makacs kutyust. Olyan mint a párom XD Ezért nem fogsz túladni rajta, de élete végéig az idegeidet fogja tépni :)
2010. nov. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem a klikker jutott eszembe,hátha az meghatná.
2010. nov. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nézz meg pár adást a Csodálatos kutyadoki-ból.

Nem hülyéskedek, egyszer gyönyörűen bemutatta, hogyan kell helyretenni egy pitbullt (és hozzá sem ért, mindössze a területét jelezte.) Nem stafford volt, legalábbis amennyire emlékszem, de én eléggé kiakadtam.

A kutyád nyilván nem vesz téged komolyan, tehát nem te vagy a falkavezér (és addig örülj, míg a másik kettő ezt észre nem veszi.. :) ) hanem ő.

Addig nem is tudsz neki parancsolni, amíg az ő kis fejében ilyen renitens gondolatok vannak:)

Szerintem először az udvarban gyakorolj vele, mert sétából nehezebb összevadászni..

Ne tarts vele szemkontaktust, ne engedd előre az ajtóban, és légy vele szigorú (rántsd vissza a pórázt ötszázadszor is, és taszítsd meg a lábaddal oldalról finoman de határozottan.)

Ha megkönnyebbülsz amikor végre elengedheted, azt ő is érezni fogja, és csak arra vár majd, nem fog engedelmeskedni, mert nem lesz miért (sétáltasd párszor úgy, hogy nem engeded el, vagy nem ott és nem annyi időre, mint ahol szoktad.)

Hátha ezek bejönnek.

2010. nov. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elvinném más kutyasuliba és ivartalaníttatnám is hátha lenyugodna egy kicsit. Minden kutyusnak más a jelleme, ő egy ilyen eset, én a helyedben keményebben fognám és szigorúbban nevelném, persze itt nem verésre gondolok, hanem pl. rossz viselkedés esetén elzárás, falkából való kizárás stb.
2010. nov. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Lehet ennek valami köze ahhoz hogy 6hetes korába a tenyésztők kivették az alomból és szóltak hogy vigyük el?


Alapvető szocializáció hiány vagy ilyenek?



Ok hogy nem valók akárkinek.

De amikor egy többszörös díjnyertes iskola oktatói sem tudják megtanítani 3hét alatt arra sem hogy ül,akkor nem a kutyával van a gond?


Hívtak hogy vigyem el mert idézem"Nem akarlak megbántani de ilyen hülye kutyával még nem találkoztam"


Semmi hajlandóság nincs benne semmire.


A másik kettőt egyszerre viszem sétálni és ha bemegyek a belvárosba ott is póráz nélkül sétálnak egyik a jobb másik a bal oldalamon és el nem menének a lábam mellől.

Hiába jönnek az emberek,jö nnek kutyasétáltatók is,elmegy mellettük egy másik kutya és tudomást sem veznek róla ők végig a lábam mellett vannak.


Még nyáron a kánikulába kivittem őket egy tóhoz.

Mi bementünk a vízba a kutyákat leültettem a parton a stafford nem hogy nem ült le ő bele a vízbe,a másik kettő ott ült mi már lubickoltunk de ők addig akkor sem jöttek be amíg megtiltotam nekik.


Na mind1 sorolhatnám itt holnapig,hogy milyen komoly problémák is vannak vele.



Egyszerűen sokszor a nevére sem hallgat.

2010. nov. 14. 09:58
 7/13 A kérdező kommentje:

Láncvisszahúzás lábbal terelés,rövidpórázos séta volt.

Falkavezér abszolut én vagyok,már ha csak mérgesen szólok neki is lapít.

Én nem tudom de sokszor mintha nem lenne agya.Megcsinálja a bajt és mikor megcsinálta látszik rajta hogy rájön és elkezd lapulni.

Most mikor elestem akkor láttam azt hogy megáll és lefeküdt,szinte reszketett.

De mikor legutóbb is elrántott akkor is utána ugyanezt csinálta,feküdt lapoult.



Egyszerűen nem tudom mi lehet.

Kikapcsolna?


Vagy csak ennyire nem érdekli semmi?


A kutyaiskla messze a legjobb.

Többszörösen díjazott az oktatók is nagyon jók volt ott más staffor is sőt keverék kutyák is,és mindegyiket megtanították.Kivéve az enyémet.


Ja és a másik 2 kutya iskolában sem volt egyszerűen ők intelligensnek születek,ez meg egy hülyének.

2010. nov. 14. 10:04
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja, ahogy az első mondja.

De! Ne feledjük, hogy a Dobi is tud makecs lenni, N.j. se egy uszkár, és nem derült ki ugyan, hogy hány éves a kérdező, de több évtizedes tapasztalat jelenthet vaamit. A kutyasuli semmit nem jelent (igaz, csak 2 iskoláról van tapasztalatom) azok hülyék ehhez. Egy pulival tudnak bánni, de egy Steffi tényleg nem való mindenkinek, lehet az kutyakiképző, vagy kazánkovács, tök mindegy.

Nekem angol staffi-m van, és ő is igen kemény akaratú kutya, de élvezem a kihívást.

Azért nem nagyon todok segíteni, mert látni kéne, mit csinálsz, nekem-nekünk is mindig voltak kutyáink, és nekem ez valahogy ösztönösen jön.

Hogy érdekli a kaja, jó alap lehet. 1 nap koplalás után (meg se kottyan neki) roppant fogékony a jutalom falatos tanításra.

Pl. sétáltatásnál, ha v.kihez oda akar szaladni, ne engedd! Ne húzd vissza, mert ez egy harcikutya, és élvezi a harcot (és azt annak tekinti). Rántsd oldarra, rántsd a földre, állj elé de valahogy úgy, hogy ne küzdj vele.(és ne rohangálj utána, mert a maradék tiszteletedet is elveszted). Ültesd le, tereld el a figyelmét, szánd rá azt az 1 percet. És nagyon fontos, hogy ne kiabálj vele, halkan beszélj, de határozottan. A kiabálástól még zaklatottabbá válhat. Ha teljesen feladta a tervét, hogy ugráljon, és húzzon, akkor jutalmazd. Utánna ismételni, ismételni... inkább 1 évesen, mint később.

Az enyémet a más kutyákkal szembeni agresszióból volt nehéz kizökkenteni, emberekkel soha nem volt baja. Kutyákkal szemben hátatfordítottunk nekik. Nem mentünk el, sőt a másik kutyát vittük oda, (bőven van kutyás ismerős, szóval sokat edzettünk), de őt, kekik háttal leültettem, amíg meg nem szokta őket.

Emberekkel szemben se tiltsd meg a természetes kíváncsiságot, mert úgy szocializálódik, de te határozd meg, mikor mentek oda egy idegenhez. Ha már nem figyel rá, akkor odaviheted máshoz, hagy ismerkedjen.

2010. nov. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

10:06 vagyok.

Most olvastam a többi kommentedet is.

Igen, kikapcsol, és nem, nem igazán tekint vezérnek. Ezek a kutyák hiper érzékenyek az agresszióra! Ne mérgesen szólj rá, hanem szeretettel, és határozottsággal. Nem jó, ha egy kutya reszket. A behódolás, az nem félelem. Ha ez rögzül bele, akkor soha nem lesz belőle követő.

Egyébként lehet, hogy tényleg nem lehet kezdeni vele semmit, hacsak nem kutyapszihológos az illető. Vannak a staffik közt annyira instabilak, hogy olyanok, mint egy reaktív kémiai anyag, ami a napsütéstől is felrobban. Az ilyeneknek állandóan olyan környezet kéne, mint ha szanatóriumban lennének.

2010. nov. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

10:06

Szerinted annak lehet szerepe hogy őt viszonylag hamar leválasztották az anyjáról?

kb.4hetesek voltak amikor kiválasztottuk őket de már akkor is anyatej helyett tejbegrízt kaptak.

Majd a kutya még 6hetes sem volt jött a telefon hogy menjünk értük.


A dobermann(egyébként 1hónap van a 2kutya között)pedig már majdnem 4hónaposan került hozzánk.Tehát ő normálisan anyatej és anya mellett nőtt fel.


Szerinted?

2010. nov. 14. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!