Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkora kiadás egy macska,...

Mekkora kiadás egy macska, vagy esetleg egy kutya? Melyik "olcsóbb"?

Figyelt kérdés

én ha felnőtt leszek tervezem hogy lesz egy kisebb méretű kutyám vagy macskám. Mondjuk tacskóm, mopszom..


szeretném tudni hogy meik olcsóbb a kutya vagy a macska, mert akkor fontolóra venném a dolgot.



15/F


2010. aug. 31. 14:27
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
bocs, véletlen rossz kategóriába tettem :S:S
2010. aug. 31. 14:27
 2/18 anonim ***** válasza:

Egy apró kutya kb ugyan annyi mint egy macska.


egy óriás kutya sokkal nagyobb kiadás.


gondolom szüleid azért nem vesznek mert milyen sokba kerül.


ha egy apró kis menhelyi kutyát vesztek ki az ingyen van. oltatni elég csak 1x egy évben, rengeteg kaja maradékot megeszik amit ti most a kukába dobtok, így mondhatni hogy nem túl nagy a fentartása.

2010. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
a kutya eltartása adrágább, ám én mégis őket javaslom..az ember legjobb barátai, nekem is van egy és tényleg így van <3 :))
2010. aug. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
szerintem 15 évesen fölösleges ezzel fogalalkoznod még :'D de amúgy a macska biztos olcsóbb :D
2010. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
szüleim azért nem vesznek kutyát mert bátyám és anyám allergiás a szőrére, ugyanez van a macskákkal is. születésem előtt még volt is egy dalmatájuk. de mivel rá jöttek hogy allergiásak rá eladták
2010. aug. 31. 14:38
 6/18 anonim ***** válasza:

macska.

mert: még egy tacskónál is kevesebbet eszik (főleg ha az én kis bélpoklos kutyámból indulok ki:))

és ha jól tudom nincsenek kötelező oltásai


de azért hasonló árban van mindkettő tartása

2010. aug. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

azért nemmondanám hogy olcsóbb a macska mert kell neki macskaalom és nem eszik meg akármilyen kajamaradékot. amúgyis a macska egy nagyon "szabad akaratú" állat akit nem lehet bent tartani és kivinni sétálni, hanem amikor akar akkor kimegy egyedül. a macska megnyugtat, a kutya inkább felvidít :)


igazából macskát vennék mert nagyon aranyos, de ha belegondolok mégis kutyát szeretnék mert aranyos is meg élénk is, de nem annyira aranyos mint a macska


ezért gondoltam hogy az eltartásuk árából döntöm el melyik lesz. de azthiszem mégis kiskutyám lesz :)

2010. aug. 31. 14:42
 8/18 anonim ***** válasza:

te, lehet hogy olyan gazdag leszel, hogy nem kell majd ilyenen gondolkodnod és mindkettőd lesz.

Az az ideális:-)

2010. aug. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
ha lakásban tartanád, akkor inkább tarts kutyát, mert legalább őt le tudod vinni sétáltatni. sajnos a macskák is igényelnék, ennek ellenére sok a lakásban tartott cica. plusz a macska tönkreteszi a bútorokat, mert erősíti a körmét. a kutya, ha szobatiszta, akkor nem fog kárt tenni
2010. aug. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
az uszkárok és bichonok szüre antiagén, nem hullik, nem lehet rá allergiásnak, lenni. nekem uszim van, és imádom, törpe, 30értvettük, minüségi kaját eszik, az takarákosabb, kevesebb kell belőle, tovább tart, kevesebbet kakil. ajánlom!
2010. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!