Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megtámadná a kutyádat egy...

Ha megtámadná a kutyádat egy másik mit tennél?

Figyelt kérdés

Mondjuk van egy kistestű kutyád ami a légynek se tudna ártani és van egy nagy agresszív kutya a környéken, akit póráz nélkül szoktak sétáltatni és utálja a fiú kutyákat.

Sétálsz a kutyáddal pórázon és egyszercsak nekiugrik a nagy 60-80Kg-os a kutya a Te 8-10Kg-os kutyádnak és elkezdi tépni. Mit lehet ilyenkor tenni annak érdekében hogy minél kevesebb sérüléssel megússza a kutyád?


2010. nov. 20. 10:57
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Van egy német dog akit egy nem normális ember sétáltat. Volt hogy egy kiskutyát megtámadott és több helyen össze kellett varrni erre a fickó azt mondta hogy mindenki a saját felelősségére hozza ki a kutyát és nem állja az orvosi költségeket.


Nekem is egy kis testű kutyám van, aki fiú és félek attól hogy egyszer mi is összetalálkozunk ezzel a kutyával. Nem tudom hogy ha egy ilyen eset történne mit lehetne tenni hogy minél hamarabb kiszabadítsam a kutyámat. Ilyenkor mit kell célba venni egy agresszív nagytestű kutyán hogy hatástalanítsam? Rá kell rúgni a nyakára vagy a hátát kell ütni hogy minél hamarabb elengedje szegény kis kutyát?

2010. nov. 20. 11:01
 2/28 anonim ***** válasza:
63%

Én agyonütném! Sajnos ez nem biztos, hogy jó válasz, mert ha elkezded ütni, attól lehet még agresszívebb is! Az a legjobb, ha megelőzöd a szitut. Amikor közelít feléd, kiabálj hangosan rá, hogy takarodj! Nekem ez bevált egyszer. Cigányok amstaffja szabadon garázdálkodik a faluban.

Én erre a célra hordok köveket a zsebemben. Sétabot még frankóbb! Nem kell ütni, elég, ha megijed!

2010. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
Velem is volt már hasonló,pedig pórázon sétáltatom a kutyámat. Gyorsan felkaptam és elindultam vele....
2010. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
56%

A grabancánál ragadd meg, aztán hatalmas koppintás az orra! Mondjuk a német dog, az rohadt nagy egy dög!Mégis, mi az, hogy mindenki a saját felelősségre sétáltathat?

Az ő kutyája nem is sétálhatna szájkosár nélkül! Jelentsd a jegyzőnél!Sürgősen! Hordj magaddal paprikasprayt! Akkor nem is kell fizikailag érintkezned vele! A gazdája, meg egy jó nagy köcsög annak a dognak.

2010. nov. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Igen az lehet hogy ha ráverek a kutyára akkor még agresszívabb lesz, de hát mégse nézhetem ahogy előttem széttépi a kutyámat. Bár remélem sose keveredek ilyen helyzetbe, de mondjuk a német dogtól én is megijednék, mivel az már egy emberben is nagy károkat tud tenni, nem csak egy kistestű kutyában.
2010. nov. 20. 11:08
 6/28 anonim ***** válasza:
36%

ha közvetlenül előtted van már a német dog, semmi esetre se vedd fel a kutyádat,mert akkor teljesen biztos hogy rád ugrik a dog a kutya miatt. én is midig felvettem a szintén kistestű kutyámat ha egy másik kan kutya jött de mindig rám szóltak hogy csak rosszabb lesz.

egyetértek az előttem szólóval,próbáld elzavarni,szólj rá a kutyára ha közeledik,és ha a tied morog rá próbáld csitítani.nálam ez vált be.

2010. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

De most egy ilyen embert hogy jelentsek?

Nagydarab fickó, kabátban és egy nagy fekete német doggal? Elég behatárolhatatlan szűkítés... Mivel nincs nyilvántartva sehol hogy kinek milyen kutyája van a környéken, így nem hiszem hogy sokat elérhetnék ha ilyen történne.

2010. nov. 20. 11:10
 8/28 anonim ***** válasza:
43%
Ha ő rosszindulatú, legyél te is: tényleg jelentsd fel a jegyzőnél. Ráadásul magának akarta. De addig ne menj arra a kutyusoddal, jobb megelőzni a bajt, ami mindkettőtöket érhet.
2010. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
43%
[link] (---nem tom mennyire jo de elvileg a postások is sokszor használnak ilyet.Ha közel jön a nagy dög akkor emeld fel a tied ha tudod és ezt hazsnáld(nehogy a ited is elmeneküljön:)Amúgy a szájkosár tényleg kötleezö a dogosnak szóval ne ugasson,jobban teszed ha szolsz ha anélkül sétáltat.
2010. nov. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
29%

Hát a kérdésfeltevés elméleti, tehát, vegyük, hogy egy őrölt harcikutya nekiesne a tacskómnak. Mivel a tacsi próbálna védekezni, én viszont nem avatkozhatnék közbe, mert akkor nekem esne a dög... Hát nálam mindig van egy kis palack víz, bár nem hiszem, hogy ez sokat jelentene, inkább akkor már egy veder vízre lenne szükség, leönteni az agresszív kutyát.

Már egyszer majdnem támadott meg egy hülye németjuhász (nem minden nj hülye, de az az volt), de akkor lekapcsoltam a kuytámat a pórázról, és azt csapkodtam az ellenfél felé, meg a gazdája is szólt neki, és így elment. ("Nem bánt!" - ezt mondta, de közben a kutya rohant hozzánk megtámadni)

2010. nov. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!