Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzhetem meg róla a...

Hogyan győzhetem meg róla a kutyámat, hogy jó neki a kertben?

Figyelt kérdés

Van 10-12 hónapos, frissen befogadott kutyusunk, aki egyszerűen nem hajlandó kint maradni a kertben. Délelőtt kb.10-délután kb.3-ig, illetve esténként kb.1-2 óráról lenne szó, de szétszedi az ajtót, hogy bejöhessen. Már ott tartok, hogy el fogom náspángolni a fenekét, mert lekaparja a vakolatot az ajtó mellett és az ajtót is tönkreteszi, ahogy be akar jönni. De ez mindig csak egy pillanatra átsuhan az agyamon, aztán természetesen elvetem az ötletet :)

Túl vagyunk a szigorú rászóláson, a figyelmen kívül hagyáson, egyik sem hozott eredményt. Nincs több ötletem. Nektek lenne valami javaslatotok?


2010. nov. 22. 17:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%

Miért nem mehet be a házba?

A kutya társas lény és méltó arra, hogy az ember megossza vele a lakását.

Egyébként milyen termetű és mekkora a bundája?

2010. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mit tudsz az előéletéről? Én azt feltételezem, hogy nem akar egyedül maradni és ezért bármit hajlandó megtenni. Fél kinn maradni a kertben, valószínűleg rossz emlékek miatt cselekszik így.
2010. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%

Ja, és miből gondolod, hogy te tudod eldönteni, hogy mi a jó a kutyádnak?

A te jó közérzetedet is más szokta megítélni?

2010. nov. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz valamit az előéletéről? Valószínűleg lakáskutya volt!Bár akkor is kibírhatna kint egy pár órát...ha jól értem, nem kizárólagos kerti kutya. Valószínűleg az áll a háttérben, hogy mivel frissen befogadott, még nagyon ragaszkodik hozzátok, és mikor szem elől téveszt benneteket, fél, hogy nem lát többé...majd ahogy nő az önbizalma, úgy önállósodik is majd. De az is lehet, hogy csak utálja az esőt, nem? Ilyenkor az én kutyáimat is úgy kell szó szerint kihúzni az ajtón, ha nem veszem őket pórázra és nem rángatom ki, ki sem jönnének. Aztán egy gyors pisi után pucolnak is befelé!
2010. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
istenem oncognito muszáj mindig kukacoskodni? feltett egy kérdést és te rögtön leszúrod, hogy miért nem mehet be. Lehet hogy van olyan oka amit te nem ismersz! Látatlanban ítélkezel... Nem zavar???
2010. nov. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Tényleg csak erről a néhány óráról lenne szó, egyébként bent lakik éjjel nappal, de ezt a néhány órát MUSZÁJ kint töltenie. Kedves oncognito, ha nem akarsz/tudsz figyelmesen olvasni, inkább ne fecséreld az idődet a piszkálódó válaszokra.


Többieknek nagyon köszönöm. Semmit sem tudunk az előéletéről, Néhány hétig volt menhelyen, talált kutya, vizsla. Tényleg nagyon ragaszkodik, már megmorogja, ha valaki túl közel jön :). A benti rombolást egyelőre megúsztuk egy papucsal és egy telefonkönyvön is szó szerint átrágta magát, egyébként rendes blöki. De az ajtót és a falat nem adom! Valahogy rá kellene venni, hogy nyugton maradjon odakint. Van már kint is egy rakás játéka, de csak pár percig köti le.

2010. nov. 22. 18:12
 7/20 anonim ***** válasza:
14%
Akkor felteszek még egy piszkálódó kérdést: a kertbe való kicsapás séta helyett van?
2010. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Valami rossz érhette, hogy a kintlét félelmetes számára.

Meg kellene próbálni a kerthez hozzá kötni a gazdát, játékot, etetést. Türelemmel rá fog jönni, nem is olyan félelmetes az a hely. Ha lassan is, de egy idő után biztosan rájön, mennyi érdekes tud történni körülötte.

2010. nov. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem akar nélküled megmaradni a kertben, hozzá kell szoktatnod. Ülj ki vele egy órára.. aztán másnap is.. meg utána is..:) Aztán egy idő után megtanulja, hogy jó dolog a kert, boldogan fog rohangálni és akkor már talán könnyebben megbarátkozik azzal, hogy egyedül van.

A kukacoskodóknak: Mi az, hogy miért nem hagyja a kutyára a dolgot és engedi be? Azon kívül, hogy biztosan van rá oka, ugyan miért kéne egy ilyen nagy termetű kutyát csak lakásban tartani, ha van kert? A kutya igényli a területet, szabad mozgásteret, és ott legalább biztonságban elengedheti a gazdája. Vissza kell szoktatni a természetes viselkedésre.

2010. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát a vizsla nagyon fázós és embercentrikus fajta. Nehezen bírják a kertet, és a hideget, gondolom, fázik már a feneke és spurizna befelé.:-) Azt tudom tanácsolni, hogy most az első időkben legyél Te is kint vele, labdázzatok, hogy mozgásban legyen, ne fázzon és ne unatkozzon. Aztán szépen lassan, ha megszokja, ellesz egyedül is.
2010. nov. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!