Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, és nem kutyások!...

Kutyások, és nem kutyások! Kinek kell alkalmazkodnia kihez?

Figyelt kérdés

Én szeretem a kutyákat, semmi gondom nincs a többségükkel.

Csak a szomszédom vett egy kis pincsi valami keveréket. És folyton ugat.

De, nem most kezdte, már kölyök kora óta úgy 2 éve. Gondoltam, csak megnevelik, de nem, ugyan úgy szólnak neki, és iszonyúan elkezd csaholni. Meg úgy játszanak vele, hogy uagatatják. Ez nem lenne gond, ha a nap többi részében nem ugatna. Csak hogy igen, ugat. Már több szomszéd kérte, hogy valamit csináljon vele, de nem érdekli senki véleménye a válasza: "Fogd be a füled, nem kell hallgatnod!"

Múltkor kérdezgettem, hogy milyen fajta, mennyxi idős, meg minden, és megkérdeztem, hogy minden rendben a kutyával, egészséges? Jó az idegrendszere, szóval nincs baja a fejével?

Erre: "jaaj, dehogy is, nagyon értelmes, meg okos, ügyes szófogadó kutya..."

Erre mondta, hogy: akkor szoktasd le a napi 20 óra ugatásról, de nagyon gyorsan, mert elég nehéz 30 fokban nyitott ablakkal kutya ugatással elaludni!

Erre azt mondta, hogy "nem fogok kutya nélkül élni, bármennyire is utáljátok ti a szomszédok a kutyám!!!"

Erre mondtam, hogy nem, semmi gond vele, csak neveld meg!

erre a válasz."szerezz be TE füldugót, nem nekem a kutyámmal, hanem NEKTEK kell alkalmazkodni!!!"

Erre rám csapták az6 ajtót.

Kérdésem: Kinek kell alkalmazkodni, egy embernek egy kutyával, vagy másik 10 embernek?


2011. aug. 27. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Najó, én is nagyon kutyás vagyok, de ez egy barom :D

Ha 9 után ugat a kis dög, hívjátok rá a rendőröket csendháborításért, hátha abból tanul :D

2011. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Milyen meglepő, hogy a kutya ugat. Biztos, hogy rajtad kívül mást is zavar? Egyébként meg ha álmos vagy aludj, ne hallgatózz! :P
2011. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
van valami hanghullámos kutyaugatásgátló ahogy kutya ugat kellemetlen érzése lesz
2011. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Elsőnek!


Kiröhög a rendőr, ha betelefonálsz, hogy a szomszédban ugat a kutya. :D

2011. aug. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Én eleve nem helyeslem a kutyatartást lakásban, mert szeretem az állatokat, az idióta gazdikat viszont nem.

Régen egyébként úgy működött, hogy a lakók többségének az írásos beleegyezésére, jóváhagyására volt szükség ahhoz, hogy egy lakó kutyát tarthasson. Lehet, ez még ma is létezik, csak feledésbe merült, érdemes lehet utána nézni.

Romániában pl olyat is megcsináltak (nagyon helyesen szerintem), hogy amelyik lakásban kutyát tartottak, ott megemelték a közös költséget. Érdekes módon sokkal kevesebb kutya lakott utána a lakótelepen...

2011. aug. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mivel alapból közösségben élünk egymáshoz kell alkalmazkodnunk és ha valaki valamilyen zavaró tevékenységet folytat az vagy tegye akkor mikor másokat nem zavar vagy ne csinálja. Nem csak a kutyák esetében de pl a levélégetés, hangos zenehallgatás stb... Tekintettel kell lenni másokra és ebben az esetben mindenképpen annak lenne feladata megoldani a problémát aki okozza tehát meg kellene nevelni azt a szerencsétlen kutyát mert nincs joga zavarni másokat. Az nem baj ha egy kutya néha-néha ugat hisz ez a dolga de ha ilyen sokáig folyamatosan zavar másokat azt már nem szabadna engedni és fel is jelenthetitek..
2011. aug. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Intelligencia kérdése, hogy az ember képes-e alkalmazkodni a többiekhez, vagy sem. Normális dolog, ha egy kutya időnként ugat. Attól kutya.

De.

Normális gazda a feleslegesen ugató kutyára rászól. Igyekszik lenevelni arról, hogy minden, a kapuja előtt elsétáló szerencsétlen miatt tépje a kaput, pláne, mert sokszor a kapu előtt éppen babakocsis anyuka halad el, az őrjöngő kutya pedig a babát is felébreszti... A pihenéshez mindenkinek joga van, kutyásnak és kutyátlannak egyaránt.


Tapasztalat, hogy minden kutyát lehet nevelni. A miénk is őrjöngős volt, de magam is kismama révén, nagyon utáltam, hogy a babakocsikra őrjöng. Nem kellett bántanom, elég volt határozottan összeszidnom, időnként kicsit megkergetnem, és megértette. Ma már nem ugat feleslegesen.


A kedves kutyás, akiről a kérdező ír, csak azt fogja elérni ezzel a "joga van ugatni" szöveggel, hogy valamelyik szomszédja az idiótább fajtából meg úgy fogja gondolni, hogy neki meg joga van megmérgezni a kutyát a csend érdekében...


(Én kevésbé vagyok drasztikus, de az biztos, hogy odaállnék éjjel a kapuja elé néhányszor egy letekert ablakú kocsival, bömbölő zenével, míg meg nem érti, hogy mihez van joga. :))

2011. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem van kutyám.én kellemetlenül érzem magam ha a lakásban ugat,bár csak akkor ha csengetnek vagy ha kopognak.amúgy nem szokott.de akkor is amikor ugat mindig rá szólunk.és itt a házban van egy ugyanilyen kutya non-stop ugat.kib@szottul idegesítő.mi is szóltunk neki,azt mondta el lehet költözni.hát kéremszépen költözzön el ő,mert k.vára nem vagyok köteles a hülye idióta kutyáját hallgatni hajnalok hajnalán meg egésznap.ugyanúgy ahogy a többi lakó sem.többen szóltak neki de nem érdekli.aztán majd pislog ha valaki megmérgezi a büdös dögét.vagy feljelentjük..
2011. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy.

A kutyák valóban különbözőek, és amelyik ilyen hangoskodós, azt soha nem lehet erről leszoktatni, mivel ösztönösen ugat, ez nem tanult viselkedés forma.

Ha mindig rászól, az se jó, mert ha a kutya unatkozik, és a gazdijára vágyik, akkor azért fog ugatni. Hidd el, hamarabb idomítja be a gazdit, hogy elsőre ugorjon, mint fordítva.


Másrészt viszont ő döntött úgy, hogy kutyát akar tartani, tehát ő tegyen meg mindent azért, hogy ne zavarjon másokat.


Ilyenkor nehéz igazságot tenni, mivel nem lehet elhallgattatni a kutyát, és mégis a gazdája felelőssége.

2011. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hangszórót a falhoz tolni, macskanyávogást rákapcsolni, felhangosítani, és elmenni otthonról a többi szomszéddal együtt. A dilinyós gazda majd megunja, ti meg csak zenét hallgattatok...
2011. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!