Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet elérni, hogy...

Hogy lehet elérni, hogy szálljon le rólam egy kutya?

Figyelt kérdés

Közös udvarunk van a szomszéddal, osztatlan, ők kutyát tartanak. A kutya állandóan molesztál, nem tudok úgy kijutni a kapuhoz, hogy ne nyomulna rám, a s3ggembe nyomja sokszor az orrát, felugrál, hozzám nyomja az orrát és borzasztóan fel tud idegesíteni, mikor mondjuk felöltözök, megyek dolgozni, erre frankón összeorroz.

Sokszor van olyan, hogy a saját bejárati ajtómon alig tudok kimenni, mert odaszorít, nyomul, leszorítja a s3ggét és úgy nyomul egyre közelebb szinte követeli, hogy simogassam. Hatalmas egy nagy dög, és kezd a tököm tele lenni vele, hogy miért tüntet ki a figyelmével állandóan. Olyan, mintha követelné, hogy foglalkozzak vele. Viszont az se megoldás, egyszer mondom, jó akkor megsimogatom, erre, mint aki megvadult, úgy elkezdett ugrálni. Elegem van belőle, hogy ahányszor kimegyek az ajtómon, mindig jön is és összeszőröz, taknyoz, rámugrik, falhoz szorít stb.


Hogy érhetem el, hogy ne foglalkozzon velem? Vagy van erre valami szabály, hogy ilyen esetben a szomszédnak hogyan kell tartania, hogy engem ne molesztálhasson?


2010. nov. 18. 20:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem akarom bántani vagy ilyesmi. A nem akarom én nevelnit nem arra értettem, hogy majd máshogy kiiktatom, hanem arra, hogy én nem akarok neki trükköket tanítani, meg nevelni a kutyájukat, nekem elég annyi, ha felfogja, hogy engem hagyjon békén és kész.
2010. nov. 18. 21:27
 12/14 anonim ***** válasza:
róbáld ki, hogy következetesen nem veszel tudomást a kutyáról...tehát minden találkozáskor mellőzöd a szemkontaktust az érintést és a beszédet, csak határozottan haladsz előre...haza!
2010. nov. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
p
2010. nov. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Csak azt teheted, amit az előző válaszoló is írt, hogy nem veszel róla tudomást, ne szólj hozzá, még egy "nem" erejéig sem, ne emeld fel a kezedet, ne nézz rá, hanem mintha ott sem lenne határozottan menj előre, ki a kertből vagy be a házba. Nehéz, tudom, és kb. 50-szer el kell játszanod, mire elérsz valamit a kutyánál. Most érdekes vagy számára, és el kell érned azt, hogy ne legyél az, erre a legjobb megoldás, ha következetesen levegőnek nézed őt, akkor ő is annak fog nézni egy idő után. Ha megérti, hogy hiába szalad oda hozzád, semmi reakciót nem vált ki belőled, akkor nem fog odaszaladni, hiszen minek. Az, hogy Te rászólsz, egyáltalán, hogy a kutyához szólsz, volt, hogy megsimogattad, vagy pusztán azzal, hogy ellököd is kontaktust teremtesz...ezt felfoghatja törődésnek, játéknak is. Azt pedig szereti és igényli. Úgyhogy csak az fog működni, ha nem veszel róla tudomást, de sajnos ezt nem lehet 5 perc alatt elérni nála.
2010. nov. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!