Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy kutya SOKKAL...

Hogy lehet egy kutya SOKKAL olcsóbb TK nélkül?

Figyelt kérdés
Néztem neten, és volt 1-2 fajta, ami tk val 90 ezer, nélküle meg 60. Ez hogy lehet? A tk nem 5-6 ezer forint? Akkor ilyen drága hamisítani, vagy miért?
2010. nov. 16. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ekkora árkülönbség, hogy eszedbe se jusson kérni hozzá a TK-t, mert nem is tudna adni hiába kérnéd! Ez a szaporítókra jellemző trükk.
2010. nov. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak nagyon sok ember elhiszi, hogy 30e a tk. Így a szaporító könnyebben modja, hogy "persze, adok tk-t, csak adj még 30 ezret ...".

Senki nem fogja kérni, így a szaporitó el tudja hitetni magáról, hogy ő rendes tenyésztő. Aztán ha megkapja a 30e-t akkor se fog a tk. soha elökerülni, vagy hamis lesz.

Mint a hülye ismerösöm akinek a kutyája papíron fél évvel később született, mint a valóságban.

2010. nov. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Meoe tagoknak a törzskönyv 5500 forint.

Ezekben a hirdetésekben az a bibi, hogy sajnos az emberek átvághatóak.

Én is láttam olyat vásárban, hogy bordói dog 50ezer. Törzskönyvvel 120:)

Kérdeztem az úriembert, hogyhogy tk-val ilyen drága.

A válasz: "Tudja hölgyem, a törzskönyv nagyon drága..."

2010. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Utoló igazat ír!


Amúgy egy rendes tenyésztőnek nem a papír a drága. Nem azért adják pl. 80 000 ft-ért darabját a kölyköknek.

Itt számolni kell a szuka vétel árával, a minőségi felneveléssel, a rengeteg kiállítással, tenyésszemlével, szűrésekkel, fedeztetési dijjal, kicsik minőségi etetésével, oltásaival, chipezéseivel, és végül a tk. kiváltásával.

Hidd el ez mind nem két fillér...

2010. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
tenyésztőknek több milliárd forintjába kerül meg hogy 1 alombol 1-gyet megtartanak tovább tenyésztéshez, tenyésztők jobbak mitn szaporito hidd el
2010. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
milliárd? te jesszus! utolsó te miről beszélsz? Van tenyésztő ismerősöm, kiállításokra jár, minőségi táppal etet, kiváltja a tk.-t, ellenőrzi is a kölyköket, köt szerződést, ad tanácsokat, tesz a kutyákba chipet is. Szóval tenyésztő, és nem szaporító. De azok nem MILLIÁRDOK! Max. milliók, ha nagyon drága a fedezőkan, vagy valami baki van, de nem milliárd.
2010. nov. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

19:11-nak.

Így igaz!


18:23 voltam.

2010. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!