Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisebb kerthez milyen kutya...

Lala12 kérdése:

Kisebb kerthez milyen kutya kell? (pl. milyen fajta? ) -szerinted kan vagy szuka?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 18:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
hát igen...meg tüzelnek:S
2010. nov. 19. 19:52
 12/17 A kérdező kommentje:
hát igen...meg tüzelnek
2010. nov. 19. 19:53
 13/17 anonim ***** válasza:

Először is a tanácsom az hogy olvass minnél többet a kutyákról (nevelés tartás fajták stb) mert elég tapasztalatlannak tűnsz a témában:)


Mivel nem igazán van konkrét elképzelésed azt is megfontolhatnád hogy menhelyről fogadj örökkbe kutyust. Ott segíteni is tudnak kiválasztani a neked megfelelőt.


Vagy olvasgass ezekről a fajtákról:

Kis, közepes testű: tacskó, cocker spániel, közép shnauzer

Nagyobb testű: retrieverek, magyar vizsla, dalmata

2010. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ja és a tüzelés megoldható: egyszerűen ivartalanítattni kell a kutyát. Mivel ez egy családi/hobbi kutya lesz úgyis ez a legcélravezetőbb akár szukáról, akár kanról van szó. Neki is jobb és nektek is.
2010. nov. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Tihanyi Fruzsina válasza:


szuka, mert a kan mindent össze pisil és büdösebb is:D Ajánlom a Rottweilert, mert nagyon szép kutya, fogékony és nem nagy mozgásigényű:D



A szuka is mindent kipisil és ha kinyomja az ember a kutyus bűzmirigyét akkor nem büdi.

2010. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
mivan? bűzmirigy???xD
2010. nov. 19. 20:48
 17/17 anonim ***** válasza:
bűzmirigy: két kis mirigy a végbélnyílás két oldalán, ami egy emberek számára nem érzékelhető váladékot termel, amely ürítéskor kerül a bélsárra. Ez egy azonosító minta, ami alapján a kutyák tudják, hogy ki rakta a csomagot. Néha van, hogy ezek a kis mirigyek eltömődnek, és be is gyulladhatnak, ilyenkor viszket nekik, sokat nyalogatják és szánkáznak (feneküket a földhöz dörzsölik, és a két mellső lábukkal húzzák előre magukat). Az állatorvos, de valamelyik kozmetikus is ki tudja már neki nyomni, a mi dokink semmit nem is kért érte, nagyon kedves. :) Ha még nem nagyon volt kutyád, szerintem szukád legyen, általában simulékonyabbak, könnyebben alkalmazkodnak a gazdához, és kevésbé dominánsak. Az ivartalanításkor a kan kutyákat kiherélik, a szukáknak pedig vagy elkötik a petevezetékét, vagy kiveszik a petefészkét, vagy eltávolítják a méhét és a petefészket is, melyik doki hogyan műt. Az ivartalanítással, sok probléma megelőzhető, a nem kívánt almok, a betegségek (méhgyulladás, méhrák, stb...) és a tüzelés is megszűnik. Szerintem valami kis/közepes testű kutyust válassz. A menhelyen sok gazdátlan kutyus van, akik nagyon aranyosak, és ha nem kölykök, akkor tudnak mesélni a mozgásigényéről, a személyiségéről, hogy viszonyul más kutyákhoz, vagy cicákhoz, gyerekekhez, idősekhez. Ha fajtatisztát szeretnél, tudom neked ajánlani a spánielt (azon belül angol cocker). Nekünk is az van, pedig panelban lakunk, kétnaponta kell fésülni a szőrét, és akkor nem hullik neki, és szép selymes lesz. Három havonta visszük kozmetikushoz, és bár mi már 15 éve hozzá járunk, és ad kedvezményt, de így se szoktunk 4-5e forintnál többet otthagyni. Fürdetni nem szabad gyakran (ez minden kutyára igaz) persze évente 2-3 (samponos) fürdetés jót tesz a szőrének/bőrének, felfrissíti és megtisztítja. Nyáron persze a sima vízzel való lelocsolás, illetve az úszás nem számít fürdetésnek. :) Mi a panelban napi három sétával (hétvégén 4-5) oldjuk meg, anyukám reggel leviszi egy fél órára (én akkor megyek suliba, nincs rá időm) aztán ha ilyen 2 óra tájában hazajövök, 2-3 órát is kint vagyunk, sétálunk a környéken, vagy elmegyünk messzebbre is, frisbeezünk, gyakorlunk (amit a kutyasuliban tanultunk előző héten, most az ültetés kézjellel, 10 méterről) játszunk, elmegyünk a futtatóba, hogy játsszon a többi kutyával. És este még egy fél órás séta. Napközben meg alszik a kanapén (az egyik részére leterítettünk egy pokrócot és megtanítottuk, hogy csak oda mehet föl) :) Sok sikert! A kutyázást sose lehet, elég korán kezdeni, én 13 éves vagyok, de már most szeretek kutyázni, és a jövőmet is ebbe látom :)
2010. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!