Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatom le arrol a...

Ballai Lilla kérdése:

Hogy szoktathatom le arrol a kutyámat hogy a földről ne egyen fel semmit?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Mentolos fogkrémet nyomsz a szájába.. állítólag ez szokott használni.

Mi is ezzel a problémával küzdünk. A fogkrémet már megvettük neki külön, de eddig itthon felejtettem..

Majd írj, hogy hogy vált be :)

2011. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mikor látod, hogy fel akarja venni, egy nagyot rántasz rajta a pórázzal, majd rákiáltasz, hogy NEM! Ezt sokszor kell ismételni. Nekem egy időben, mindig a zsebkendőket szedte fel, a fűből de ez a módszer bevált.
2011. nov. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 wartburg353s ***** válasza:
Én is hasonló drasztikus megoldásról olvastam, ha a sima tiltás nem válik be. Vigyél magaddal egy tubus csípős pirosaranyat, és gyorsan nyomj belőle egy kicsit arra, amit a kutyád meg akarna enni. Egy idő után megtanulja, hogy ráfázik, ha a földről eszeget. Bár ez sztem akkor válik be jobban, ha előre elkészíted a terepet. Mondjuk kiteszel pár előre megfűszerezett csalit. Nem próbáltam ki, jobb szerintem, ha határozott felszólítással le tudod szoktatni.
2011. nov. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
gratulálok a sok idiótának aki egy másik barom tanácsára emberi fogkrémet nyom a kutya szájába büntetésképpen, olyan vegyületet ami kifejezetten egészségkárosító a kutyák számára (oldja ugyanis a fogzománcot és tönkrevágja az egész emésztőrendszerüket)!!!
2011. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyilvàn a kutyakiképzők (több is) ezzel nincsenek tisztàban. Na neee azért ezt nem hiszem el...

Ràkeresek azért a neten, ha te tudsz erről íràsos infòt a netről, linkeld be légyszí.

Amíg nincs bizonyítva az ellenkezője, inkàbb hiszek a kiképzőknek, mint egy vadidegen embernek. Màr bocsi...

2011. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
OFF:a kutyakiképző nem kémikus, nem biológus sőt semmiféle végzettségre nincs szüksége ahhoz, hogy ezt a szakmát gyakorolja... természetesen nincs publikus tanulmány pl. a fluor tartalmú(ez csak egy a tipikus összetevőkből) fogápolási szerek hatásáról a kutya szervezetére(miért is lenne?) de azt tudjuk, hogy ezek a vegyületek súlyosan károsítják az emberi szevezetet is, de a kutya csontozata még érzékenyebb erre(nem bombázza a saját testét mindenféle vegyszerekkel évszázadok óta ahogyan az ember,így kevésbé ellenálló ezekkel szemben)-azért ha belegondol egy épeszű ember abba, hogy ha egy tömeggyártott kozmetikai szert nyom a kutyája szájába -ami köztudott, hogy gyakorlatilag semmi haszna és az emberi szervezetnek is több kár okoz mint hasznot-akkor én nem csodálkoznék az ellenjavallaton és elgondolkodnék, hogy a kutyám egsézsége fontosabb attól, hogy valami pojáca kiképző által terjesztett hülyeséget követek vagy valóban a szeretet vezérel, és ha meg is tiltok, vagy büntetek valamit azt úgy teszem, hogy ne legyen maradandó egészségkárosító hatása(amit mellesleg a hatályos törvények is tiltanak!)
2011. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyilván akkor az állatorvos sem ért hozzá.

Ezt egy állatorvos írása között találtam a neten:

"A fogmosás valóban jobb, ha kutya fogkrémmel végzik - az emberi fogkrémek ízesítését a legtöbb négylábú útálja és hadakozik ellene." Szó sincs arról, hogy a kutyának ez káros lenne. Nyilván ő is hülye.


Érdekelne mit értesz az alatt, hogy súlyosan károsítják az emberi szervezetet is... Mi történik velünk? Mit vált ki? Ha annyira súlyos lenne a dolog, amit te írsz, akkor vajon hogy van az, hogy már majdnem 30 éve mosok fluor tartalmú fogkrémmel fogat, nyilván jut belőle a szervezetembe is és még mindig nincs semmi bajom? - és ezzel nem vagyok egyedül bármilyen meglepő.

Egyébként még mindig nincs semmi ilyen infó fent a neten. Ha valóban úgy lenne, ahogy te írod, már lenne nyoma.

És hogy mivel teszek rosszat a kutyának? Azzal, ha nem szoktatom le arról, hogy a földről felszedje a dolgokat, nem azzal, ha pár alkalommal mentolos fogkrémet nyomok a szájába.

Annyi mérgezés van, ami valóban a kutyák életébe kerül, ezzel szemben én mit szeretnék? Azt, hogy hagyjon fel azzal a rossz szokásával, hogy felszedi a földről a dolgokat és ez bizony lehet akár mérgezett étel is. Mivel más nem célravezető a kutyámnál, ezért marad ez a módszer, amit rajtad kívül eddig senki sem vitatott.

Itt van egyébként egy korábbi bejegyzés ugyanerről a témáról:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1133119

2011. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!