Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megtámadná a kutyádat egy...

Ha megtámadná a kutyádat egy másik mit tennél?

Figyelt kérdés

Mondjuk van egy kistestű kutyád ami a légynek se tudna ártani és van egy nagy agresszív kutya a környéken, akit póráz nélkül szoktak sétáltatni és utálja a fiú kutyákat.

Sétálsz a kutyáddal pórázon és egyszercsak nekiugrik a nagy 60-80Kg-os a kutya a Te 8-10Kg-os kutyádnak és elkezdi tépni. Mit lehet ilyenkor tenni annak érdekében hogy minél kevesebb sérüléssel megússza a kutyád?


2010. nov. 20. 10:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
62%

Kerüld el nagyívben!Sajnos vannak helyzetek amiben az "okos enged" szabály alkalmazandó.

Beszélj a körzeti megbizottal,mond el a panaszod és kérd meg ha teheti az általad jelzett időpontban nézzen el arra.Meglátod segiteni fog,nekik sem jó a balhé a körzetükben!

Fizikai meggyőzés csak rosszul végződhet!!

2010. nov. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
38%

Amíg nem talált fogást, addig oda lehet csapni valami nagy hangú dolgot, odarohanni üvöltve. Hátsó lábnál megemelni és kirántani. De ha már fog, akkor ne rántsd semmiképpen, mert nem fog engedni, és szakad is ami a szájában van.


Ilyenkor a legjobb felemelni a két hátsó lábát, hogy ne álljon stabilan, és megcsavarni a nyakörvét, hogy fulladjon Ettől ereszteni fog. Ehhez mondjuk egy német dognál két ember kell, de így lehet a legkisebb sérüléssel megúszni.

2010. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
59%

El kell hogy keserítselek, ha egy ekkora kutya neki megy a kicsinek elég kevés az esélye hogy megmentsd. Én sajnos átéltem, életem egyik (vagy talán a) legrosszabb élménye volt. Ma is siratom a kutyusomat pedig már több mint 1 éve történt. Sétáltunk, a nagy kutya ugrott felkapta eldobta és ennyi volt. Eltört a gerince, műtétek, kezelések 1 hónapig, de nem lehetett megmenteni. Azóta van egy másik kutyám és hát el kell mondjam nagy gondjaim vannak a sétával mert folyamatosan attól rettegek hogy újra megtörténik. Csak ismerős és átlátható helyen sétálok hogy feltudjam venni ha látom hogy valami barátságtalan közeledik. Vagy pedig nagy kutyás bandával sétálunk, és nem valami szép amit mondok de akkor nyugodtabb vagyok hogy ha valami zűrös eb közeledik a nagykutyákat találja meg először és nem az enyémet. 2 nagy kutyát mindig könnyebben szedsz szét, kevesebb sérüléssel.

Az egyetlen amit tehetsz hogy ezerrel kerüld az ilyen helyzeteket, hordjál magaddal valami hangos, zajos dolgot pl. kaviccsal teli üveget és ha jön egy kutya azzal ijeszd el.


A másik kedves gazdinak meg kötelessége kifizetni az orvosi költségeket, fel is lehet jelenteni póráz nélkül sétáltatásért. Dobj egy levelet a postaládájába hogy ha még egyszer póráz nélkül sétáltatja az agresszív kutyáját hívod a rendőröket, és mellékeld a jogszabályt:


Az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII. 28.) Kormány rendelet 3. §-a kimondja:

„(1) Aki a felügyelete alatt álló kutyát

a) a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, illetőleg kóborolni hagyja,

b) természeti vagy védett természeti területen, illetőleg vadászterületen - a vadászkutya kivételével - póráz nélkül elengedi vagy kóborolni hagyja,

c) szájkosár és póráz nélkül közforgalmú közlekedési eszközön - vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével - szállítja,

d) élelmiszer-elárusító üzletbe, közfürdő területére vagy játszótérre - vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével - beenged, illetőleg bevisz,

e) aki harapós kutyáját nem zárt helyen tartja, vagy nem helyez el a ház (lakás) bejáratán a harapós kutyára utaló megfelelő figyelmeztető táblát,

harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Aki az (1) bekezdésben meghatározott magatartással másnak nyolc napon belül gyógyuló sérülését okozza, ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(3) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (a továbbiakban: ÁNTSZ) regionális vagy kistérségi intézet erre felhatalmazott ügyintézője, valamint a természeti és védett természeti területen természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki.”

2010. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos én is átéltem már, nem egyszer.. Az előző kutyámat úgy megharapdálta egy kuvasz, hogy el kellett altatni még aznap, nem lett volna értelme műteni... :,( van azóta másik kutyusom, de egyszerűen rettegek sétáltatni, sajnos nagyon ritkán viszem el a kutyusunk, pedig tudom, hogy hiányolja. (kertes házban lakunk, így igyekszem azzal pótolni, hogy rengeteget játszunk, a hatalmas telkünkön) Foxi méretű szuka kutyánk van, aki egyébként nagyon békés, ha őt nem bántják, bármelyik állattal elvan.

Szóval a támadsáok:

Egyik alkalommal apukám pont kint volt a ház előtt és havat lapátolt, olyat odavágott a dögnek, hogy csak na... De még akkor se eresztette el a mienket... Aztán a következő ütésnél egy pillanatra meghőkölt és akkor pórázzal berántottam a mienk az udvarba szegénykém... De ha nincs ott apu, biztos vége van a saját házunk előtt!

Másodszor kb 10en voltunk, amikor megtámadta a kutyám egy németjuhász, mindenki ordított a kutyára én meg próbáltam a lábbammal toppogatni, hogy takarodj, akkor szerencsékre kijött a kutya gazdája, és ráüvöltött a kutyájára, arra hallgatott.

Aztán a 3. eset óta nem viszem sétálni. Egy husky se szó, se beszéd nekirontott a kutyámnak, nekem meg épp tele volt a válltáskám könyvekkel, a könyvtárba vittem volna vissza... Jól oldalba csaptam a huskyt, és ráüvöltöttem, és erre odébbállt. Aztán pár méteren belül körözött, de nem jött közelebb.

A tapasztalatok alapján szerintem egy bot mindenképp kell!

És ha lehet, megelőzni a támadást! Inkább még a békésnek látszót is elzavarni, mert nagy baj lehet!A leírt 3 esetből egynél maradandó sérülése lett a kutyámnak, és ha nincs mázlim, ott is maradhatott volna.És ha már verekednek, vagy bántja a tiedet, ne ess pánikba!

2010. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk a faluban ezernyi kutya garázdálkodik falkába verődve, mind nagytestűek, kiéhezettek, és senki nem tesz ellenük semmit. Mindenkit megtámadnak, haraptak már meg gyereket, rángattak le biciklist a bringáról, és a múlt héten egy idős asszonyra rontottak rá. A polgármester mindig fontolatja, hogy elviteti őket, de az igazat megvallva csak az autósok tesznek bármit is, amikor elütnek egyet-egyet közülük. Engem is támadtak már meg, biciklin is, gyalogosan is, amikor gyerekeket kísértem haza este, akkor is, mert akkor még agresszívebbek.


Nekem az a módszer vált be, hogy ha biciklivel vagyok, amikor rám rontanak, leugrok a bicikliről a túloldalon, mint amelyikről jönnek (többnyire egy oldalról támadnak), és rájuk kiabálok. Úgy fordulok, hogy a bringával elsöpörjek néhányat, közben toppantok feléjük. Muszáj megállni miattuk, mert ha nem, bekerítenek, és úgy még rosszabb. A kiabálás-toppantás kombinációtól meghátrálnak, akkor előkapom a kulcscsomómat (kb. 10 kiló :)), és feléjük csapok vele. Amelyiket eltalálom, az biztosan sírni fog, a többi is tolat a csörgés miatt. Akkor ki lehet szabadulni.

Engem még nem haraptak meg, de egy barátnőmet már igen (rohadt nagyot mart a vádlijába!), és egy kisfiút is. A gyerek szülei fontolgatták a feljelentést, de a kórházban, ahol az oltásért voltak, azt mondták, nem tudnak kit feljelenteni, úgyhogy maradt minden a régiben.


Nekem nagytestű kutyám van (közepes/nagytestű, egy jó kondiban lévő, de igen jámbor labrador keverék), aki ivartalanított, de azért fölöttébb érzékenyen reagál, ha idegen kutyák odajönnek a pisilőkéje körül szaglászni. Én megvédeném őt, mert 20 kutya biztos lenyomná, de a kutyám nem szorul rá a védelemre. Olyankor hirtelen előtör belőle az agresszivitás, és még egyszer sem maradt alul a vad falkával szemben.


De ha egy-két kutya megtámadná, nem a kóbor ebek, akkor volt már olyan esetünk, hogy nem hagytam, hogy a támadó kutya a közelébe jusson. Közéjük ugrottam, és rákiabáltam, csapkodtam egy bottal, a másik kutya pedig megfutott. Nem azért tettem, mert féltem a kutyámat, jó erőben van, és még sohasem adta fel a harcot. Ő nem provokál, de ha bántják, meg tudja védeni magát. Csak nem mindig van kedvem/időm/bátorságom végignézni,míg lejátszák a meccset, arról nem is beszélve, hogy utálok emberekkel veszekedni, hogy nem az én kutyám kezdte a bunyót, ráadásul az enyém pórázon sétál és engedelmes, amit a többiről nem lehet elmondani.

2010. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
29%

Vannak jó dolgok a hozzászólásokba.

De szerintem fizikálisan felvenni a harcot, egy kb 80 kg kutyával.... kérdezőnek nem sok esélye lenne.


Én sokszor kerültem ilyen helyzetbe, csak nekem 50kg a kutyám, akit régen a bikák lefogására használtak.

Dolgozok vele, és az úton ahol régen laktam, nem volt olyan nap, hogy ne akadjunk össze kóbor kutyákkal.

Nekem ugye nem volt ilyen gondom, hogy megvédjem a kutyám, de a verekedést mindig próbáltam kerülni. Vagy másik úton mentünk, vagy próbáltam kövekkel megdobálni a felénk jövő kutyát.


Egyik nap kimentünk sétálni a határba kutyámmal ( Dogo Canario ) és a mama kutyájával ( Tacsi Mix ).

A hátunk mögött egyszer csak egy hatalmas roti ugrott elő, és kapta el a tacsit, és rázta mint állat.

Szinte föl se fogtam mi történik, de ösztönből lekapcsoltam kutyám pórázát. Az meg szó nélkül neki esett a rotinak, és leteperte a földbe. Így a tacsi életben maradt. Volt pár keresetlen szavam a kö... gazdájának.

Az meg húzta haza a bel...t.

Sajnáltam a rotit mert alig tudtuk leszedni kutyámat róla, és ugye NEM az állat a hibás.


Kérdezőnek én azt tanácsolnám, hogy ha netán ti hozzátok odamenne a dög ( Dog ) az elötte beszerzett könnygáz spray- vel fújd le, de NE a kutyát, hanem az ORRÁBA BELE.

Így elkerülsz mindenféle fizikális harcot, nem sérülsz meg, és a dog azzal lesz elfoglalva, hogy valahogy levegőhöz jusson.

Ezt tapasztalaból írom, csak én spray helyett vizet locsoltam, ( nem a kutyára ) az orrába.


Amúgy meg mindenki lakik valahol, ha nem hajléktalan.

Csak ki kell figyelni hová megy haza az illető, felírni a címet, esetleg az arra járó postást megkérdezni az illető nevét.

Máris megvan a név és cím. Már csak annyi dolgod van, hogy akivel ilyen történt, vagy akit zavar, hogy a kutya el van engedve, aláíratod velük a feljelentő papírt.


A papírra odaírod a saját neved címed, és végül ami nagyon FONTOS:

Kéred, hogy a neved címed és a többi neveket bizalmasan kezeljék. Így úgy fognak eljárni, hogy az illető nem tudja ki jelentette fel.

Ami még FONTOS.

Ezt nem közöljétek az ürgével. Ne vesszen vele össze senki. Tessék úgy viselkedni mint egy sunyi RÓKA.

Remélem segítettem.

2010. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tény hogy a legjobb megelőzni a bajt, de azért jobb felkészülni az ilyen helyzetekre mert akkor talán jól reagálja le az ember és nem pánikol annyira talán.


Reméljük soha nem kerülünk ilyen helyzetbe.

2010. nov. 20. 12:38
 18/28 anonim ***** válasza:
én egyszer a boxerem sétáltattam akit nem bírok ám pikpak felkapni.. és kijött egy snauchzer és egy csomoan kint voltak az utcába és mindeki csak leste hogy engem húz hátra a kutyám én meg ordibálok a kis korcsal ami megakarta harapni és probálom ellökni a lábammal..persze hogy senki nem segít..
2010. nov. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 MME ***** válasza:

Amikor agresszíven viselkedtem egy támadó kutyával, sosem sült ki belőle semmi jó, nem ez a helyes reakció.

Nekem mindig az vált be, hogy nyugodtan kezelem, sőt, a humor a legjobb, ezzel a legkönnyebb szerelni a kutyákat. Az egyik telepnél mindig nyitva áll a kapu, és szép termetes kutyák őrzik (vagy 10 ilyen), szabadon. Már hozzászoktam a támadásukhoz, mert mikor néhány centiméterre vannak tőlem, visszafordulnak. A kutyámra ugranak, de tudom őket kezelni, mivel megállok, szembefordulok velük, és végig higgadt vagyok, nem félek, nem vagyok ideges, szinte csak szemlélem az ügyködésüket, mosolyogva szoktam nézni a támadásukat és a meghunyászkodásukat (és határozottan észrevettem, hogy jobb fejek, ha nevetni is tudok rajtuk :D). Egyébként (biciklivel szoktam arra járni) az első találkozáskor ki szoktam lendíteni a lábam feléjük, de csak komótosan, hogy behatároljam, meddig jöhetnek. Ha újra rohamoznak, elég egy Nem!-et mondani és kicsit bedőlni, és felemelni a mutatóujjam. Megtorpannak.

A barátnőm nem szokott hozzá ehhez, és amikor vele mentem arra a kutyámat sétáltatni, jól felment az adrenalin-szintje, ledobta a biciklit, és azon a morgós torokhangon üvöltve rohant a kutyákhoz, amik már vicsorogva teljes sebességen majdnem elértek engem és a kutyám (tényleg elég ijesztő, főleg egy falka, az veszélyessé tesz minden egyedet), és lejátszódott a lelki szemei előtt, ahogy széttépik a kutyámat, szegény már felkészült, hogy berohan közéjük és a 10 körmével fog küzdeni. Na ezzel majdnem elrontotta, ugyanis a kutyák felbőszültek, csak sikerült rászólnom, hogy álljon le. Ezek a kutyák simán szembeszálltak volna velünk, ha nem jól kezeljük le, elvégre arra vannak. De azért őszintén meghatódtam tőle :)

A kutyáknak elég rossz hírük van emiatt, mivel mások szintén a "legyünk mi a dominánsak, mutassuk meg nekik" elv alapján reagálnak, köszönöm is nekik, hogy egyre jobban elvadítják őket...

Ez az egyik módszer a sok közül, nekem is ki kellett tanulnom, mert a mi falunkban is kóborolnak, összeverődnek, kiszabadulnak... A lényeg, hogy nem szabad mindig elsőre agresszíven válaszolni, ez például az a helyzet, amiben könnyebb hibát véteni, és az agresszív fellépés itt az, hiába annyira ijesztő.


Kérdezőnek azt tanácsolom, hogy legyen résen, ő vegye észre először a kutyát, és ne ő titeket, mert akkor máris tudsz rendeződni és felkészülni, szinte ezen múlik minden, mert még azelőtt lépned kell, hogy elérjen titeket. Az a baj, hogy a dogok rövid szőrűek, és atletikus, feszes kutyák, nem nagyon lehet fogást találni rajtuk. Úgy veszem ki, hogy egyedül vagyok, amikor kutyát sétáltatsz, úgyhogy erre alapozok (ha lenne egy társad, nagyon nagy előny lenne minden esetben). A kutyát érdemes minél közelebb engedni magadhoz, miközben a tiéd védve van a hátad mögött, mert így meg tudod ragadni a dogot. Ha a póráz feszül, és a kutyád távol van, az kiváló célpont, mert vagy kartávolságnyira vagy azon kívül éri el a kutyád, ezért csapd magad mögé, jó rövidre fogott pórázon, ha kell, emeld a felsőtestét a levegőbe (csak egy-két pillanat az egész), így meg tudod ragadni a dogot (remélem, nincsenek műkarmaid). Ehhez két kéz kell, ezért a kutyád pórázát engeded is el, ahogy megragadnád a támadót. A nagy feladat, hogy a fejét minél feljebb kell tartanod, ha van rajta nyakörv, akkor körbe kell zongoráznod az ujjaddal a nyakát, hogy megfogd. A legegyszerűbb egyébként, ha szinte azonnal földre döntöd a kutyát, mert ez sokkal egyszerűbb, mint állva hadakozni vele, főleg egy ekkora testű kutyánál. Viszont a fojtónyakörv már nehéz eset, mert vagy kijön a feje belőle, vagy eltörik néhány ujjad / a csuklód, miközben a fojtós végét húzod :S Én ezért viszek pótpórázt, hogy az ilyen kutyákra egy pillanat alatt rá tudjam tenni. Birkóztam már néhány kutyával, igaz, német doggal még soha, de akkora tömegűvel igen. És minden a lélekjelenléten, a reakciód gyorsaságán és erején múlik, mert ez az egész művelet szinte csak egy pillanat (néhány mp), és nem szabad elvéteni a kutyát, mert ha már ráharapott a tiédre, akkor kevés esélyed lesz közbeavatkozni. Ilyen nagy méretkülönbségnél nem ér semmit, hogy elkapod a hátsó lábait, de ha lesz egy nagyobb kutyád, nagyon hasznos és jusson az eszedbe. Ha elkaptad a hátsó lábait, akkor is minél előbb el kell jutnod a nyakáig, és úgy megtartanod, aztán mehet is rá a póráz.

A legjobb egyébként az olyan póráz, aminek a végén egy fojtós láncnyakörv van, mert könnyen ráteszed (csak egy mozdulat), és minden méretű kutyára jó. Én ennyit tudtam segíteni, ha olyan helyzetben támadna, amikor nincs nálad semmi, amivel lefújhatnád. Ha van, és nagyon jól tudsz időzíteni, és ebben a kavarodásban pontosan és gyorsan tudsz célozni (ami nehezebb, mint elkapni a kutyát), akkor ez legyen az első, és után tedd rá a pótpórázt. Nekem már annyiszor jól jött a pótpórázas módszer, hogy bátran ajánlom neked. :)


Egyébként, jó lenne feljelenteni a dog gazdáját, mert nem egy kutyát veszélyeztet vele. Én még azt is szoktam csinálni, hogy a veszélyesebb kutyákat (amelyikkel így vagy úgy összetalálkozhatok) elkérem, vagy megbeszélem a gazdájával, hogy próbáljuk összeszoktatni őket együtt. Így az én kutyám miatt már nem kell aggódnom legalább.

2010. nov. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
a faluban is van pár kóbor kutya, és egyszer mikor az enyém sétáltattam (spanci) akkor 2 kóbor kutya (egyenként legalább 50 kg) jött felénk hátulról ugatva vicsorítva, és lekapcsoltam a pórázt, azt mondtam a kutyámnak, hogy marad, majd a pórázzal (1,5 méteres lánc) elkezdtem feléjük csapkodni, közbe ordibáltam, hogy takarodj, meg rúgtam feléjük, néha felkaptam egy követ, és odadobtam. Aztán így kezdtem el én is hátrálni, (továbbra is ordibálva és pörgetve a láncot) és halkan odaszóltam a kutyámnak, hogy gyere, és szép lassan hátráltunk a házig. Jól bezártuk a kaput, és a kutyák már elmentek.
2010. nov. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!