Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » őszintén! Te az újszülöttet...

őszintén! Te az újszülöttet vagy a félszeműt választanád?

Figyelt kérdés

kinéztem egy nehéz sors, félszemű kutyust, de nem kaptam választ napokig a levelemre, és közben kaptam egy felajánlást, hogy kapok egy kölyökkutyát. nem tudom melyiküket válasszam, nagy dilemma ez nekem:(

amúgy a félszeművel semmi gond nincs, szobatiszta, szocializált, játékos, kedves.


2010. nov. 22. 21:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Félszeműt. Elsősorban amiatt mert már nem kell annyira nevelnem, szobatisztaságra tanítani stb. Ezek nagyon nagy könnyebbségek. Ráadásul segítek is rajta. Biztosan nagyon hálás kutya lenne.
2010. nov. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A félszeműt! :) Ha ő tetszett neked elsőre, akkor valami csak megfogott benne tehát kiválasztottad őt! :) Én a helyedben a kis félszeműt választanám. :)
2010. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A szegény kis félszeműt.
2010. nov. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
én biztos a félszműt választanám mert azon lehet hogy segítessz azzal hogy elviszed,lehet hogy másnak nem kellene....és nálad mágis otthonra lelne!a másiknak pedig több esélye van az embereknél.és ha a félszeműt választod tuti a te kutyád lesz a legérdekesebb a környéken,nem egy szimpla kutyád lenne!!
2010. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
még egy dolog: a félszeműnél azt írják, hogy szigorú szűrésen mennek át a jelentkezők. és ivartalanítási kötelezettséggel adják, ez nekem nem jelent gondot, de attól tartok, hogy nekik probléma lesz, hogy én egy nem túl nagy (55m2) lakásban lakom, de itthonról melózok, napi 2-3órát, tehát sok időm lenne a kutyusra. szerintetek így még megkaphatnám?
2010. nov. 22. 22:20
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Én biztosan a félszeműt választanám. A kis kölyöknek biztosan lesz otthona, a félszemű kutyusnak meg nem biztos (hacsak nem viszed haza).

Nálam egy személyes oka is lenne a választásnak. Az unokatesóm vak. Tudom, hogy a kutyáknál és az embereknél kicsit más a helyzet, de ezzel a választással az uokatesómnak is szeretném sugalni, hogy egy félszemű (vagy vak) kutya (és ez az embereknél is így van) nem ér semmivel se kevesebbet, mint azok a társai, akiknek két jó szemük van (jól látnak).

2010. nov. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

igen, nálam is nyom egy hasonló helyzet a latba, édesanyámat évekig műtötték a szemével, sokáig azt hittük, hogy elveszti a látását, és több erős látássérült is van a rokonságban, akik attól még legalább olyan jó emberek mint a sas-szeműek.

nyilván nagy élmény felnevelni egy kiskutyát, de még fontosabb, azt hiszem, hogy a félszemű kutyus is boldog legyen. de remélem megfelelőnek találnak, már előre félek , hogy nem. erről hogy vélekedtek?:S

2010. nov. 22. 22:37
 8/23 anonim ***** válasza:

én is a félszemüt. engem mindig is vonzottak a kis elesett, csunyacska, senkinek nem kellö ebek. es egy ilyen kutyat boldoggà tenni, kiviràgoztatni... nincs ennél szebb...


Ha otthon vagy és eleget mozgatod a kutyàt, tisztàban vagy a felelöséggel ami 10-15 évre szol, akkor megofogod kapni a kutysut.


Majd ird meg mi lett.

sok szerencsét.

2010. nov. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Én is a félszeműt választanám. Az örökbefogadásnál nagyon fontos hogy tisztába legyél a kutyák nevelésével, szükségleteikkel, egészségügyi kérdésekkel, stb. Az hogy nem kertesházban élsz...Hát istenem. Még mindig szívesebben adnak örökbe lakásba kutyát, mert ott legalább tuti melegben aludhat télen, és nem fogják az udvarra kikötni. Az meg hogy ilyen sok időd lenne a kutyusra, már hab a tortán. Sztem biztos meg fogsz felelni.

Egy kiskutyát felnevelni meg sokszor nem valami nagy élmény, pl amikor szétrágja a bútorokot, bekakil, bepisil, stb. De lehet még kiskutyád, ha anyagilag bírod, tarthatsz két kutyát is minden további nélkül.

Mi két kiscicát fogadtunk be anno menhelyről, de már tervezzük hogy mindenképp szeretnénk egy hátrányos helyzetű cicát is majd a jövőben.

2010. nov. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
jaj nyertem egy kis önbizalmat. másik városban van a kutyus, egyeztetek időpontot, meglátogatom, utána a menhelyesek eljönnek ide körülnézni, stb, szóval azért pár hét lesz a folyamat, de majd mindenképp megírom a válaszokat, és köszönöm.
2010. nov. 22. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!