Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez az utolsó téma kérdésem:Mi...

Ez az utolsó téma kérdésem:Mi a véleményetek a Pápai és az ajkai vahúr állatmenhelyről?

Figyelt kérdés
Mi kell oda hogy 2011 nyarán lehesek önkéntes segitő diákmunkaként?Sajnos sok a keverék kutya meg az öreg kutya,amelyik kutya jobban vonzodik hozzám azt fizetségül megkapom?Én nem képezhetek ki amit nyár végére megkapok ona kiszabaditot kutyát menhelyről?Amelyik kutya vonzodik majd hozzám, és az energiánk egyforma azt vihetem haza és ott tanithatom?
2010. nov. 22. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
öhm... van ilyen állatmenhely ahol hazaadják képezni a kutyáikat? nem hiszem. Fizetségül megkapod? max úgy, hogy ha elmész és mondod hogy kéred ezt meg ezt a kutyát, fizetsz érte valamennyit és akkor már a tied. Miért kell a menhelyi kutyát képezni? szerintem abban nincs semmi öröm, hogy hazaviszel egy menhelyről egy kutyát és már tudja a parancsszavakat. Akkor nem lesz annyi közös élmény a kutyával...
2010. nov. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan hogyan zajlik az ilyen, de szerintem ha ott tanítod, jutalmazod, akkor a többi féltékenységből megtámadhatja.

Haza meg haza viheted, ha akarod és vállalod. Nem kell ehhez még önkéntesnek se lenni. Csak odamész, kiválasztod, megvizsgálják és a nevedre írják. Kap egy veszetség elleni oltást, féregtelenítéshez tablettát, ezeket kifizeted és viheted. Legalábbis a családban már zajlott hasonlóan egy kutya menhelyről való befogadása.

2010. nov. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen csak azt hittem hogy igy van mert az ajkai menhelyen vörösiszap veszélyesek letek menhely és kutyák. Csak önkéntes akarok lenni és amatőr vagyok csak ennyi a véleményem azt hitem létezik ilyen,ezek szerint nem.
2010. nov. 22. 21:40
 4/12 anonim ***** válasza:

Elmész, sétáltatsz, szeretgetsz, tanítgatsz...ennyi. Fizetség a bent lévő kutyák hálája, netán a leendő gazda öröme, hogy egy jól nevelt kutyát kap.Ez neked nem elég?

Mindez nem diákmunkaként végzendő, hanem állatszeretetből,fizetség nélkül.

2010. nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak mert diákmunkán kutyamenhyelen lakohelyemhez közel akarok járni megismerjem kutyafajtákat a menhelyt kutyástapasztalataim
2010. nov. 24. 14:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Figyi, szerintem egyszerű. Keresd fel valamelyiket a kettő közül, kezdj el kijárogatni oda (biztos szívesen fogadnak), sétáltasd a kutyákat, tanítgasd őket (nem kell extra dolgokra gondolni, csak p. pórázon járni), simogasd, szocializáld a félősebbeket, fésüld ki a bundájukat. Ha ezt csinálod kitartóan, addigra úgyis összeismerkedsz az ottani többi önkéntessel, lehet, hogy barátok is lesztek. Biztos vagyok benne, ha azt látják, hogy lelkes vagy, szereted a kutyákat, akkor örökbe fogadhatod azt, akit az önkéntes munkád során a legjobban megkedvelsz. Ez azért fontos, mert lehet, hogyha simán kimennél a menhelyre, akko külső alapján választanál...így pedig, hogy beállsz oda önkéntesen dolgozni úgyis azt a kutyát fogod kiválasztani, akit a sétáltatások, foglalkozások alkalmával a legjobban megszeretsz, akire a legjobban rá tudsz hangolódni. És könnyedén előfordulhat, hogy első ránézésre nem is őt választottad volna. Aztán ha hazaviszed ráérsz otthon tanítgatni, kutyasuliba járni vele és építeni a további közös életeteket. De mivel általában a vidéki kis menhelyek gyakran pénzhiánnyal stb. kűzdenek, alkalmazni téged, vagy fizetni a sétáltatásokért biztos, hogy nem fognak tudni.
2010. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1. a menhelyek kaját nem tudnak adni a kutyáknak, nemhogy a sétáltatásukért fizessenek neked


2. minden alkalommal amikor elviszel egy kutyát (mondjuk reggel) kiszakítod a falkából. A visszailleszkedése a rangsorba bonyolult, verekedések árán tudja csak újra kivívni a pozícióját.Ezt nem akarhatod tőle minden nap.


3. olyan létezik, hogy ideiglenes befogadó. Addig nálad lesz a kutya, míg örökbe nem adjátok. A menhyel viseli a költségeit addig a legtöbb esetben,de plusz pénzt biztos nem kapsz érte. Akkor taníthatod, de ha kérik örökbe kell adnod, vagy náladmarad végleg.

2010. nov. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy sétálni csak ott lehet kivinni kutyát, ahol kis kennelenként vannak a kutyák, és 1 kennelben egyedül van a kutya.Legalábbis a felelős állatmenhelyeken nem lehet olyan kennelből 1et kivinni ahol 6-9 kutya van. Tapasztalt önkéntes vagyok, láttam már egysmást, ha kiviszel egy kutyát a 9-10 közül másnapra akár meg is ölhetik.
2010. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

15:01 kiszemeltem 1 lány ivartalnito labrador keveréket Bellat

köszönöm fiúk lányok

utolsó válaszolo:jó neked

beilesztek weboldalt 2 menhelyről


[link]


[link]

2010. nov. 24. 20:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Mind a két általad kérdezett menhely vidéki kis menhely, nincsenek ilyen nagy falkák. Láthatod, pl. a felső linken, amit betettél, ha megnézed a képeket a háttérben ott van a kennelsor, egyesével (vagy két kistermetű együtt esetleg, ha befér) vannak a kutyák a kennelben. Úgyhogy biztos meg fogják engedni, hogy megsétáltasd őket.
2010. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!