Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leforráztam a kiskutyám. Mi...

Leforráztam a kiskutyám. Mi lesz most?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jó gazdi, az biztos, bár mindig a legjobbat akarom neki nyújtani. De most szörnyű bűntettet követtem el, leforráztam, megcsúszott a kezembe a tányér, benne a forró leves, leves ki a földre, egy "csíkban" rá a kutyára. Nem sok ment rá, a nyakát-lapockáját érte. Sírt, bevittem a kádba, hideg vízzel lemostam, majd megszárítottam. Most alszik, gondolom sok volt neki ez mára. Rettenetesen mar a bűntudat, ha rágondolok könny szökik a szemembe. Hogyan lehetek ilyen szerencsétlen. Még kölyök kutya. Lehet valami baja? Tehetek még valamit érte?
2010. nov. 15. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy egy embernek mi baja lett volna. Például neked. Ha leforrázod magad, rettenetesen fáj 5-10 percig a CSUPASZ bőröd hideg víz alá téve enyhül a fájdalom, és az tán teljesen elmúlik. Na most a kutyát még védte a szőre is. Tehát nagy baja nem lehet belőle.
2010. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor lennél rossz gazda,ha szemernyi fájdalmat sem váltana ki ez belőled.Emberek vagyunk,balesetek meg történhetnek,szegényke rossz helyen volt rossz időben.Megtörtént.Ha nem súlyos a sérülése,akkor szerintem nem kell állatorvoshoz vinned,elég ha bemész egy patikába s kérsz valami krémet,ami segíti a sebgyógyulást,lehet az Neogranormon,körömvirág krém stb.De a természetre is bízhatod.Ne hibáztasd magad,a kutyus is el fogja felejteni,az,meg hogy alszik,természetes a kölyköknél.Kitartást!
2010. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szegény kis maszat, most egy ideig félni fog a tányéroktól és a kádtól. Amikor valami nem kívánatos történik mindig tartsd meg a nyugalmadat. A kutyus ugyanis át fogja venni a hangulatodat és megtanulja hogy amikor a következőben hasonló dolgoz lát, akkor úgy kell viselkednie mint neked. Szerintem viselkedj úgy mintha nem történt volna semmi. A ktyák másképp gondolkoznak mint mi emberek :) Ő még mindig úgy szeret téged mint azelőtt és már nem is érdekli az hogy ráfolyt a leves. Egy dolog: most hozzá kell szoktatnod ahhoz hogy a tányér nem ellenség vagy honosz és hogy a fürdőkádban lenni, nagyonis jó dolog ;)
2010. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm szépen.

Szerencsére nem sok érte, talán a hideg víz enyhítette. Remélem nem lesz semmi baja.

2010. nov. 15. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy nem vagy jó gazdi? véletlen volt. normális ha bűntudatod van, de nem a te hibád volt. lehet hogy egy ideig fájni fog neki, kérj neki a dokitól valami kenőcsöt. Egyébként én is okoztam az én kutyámnak fájdalmat, véletlenül. Egyszer egy jókora botot dobtam neki, de sötét volt és előttem volt egy bokor és véletlenül a kutyámat találtam el. Szegény annyira nyüszített. Órákig bűntudatom volt, de elmúlt amikor másnap reggel odajött hozzám és megnyalta a kezem.
2010. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Balesetek sajnos mindig vannak.

A hideg víz jó volt, de én a helyedben elvinném orvosnak megmutatni, mert a szőr alatt nem tudni, mennyire sérült a bőr, vagy a hús.

El is fertőződhet, ami csak idővel fog mutatkozni.

2010. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!