Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisebb kerthez milyen kutya...

Lala12 kérdése:

Kisebb kerthez milyen kutya kell? (pl. milyen fajta? ) -szerinted kan vagy szuka?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy kert van, még nem jelenti azt, hogy a kutyával kevesebbet kell foglalkozni. Szóval, kb. ugyanolyan mintha lakásban lenne.
2010. nov. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
mind egy az, hogy milyen kutya..akármilyen amelyiket akarod. :)
2010. nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Kell?? "Kelleni" semmilyen - a kutya nem tartozéka a kertnek.


Nem a kert mérete az elsődleges szempont kutyaválasztásnál, hanem az hogy te mennyire tudod/vagy hajlandó/ kielégíteni az adott fajta igényeit. És persze az is számít hogy neked melyik fajta tetszik.

Az meg hogy milyen nemű legyen - hát komolyan nem értem szerinted milyen összefüggés van a kettő között:D

2010. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azért a Bernáthegyi, a Lengyel hegyipásztor, a Bullmasztif, a Kaukázusi, a Husky, a Komondor nem biztos, hogy jó választás. Vegyél Pulit vagy hasonló méretűt és a kert szépségét pedig felejtsd el.
2010. nov. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

az csak mellékelve volt:S-csak hogy melyikkel könnyebb bánni...

de én szeretetnék kutyát de nem tudom pontosan milyen kutyusnak való az a körülmény amit mi tudunk neki teremteni:S

2010. nov. 19. 19:02
 6/17 Tihanyi Fruzsina ***** válasza:
25%
szuka, mert a kan mindent össze pisil és büdösebb is:D Ajánlom a Rottweilert, mert nagyon szép kutya, fogékony és nem nagy mozgásigényű:D
2010. nov. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

És mekkora az a "kisebb kert"?

Milyen elképzeléseid vannak a kutyát illetően?

- miért szeretnél kutyát

- mennyit foglalkoznál vele

- mennyit sétáltatnád

- milyen a temperamentumod

- milyen típusú kutyák tetszenek

- volt már kutyád

stbstbstb

Ha te sem tudod mit szeretnél, én hogyan tudnék tanácsot adni (pláne egy netes mondat alapján)?

2010. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

hát igazából a nagyméretű kutyák tetszenek, de én azokat nem

tudnám rendesen kezelni:S

de a Beagle,tacsi,törpe tacsi,...stb:)

családi házban lakunk, 4 család egy házban:) van egy nagy kert, és az fel van osztva 4 részre...

hát a sétáltatás-én nem tudom...hát naponta 1x biztosan:S akár 2x is!

inkább szelídebb vagyok, de eddig ahány kutyával találkoztam tudtam kezelni őket:)

még nem volt kutyám sajnos mert panelban laktunk, de most meg van a lehetőség...

2010. nov. 19. 19:35
 9/17 A kérdező kommentje:
többnyire a szukákat mondják, de van egy ismerősöm akinek a kutyája szuka és tüzeléskor mindig mindenkit megharap:S
2010. nov. 19. 19:36
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem kis-közepes méretű kéne. Menhely? Ott nagyon sok különböző méretű, küllemű kutya van. Vagy ha fajtisztát akarsz, akkor ajánlani tudom a tacskót, törpeschnauzert,stb. ízlés kérdése. Hogy kan vagy szuka arról neked kell döntened, melyik nem tetszik jobban, melyikhez tudnál jobban alkalmazkodni. A kanok például makacsabbak, nehezen kezelhetőbbek,a szukák pedig kedvesebbek viszont nekik drágább az ivartalanítás.
2010. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!