Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Nem nehezebb nektek...

Kutyások! Nem nehezebb nektek a párválasztás?

Figyelt kérdés

Most azokra a kutyásokra gondolok, akik sokat foglakoznak a kutyával, nem csak van a kertben. Arra gondolok, hogy sokaknak nem tetszik godnolom, hogy kutyasétáltatás minden délután a program, a kutya jön randira, a kutyát hozza magával a párjához, kutyaiskola, meg ilyenek. Meg van aki egy ágyban alszik a kutyájával, puszilgatja, ez nem okoz hátrányt párválasztásban?

Westie kölyök gazdi, 21/Lány


2010. nov. 23. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igaz nekem még nem sok barátom volt, hisz még fiatal vagyok. Nálam úgy mond alap, hogy szeresse az állatokat különösképp a kutyákat. Mert hát én nem szeretném ha olyan választás elé állítanának, hogy vagy én vagy a kutya. Hisz én nem fogok megválni azért egy állatomtól sem, mert ez nem tetszik valakinek. De ez így is fog maradni. Volt már olyan barátom akit zavart kicsit a téma, de azért tűrte. Az már biztosan más tészta lesz amikor saját lakás lesz (mert akkor nem csak a mostani kutyám lesz hanem másik is) mivel ott azért még többet lesz a kutyával. Meg hát ahogy írtad is én is vittem magammal sétáknál a kutyát randira is. És sokszor nem vette jó néven, hogy én a kutyával is merészelek foglalkozni. Meg hogy fél szemem mindig a kutyán volt, meg a környéken, hogy mikor jön kóbor kutya, vagy olyan kutya akivel nem jön ki jól a kutyám :) De igazából én még be se indultam a kutyás életembe. Legalábbis ennél sokkal de sokkal aktívabban fogom a kutyázást űzni ha elköltöztem itthonról. Szóval szerintem én jobban járok ha valami kutya bolondot szedek majd össze magamnak :) De van olyan ismerősöm akinek van kutyája (25 éves) és Ő mondta, hogy nehezebb párt találni, mert nem mindenki tolerálja ám a kutyákat így együtt költözés szinten. Bár lehet csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek.

16/l

2010. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja és az illető ismerősömnek dalmatája van. Még egy kisebb fajtát mint például egy westit jobban tűrnek. (nekem is pincsim van) De ha például egy német dogod lenne, biztos, hogy még nehezebb lenne a dolog :D Na meg hát én majd a két kutyával... :) Akiről meséltem barátom azt nem tűrte amikor filmet néztünk ettük a popcornt és a kutyám felugrott mellém az ágyra Ő meg lelökte. Én meg szolidan felvilágosítottam róla, hogy ne lökdösse le a kutyát az ágyamról, mert én meg engedtem, hogy feljöhet Te pedig nem tilthatod le az ágyról. Jó talán nem kellett volna ennyire durván reagálni, de hát nem tűröm, hogy az én kutyámat más lökdösse vagy bántsa. De azért drukkolok Neked kérdező, biztos nem lesz probléma :) Azért ne felejtsd el megemlíteni, hogy van egy kutyád.
2010. nov. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 MME ***** válasza:
100%

Nekem az. Tényleg nem sokan értik meg, így jelentősen szűkül a kör. Ez egy ember személyiségének hatalmas részét kiteszi, ezért nem lehet csak úgy legyinteni rá, hogy majd megoldjuk, vagy majd kialakul, mert sokszor nem oldódik meg, és nem alakul ki :( Tehát lesznek konfliktusok a kutyák miatt. Márpedig egy kutyás embert ez a téma nagyon érzékenyen érint. Szerintem sok kutyás nem csak azt várja el, hogy elfogadja ezt az életformát a másik, hanem értsen is egyet vele, mert ez tényleg sokat számít - aki nem rajong az állatokért, vagy felelőtlen állattartó, az nem összeférhető velünk. Legalábbis nálam kizáró tényező, hiszen teljesen ellentmond a "lelkivilágomnak".


Volt, aki féltékeny volt a kutyáimra, mert minden héten egy nappal kevesebbet tudtunk találkozni, mintha nem lennének kutyáim :S És beszélgetni is próbáltam a kutya, kutyázás témáról, ami megint kihozta belőle, gondolom, mert a fejébe vette, hogy idővel annyi időm sem lesz rá, meg szerintem azt is hitte, hogy unom őt, azért foglakozom annyit a kutyákkal. Szerintem ez egy általános jelenség lehet, amit a legtöbben már megtapasztaltak itt...


De a legrosszabb utána volt, mert sorra nem jöttek össze kapcsolatok a "hobbim" miatt, szóval egy ideje boldogtalan szingli vagyok. Szóval de, egyértelműen nehezebb a párválasztás.

2010. nov. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én nem vettem észre, pedig kutyus mellett van még sok más kisállatom is. :) Mondjuk én sokat mozgok állatos körökben, jobbára onnan is választottam, és ugye azok nyilván szeretik az állatokat. :) A mostani barátom viszont nem "állatos", de szereti őket, és elfogadja, hogy nekem fontosak, így nincs gond ebből :)
2010. nov. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 MME ***** válasza:
Utolsó: pont ez az, le is írtad, hogy neked miért nincs ilyen problémád :)
2010. nov. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

sajnos a külső alapján ítél mindenki, ezért én általában csak 1 körre kellenék,azt én meg kihagyom. így ki is vagyok ábrándulva rendesen, de ha egyszer komoly udvarlóm lesz, akkor mindenképpen az első találkozások egyikén összehozom a kutyussal, figyelem a reakciókat mindkét oldalról, finoman puhatolózom és hasonlók, ha azt látom, hogy a legkisebb mértékben is zavarja a kutyus akkor én ott lezártnak tekintem a dolgot. Ez a szituáció kicsit olyan mikor a gyerekes anyukák randizgatnak. Első a gyerek!

Mellesleg mióta staffim van kevesebb szoknyapecér próbálkozik:D

2010. nov. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kutyás programok alatt is lehet ismerkedni, és milyen jó, ha hasonló rögeszméjű társat talál magának az ember...

Egyébként meg senki nincs összenőve a kutyájával, egy randira nélküle is el lehet menni.

Ha meg a másik fél nem kimondottan kutyás, akkor az meg elég hamar kiderül.

A legnagyobb bajok szerintem akkor vannak, mikor két teljesen más felfogású kutyás összejön. Szerencsére nálunk nem így van, de pl én abszolút nem tolerálom a kutyát az ágyban, és szerencsére még elég sokan vannak vele így.

2010. nov. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát én a futattón csak öreg nénikkel, bácsikkal, esetleg fiatal lányokkal találkozom, nagyon ritka, fiatal fiúval. Persze, a randizást nem úgy értem, hogy elmegyünk étterembe vacsorázni és viszem magammal a kutyát. De ha összejövünk, a délutáni program a kutyasétáltatásból fog állni és ha átmegyek hozzá, akkoris vinném magammal a kutyát, magamnak vettem, nem azért, hogy a szüleim foglakozzanak vele, míg én pasizok. És még más dolgok is kizáró okok nálam, pl egyszer talkoztam egy helyes sráccal, 1 mopsz szukája volt. Beszélgettünk, szóbajött, hogy én ivartalanítattni fogom a kutyát, mire teljesen kiakadt, hogy miért teszek ilyet vele, meg amúgyis milyen butaság, ő a kutyájából él, évente 2szer pároztatja, és mennyi pénzt szed ki belőle. Azt se tudtam, hogy rázzam le, miután ezeket meghallottam.
2010. nov. 24. 09:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi már együtt voltunk mikor kutyások lettünk. Igaz, hogy megismerkedésünkkor is szóba került, hogy mindketten szeretnénk később kutyát. A fajtaválasztásnál is teljes volt az egyetértés, úgyhogy mázlink volt. Sőt, mindketten úgy vagyunk vele, hogy kutyának nincs helye az ágyban vagy a kanapén. Ahova lehet mi is visszük magunkkal a kutyát, de ettől még néha szoktunk szervezni kutyamentes programokat is és tiszteleben tartjuk a család másik felének a kívánságát is, ha esetleg kutya nélkül szeretnének velünk találkozni.


Szerintem is kutyás társaságban tud magának az ember legkönnyebben kutyás párt találni, de úgy tapasztalom, hogy a lányok többségben vannak a kutyaiskolában és kutyasétáltatáskor is. Tehát biztosan nem egyszerű.

2010. nov. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Valóban nehéz a párválasztás. Az exem utálta a kutyámat és akutyám is őt. Aztán szegény kutyusom elpusztult, pár hónap után vettem kettőt, ekkor azt mondta lecseréltem őt két kutyára. Na vele szakítottam. A mostani páromnak nincs kutyája, de azt mondta mikor megismert hogy ez olyan mint az árú kapcsolás :-) van akinek gyereke van, nekem meg két kutyám :-) a kutyáim imádják, szinte szerelmesek a páromba, négyen a két kutyus meg mi alszuk a 1,80 x 2,00 m-es ágyban és nekunk van kissebb helyünk, de ez öt nem zavarja imádja őket én meg a páromat mert elfogad olyannak amilyen vagyok :-)
2010. nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!