Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy telt az első pár napotok...

Hogy telt az első pár napotok a kutyusotokkal?

Figyelt kérdés

Mit csináltatok a kutyusotokkal az első pár napban?

Nagyon nyüszített?

Előre is köszi


2010. nov. 23. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
csak 1 hétig sírdogált..3hónaposan hoztuk el...hát játszottam vele :D ... meg beoltottuk..féregtelenítettük.. :D
2010. nov. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Mivel elég messziről hoztuk a kutyust volt időm vele a kocsiban megismerkedni ! Tudtam h az én kutyám lesz hisz akkor is hozzám bújt .Amikor hazaértünk letettük a fűbe és megismertettük vele az udvart . Nagyon sokat játszott és már akkor is labdamániás volt . Nagyon szeretjük egymást egyébként JRT !
2010. nov. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első kutyánk, Brúnó az angol cocker spániel 2004 szeptemberben született és csak karácsony előtt pár nappal hoztuk el, tehát 3 hónapos volt már. Ő nem nyüszített, hanem odajött az ágyhoz első este és a párom feltette a párnára. Na ott megnyugodott, és azóta is velünk alszik az ágyban. Sőt az egy évvel később vett másikuk Napóleon (szintén spániel) ő is. No de visszatérve: 2004 két ünnep között a páromnak dolgoznia kellett, én voltam itthon a "kicsivel". Hát jött mindenhová, mint az árnyék. Ha tv-ztem a lábamhoz kuporodott, ha ledőltem, odajött az ágyhoz, felkéredzkedett. Én szoktattam nyakörvhöz és pórázhoz. Mikor kb egy hete volt nálunk. Először ráadtam és beszéltem hozzá, magabiztosan és kedvesen, és ő mintha értette volna, hogy egy csudaizgalmas dolog fog következni. Kimentünk az utcára. Először csak 2-3 szomszédnyi távolságra mentünk a házak előtt, majd az utca végéig is. Úgyhogy a kis "szaros" hamar belejött. De a szobatisztaságba is. Őt nem kellett tanítani. Amikor először csak az udvarra vittem ki, akkor is tudta, hogy nem a lakásba kell csinálni, amikor meg a séták elkezdődtek, akkor már az udvarra is csak akkor kakilt, ha nem voltunk otthon és nagyon rájött. De a lakásban kakatakarítás csak pár napig volt. Igaz, mi minden figyelmet és türelmet megadtunk mindegyiküknek újkorukban. Ha láttuk, hogy kezd gugyorodni, akkor egyből mentem ki vele az udvarra. Úgyhogy egyszer sem vertük bele a nózikáját vagy ilyesmi.

Mondjuk még annyit, hogy mindegyikük megvásárlását direkt úgy időzítettünk, hogy vagy ünnepek következzenek vagy szabadság. Tehát az első egy-két hétben 24 órát együtt voltunk mindegyikükkel. Napóleon a következő nyáron került hozzánk. Pont szabi előtt, úgyhogy a szoktatások ugyanúgy zajlottak.

Neked is ezt a módszert ajánlom és sok örömet kívánok a (milyen is?) kiskutyádhoz.

2010. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nálunk szerelem volt első látásra... löködte el a testvéreit, mindtha azt mondta volna, én vagyok engem vigyél!!! igazából érte is mentünk, de azért jó volt látni, hogy nem csak nekem tetszik ő... a tenyésztő megfürdette mielőtt elhoztuk, úgy viselkedett, mintha egész életében itt lakott volna, este 10kor fellőtték neki a pizsit, nyitva volt a háló ajtó, mindenhova mehetett a lakásba, reggel 9kor felriadtam, hogy úristen a kiskutya... ez meg a nappali közepén aludt felborulva, mint a büdösbogár :D nagyon szeretem! mindenki azt mondta nekem, hogy két hétig aludni sem fogunk tőle, mert majd állandóan sír, de egy hangja nem volt.. belevaló, stramm gyerek!
2010. nov. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is szerelem volt első látásra, mindketten tudtuk, hogy megvan az igazi:D

Első ejszaka sirdogált kicsit, akkor odahúztam az ágyát az ágyam mellé, simogattam kicsit, egyből megnyugodott. Nagyon jó kiskutya volt az első napokban, szoktunk is viccelődni, hogy akkor még csinálta itt nekünk az eszét, hogy ő milyen jókutya, hogy belopja magát a szivünkbe, aztán csak egy idő után mutatta csak ki a foga feherjét:D( harapdálás, rágás stb)

Imádom, most 7 hónapos

2010. nov. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!