Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megtámadná a kutyádat egy...

Ha megtámadná a kutyádat egy másik mit tennél?

Figyelt kérdés

Mondjuk van egy kistestű kutyád ami a légynek se tudna ártani és van egy nagy agresszív kutya a környéken, akit póráz nélkül szoktak sétáltatni és utálja a fiú kutyákat.

Sétálsz a kutyáddal pórázon és egyszercsak nekiugrik a nagy 60-80Kg-os a kutya a Te 8-10Kg-os kutyádnak és elkezdi tépni. Mit lehet ilyenkor tenni annak érdekében hogy minél kevesebb sérüléssel megússza a kutyád?


2010. nov. 20. 10:57
1 2 3
 21/28 MME ***** válasza:

Amit utolsó írt, az is nagyon jó. A lényeg, hogy te blokkolsz, és a kutyád maradjon ki az egészből, ennek is nagyon sok variációja van, és a legjobb itt is, ha ketten vagytok, a biztonság kedvéért. Engem húgom vagy barátnőm szokott elkísérni, többnyire. Sokszor viszont egyedül vagyok, ilyenkor jönnek jól az ötletes megoldások.


Egyébként most jutott eszembe egy olyan, amire felfigyel a kutya, de nem túl finom... A vihargyújtó.

2010. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Az nem jó. Sérülhet a saját kutya is...
2010. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 MME ***** válasza:

Nekem pont azért jutott eszembe, mert célzottan, pontosan tudom használni, nem úgy, mint a sprayt, de persze igazad van, ezzel is vigyázni kell. És legális magadnál tartani.

Akkor lehet használni, amikor a kutya már a tiéden van, elkapta valahol, mert garantáltan felfigyel rá. Sokáig kitart, nem úgy, mint a spray, jóval kisebb is, könnyebb olyan helyen tartani, ahonnan kapásból előveszed. Amint előkaptad, már használhatod is, a spraynél meg vacakolni kell a biztonsági izé elfordításával, és figyelni kell, hogy merre van a nyílása. De ez nem ártalmatlan, hanem súlyos sebet okoz. Ha a kutyám élete a tét, és minden más már késő, akkor jutna eszembe elővenni a vihargyújtót.

2010. nov. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 capsread ***** válasza:
Az én kutyámat a kutyasuliban támadta meg egy nagyobb kutya. Javaslom, ha teheted, ne nyúlj közéjük. Én anno megtettem, hát, két és fél óra alatt össze is varrták. Tarts magadnál egy hosszú fém rudat, seprűnyelet, vagy bármit, amivel közéjük tudsz nyúlni, vagy hívj rendőrt, jelentsd fel. Valószínűleg szájkosárra és pórázra ítélik majd.
2010. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem tartjátok felháborítónak hogy és nekünk normális kutyásoknak kell rettegnünk és mindenféle stratégiákon agyalnunk hogy más felelőtlensége miatt baleset ne történjen? Lássuk be hogy ezek a támadó kutyák általában önsétáltatóak, van gazdájuk csak éppen szarik rá megnevelni és bezárni. Kóbor kutya ritkán támad, épp elégé megviseli az utca élet, az nem szoktak dominálni, esetleg ha falkába verődnek.
2010. nov. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
15:28 egyetértek, elegem van, hogy nem tudom utcára vinni a kutyámat... Nálunk sok kutya van gazda nélkül az utcán, nem békíthetem mindegyikkel össze a sajátom, nem tudom mind gazdáját kinyomozgatni, feljelenteni.. stb. Nincs kedvem minden alkalommal szétszedni a kutyákat, mentegetni a sajátom... ha meg is tenném, majd lesz másik kutya az utcán... Szóval nem lehet mindenre felkészülni.
2010. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Hát faluban valóban nem lehet mindenkit feljelentgetni. De itt egy konkrét esetről van szó. Ha összefognak páran, egészen biztos hogy lesz belőle valami.

Elképzelhető, hogy megbüntetik az illetőt, és kobozzák az ebet.


Én az egyik utcánkban lakót nyomtam fel, mert az utcán tartotta a kutyáját. A bejárati ajtónál volt a tányérja, ami általában üresen állt. ( nyáron is )

És a gyerekeket támadta. Meg aki tartott a kutyáktól.

Többen aláírták a papírt amit írtam. Kértem, hogy bizalmasan kezeljék az adatokat. Így is történt.

A kutyát elvitték, az illetőt meg megbírságolták...

2010. nov. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 MME ***** válasza:
Ha hagyom, a kutyám meghal. Ha közbeavatkozok, a kutyám túléli, nekem meg lesz néhány sebem. Ki az, aki gondolkozik ezen?! Még akkor is, ha marcangolt sebed lesz?! Engem is haraptak már meg így, de mindig baromira megérte, nem kérdés, hogy magam mentsem néhány sérüléstől vagy a kutyám életét. Aki erre nem képes, miért sétáltatja kutyáját? A gazda felelőssége a kutya épsége, nem? Ha egyszer nem tudunk mit tenni az ellen, hogy ilyen ne forduljon elő, akkor meg kötelessége a gazdáknak felkészülni lelkileg az ilyen helyzetekre. Én sose hagyom, akkor meg pláne nem, ha vérre megy.
2010. nov. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!