Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismerősöm rá akarom venni...

MME kérdése:

Ismerősöm rá akarom venni tápváltásra - ki ismeri az alábbi tápot? És a Josera száraztápot?

Figyelt kérdés

Amivel ők etetnek, az a Dogex. Előtte is valami dog-ossal etettek (Dog Chow vagy valami ilyesmi), de az nem ízlett a kutyának, ezért egy másikat kerestek. :/ A kutya egy éves, nagyon nagy termetű, Junior tápot kap belőle. Hát megnéztem az árát (15 kg 4300 Ft). Sehol nem találtam róla leírást az összetevőkről és az arányokról.

Ki ismeri ezt a tápot?


Arra gondoltam, hogy a Joserát ajánlom, ha nem tudják megfizetni a drágábbakat. Annak megtaláltam a leírását, és van, amelyik gabonamentes, sok hús van benne, sokféle vitamin, stb.


Itt van a link:


[link]


Valaki össze tudná hasonlítani a kettőt?


2010. nov. 14. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Josera elég normális minőségű táp, jobb mint a Dog Chow.
2010. nov. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%
Szerintem mindenki azzal eteti a kutyáját,vagy bármi más állatát,amivel akarja.Ja,és főleg amit a kutya is szeret.Miért kell beleszólni a másik ember magánszférájába?Az enyém a legjobb minőségű tápot sem eszi meg,és nem is bánom,mert csak savat csinál neki,és sokat hány tőle.Inkább megveszem neki a különböző csirke dolgokat,megfőzőm rizzsel,és imádja.Szárazat csak nasinak kap.
2010. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tehát te meg minden tápot elvetsz. És el is mondtad a véleményed.

Egyébként jogom van tanácsot adni, hogy a kutyának jobb legyen. A gazdái annyira szerencsétlenek, hogy már megmosolyogtató. Általában kikérik a véleményem, de ha nem, akkor is örülnek neki, és be szokták látni. Viszont a Josera kétszer annyi, mint az eddigi, és mivel nem ismerem, kíváncsi vagyok azoknak a véleméynére, akik igen. Illetve tudni szeretnék valamit a Dogexről. Egyszer amikor náluk voltam, próbáltam elolvasni, és azt hiszem a gabona volt az első helyen... valami gáz volt vele. Amúgy a kutya rengeteget eszik belőle, és nem hízik tőle. Szerintem megérett az idő a tápváltásra.

2010. nov. 14. 14:03
 4/12 anonim válasza:
Azon egyáltalán nem vagyok meglepve,hogy nem hízik tőle a kutya,mi is kipróbáltunk sokfélét,de ezek többségében alig van hús,vagy csak valami bizonytalan mennyiségű.Általában szóját,gabonát,vitaminokat tartalmaznak.Ez persze kevés egy fejlődésben lévő kutyának.DE sajnos a száraz tápok sem jobbak.A gabona,mármint a rostok fontos elemei a táplálkozásnak.A junior tápok talán a legjobbak.Tanácsot persze lehet adni finoman,de sajnos attól még nem biztos,hogy meg is tudják hosszú távon venni.
2010. nov. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért hogyha most 4300-ért vesz tápot akkor nem biztos, h 8-10 000 fog. Mert a Josera kb. annyi...
2010. nov. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Kérdező! Miért akarsz más dolgába, magánéletébe beleszólni. Semmi közöd ahhoz, hogy az ismerősöd mivel eteti a kutyáit. Ez már bunkóság, hogy te akarod megmondani neki, hogy mivel etesse a kutyáit. Mindenki avval etet amivel akar. Különben a Dogex táp direkt tenyésztőknek való, mivel nagy kiszerelésekben kapható csak, és ezért ilyen olcsó. A minősége meg megfelelő. Tudom, mert ismerem a tápot, igaz én nem azzal etetem az én kutyámat.

Nem kell más kutyatartási dolgaiba beleszólnod, semmi közöd hozzá. Foglalkozz a magad dolgaival.

2010. nov. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó: gondolj bele a helyzet komikumába: beleavatkozol az életembe, pedig nem ezt kértem. Te is „osztod az észt” (ne pejoratív értelemben vedd), mi jó, és mi nem helyes. Ezen az oldalon mindenki azért van, hogy elmondja a véleményét, jót vagy hülyeséget, türelmesen vagy bunkón, és sokszor nem is a kérdésre felelve. A magánéletben is mindenki ezt teszi. Nem értem az indoklását, hogy ezért beszólj másnak.


Az a kiváló minőségű táp most lefogyasztotta a kutyát, hiába zabálja, és hiába ízlik a kutyának (egyébként ha ismered, és meg tudod tenni, nézd meg nekem, hogy mentes-e aromaanyagoktól, vagy ízt fokozó kitöltő-anyagoktól, légyszi, mert erre irányul kérdésem, én nem találtam sehol). A szőre pedig zsíros lett tőle. Méghozzá azért, mert olyan zsiradékot tartalmaz, amit nem tud megemészteni, ezért kiül a szőrére, ez így működik a zsíroknál.

A tenyésztők is tudnak nagyon szemét kajával etetni, és nekem pont nagyon gyanús, hogy csak tenyésztői kiszerelésben kapható.


Szerintem, ha javasolok nekik egy másik tápot, az nem bunkóság, nem rossz szándékkal teszem. Az lenne bunkóság, ha leugatnám őket érte, és felháborodva mondanám a magamét a kutyatartásról. Egyébként ők is nagyon jól tudják, hogy nem értenek hozzá, ezért egyáltalán nem veszik zokon, sőt. Csak azért tettem fel a kérdést, ismétlem, mert ezeket a tápokat nem ismerem, hülyeséget nem akarok mondani nekik (reklámanyag alapján nem döntök), összetevőket szeretném megnézni, de ezt csak az egyik táp esetében találom. Épp ezért az tényleg pofátlanság lenne, hogy kétszer annyiba kerülő tápot ajánlok, ha az mégsem jobb minőség, mint a Dogex. Aki ehhez tud hozzáfűzni valamit, az még mindig segítség lenne.

2010. nov. 15. 16:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok. Ha megbántottam önt elnézést. Javasolni lehet, de úgy, hogy ne érezze a másik, hogy rá akarja erőszakolni, hogy márpedig azért is...


Elnézést csak egy kicsit ingerült voltam, tudom ez nem lehet megfelelő indok a felháborodásomra.

Csak sajnos sokan támadnak engem is, más buta, nem felelős állattartók, hogy minek etetek jó minőségű luxus tápokkal, mikor más meg éhezik...

2010. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nincs gond :) Csak még mindig nem tudom, hogy megbízhatok-e az ajánlatomban, összehasonlítási lehetőség híján, úgyhogy egyelőre jegelve lesz...
2010. nov. 15. 20:53
 10/12 anonim ***** válasza:
az én kutyám tenyésztője a joserára esküszik :)
2010. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!