Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Verekednek a 2 bak kicsi...

Andrea&Caesar kérdése:

Verekednek a 2 bak kicsi kutyaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagy gondba vk! 5 napja van egy 8 hetes torpe schnautzerem es tegnaptol egy 6 hetes cocker spanielem. Tegnaptol egesz ejjel nem aludtam, folyton verekednek. Ma reggel a cocker hanyt (igaz tegnap kapta az elso oltast). Mind 2 bak. Mi tevo legyek? Nem szeretnem vissza vinni a cockert hogy csereljem ki nyostenyel. Na meg a szobatisztasag nagy gond. Ti hogyan tanitottatok meg ra a tieteket?
2010. nov. 21. 06:22
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
A hím kutyákat kannak hívják, és nem baknak. A másik, hogy én a helyedben nem vállaltam volna be egyszerre 2 kutyát, ha nem értek hozzá. Már 1 eb is teljes embert igényel. Ha pedig "kicseréled" az egyiket egy nőstényre, később lesznek dondok, ha esetleg nem tervezed az ivartalanításukat...
2010. nov. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy feladatot vállaltál! A kölyökkutya felnevelése teljes embert kíván: gondozni, naponta többször etetni, szobatisztaságra szoktatni, rendre, szófogadásra tanítani, rendszeresen sétáltatni, mozgatni, nagy-nagy türelmet és rengeteg időt, energiát igényel. Két kiskutyánál nem elég megosztanod a figyelmedet, mindkettővel pontosan ugyanúgy és ugyanannyit kell törődnöd mintha egyedül lenne.

A két kan kutya össze fog csiszolódni, főleg, ha kicsit később (az optimális időpontról konzultálj az állatorvossal) mindkettőt ivartalaníttatod. Semmiképpen se cserélgesd őket!

2010. nov. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Addig nem lesz nyugalom, amíg el nem dől, hogy ki a falkavezér, de még később is egymásnak ugorhatnak, ha valamelyik nem érzi a sorrendet!
2010. nov. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kutyákkal foglalkoztam annó.Nem lehet,hogycsak játékból rangsorkodnak?Kölykök még nagyon.Az nem baj,hogy kan mind a kettő,de javaslom ivartalanitasd őket.Mivel még csak most kerültek oda minden uj nekik.Időre van szükségük.Jó nagy felelősséget vállaltál,de jobb ha ketten vannak és igy nőnek fel.A vezér TE vagy és mindkettőt egyszerre kezeld.Ne vedd fel az egyiket pl.mert abból vita lehet köztük.Jutalomfalat átadás csakis egyszerre történjen!Adj nekik pár napot.Persze,hogy még nem szobatiszták,ezen ne csodálkozz.6hetes még nagyon kicsi.Azt legalább 8 hetesen kellett volna hazavinned.Aszem mostanában nem fogsz majd unatkozni.... :)
2010. nov. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

van két kan kiskutyád:))) még nem késő kutyás könyveket bújni, az interneten is sok mindent megtalálsz... nagyon fiatalok még mind a ketten, persze hogy verekednek, de csak játszanak, tudod a kölyökkutyák így szoktak... szobatisztasággal kapcsolatos kérdésektől meg hemzseg ez az oldal is... kicsit olvass utána, rengeteg tanácsot fogsz találni... ebben a korban nem számít, hogy milyen a nemek aránya, ahogy ivarérettek lesznek, akkor lehet gond, ha rivalizálnak egymással. olvasgass egy kicsit!

[link]

2010. nov. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A 6 hetes kiskutyának még böven az anyja mellett lenne a helye, 8 hetes kora előtt nem szabad elszakítani.
2010. nov. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos tanacsokat! 3 nap telt el es mar jobban vannak es van lattszata a tanitasnak!tudom,nagy feladat,de idombol kitelik mind 2 foglalkozni es 1 hete minden szabad idomben kutyakrol olvasok netten!mar egyutt alszanak :)

azt hogy 6 hetesen elhoztam,azert van mert maskepp "elaltattakvolna"!

2010. nov. 22. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!