Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hihetetlen agresszív. Hogyan...

Hihetetlen agresszív. Hogyan tovább? HEEEEELLLLLPPP

Figyelt kérdés
kb 2 hete kóborolt itt a környéken egy pitbull. vadászott a többi kutyára , volt amelyiket ki is nyírta..kiakarták lőni ...én meg idefogadtam magamhoz..az arca csupa seb, a hátán van 2 lyuk. lehet hogy harcoltatták?:(vagy ő lehetett a csali akivel vadították a többit? bátorkodtam idefogadni mert van egy 5 éves amstaffom( így értek ehhez a típushoz).Ő most a barátomnál lakik ideiglenesen , mert kettészednék egymást.(vagyis inkább a pitt szedné ketté, mert a lelkem tudja hogy nemszabad verekedni, ő sosem kezdeményez) naszóval.. Amúgy ez a kis pitt emberekkel, kisgyerekekkel végtelen kedves, de ha meglát egy kutyát , megkell fognom pl a villanyoszlopot és átkarolni , hogy megtudjam tartani...ha nemkapaszkodnék semmiben, a kutya huzna maga után a földön. (rendkívül erős, szinte szétdurran az izomtól)én nemhiszem , hogy hatásos lenne itt már a szocializáció vagy egy kiképző..nő vagyok és neméppen olyan fizikummal rendelkezem , hogy egy ilyen vadkant fékentartsak. altatáson gondolkodok de nincs szivem, mert amúgymeg nagyon bújós, este velem alszik...:Svagy az legyen? ti mit tennétek?
2010. nov. 24. 08:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ha annyira agresszív, akkor mindenképpen szakemberhez kell vinni, mert egyedül, ha nincs előismereted, akkor nem tudod megnevelni, márha egyáltalán lehet. Ha nem lehet, akkor sajna marad az altatás, mert közveszélyes...
2010. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

ööö, jól belenyúltál. :)

Próbáltam magam beleképzelni a helyedbe, és arra jutottam, hogy fogalmam sincs mit tennék. Gondolom ki vagy velem segítve.


Meg ez attól is függ, hogy pl szeretnéd-e megtartani. Mert ha igen, akkor fel kellene keresni vele egy olyan iskolát, ahol foglalkoznak terápiával.

Ha tényleg harcoltatták, ezt valami iszonyat nehéz lesz kinevelni belőle.

Viszont ha leadod valahová, hát nem tudom, hogy az ilyen típusú és múltú kutyáknak mi lesz a sorsa.


De szerintem biztos lesz itt olyan, aki okosabbat is tud mondani.

De én egy sulira/ szakemberre szavazok elsődlegesen.

2010. nov. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem tőlük kérj segítséget, hátha tudnak valamit csinálni:


[link]

2010. nov. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

ki kell kérni egy kiképző véleményét, ő majd megmondja van-e esély javítani szerencsétlenen. De vannak olyan esetek ahol humánusabb az altatás, én egy ilyen agresszív kutyánál nem lennék biztos hogy egyszer nem-e értelmezi félre egy mozdulatomat vagy egy gyerekekét, és tépi szét.

Kezdetnek ivartalanítással kellene kezdni, majd kutyasuli, de mindenképpen egy erősebb kezű hozzáértő férfiember kell hozzá.

mindenképpen írj a fajtamentésnek:

[link]

ők tanácsot biztos tudnak adni.

sok sikert.

2010. nov. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
elvinném szakemberhez..viszont most ugye a staffom barátomnál van. Sokáig nemakarom nála hagyni, mert hiányzik..lehet hogy szakember tudna ezen segíteni, de én mégis félnék a későbbiekben attól ha összekerülnek , hogy előtör belőle ..mert már úgysem lesz 100 % os..ha leadom valahova elaltatják úgy is..viszont emberekkel mondom annyira kedves, mint semelyik másik kutya..ezt válltig állítom..szóval sajnálnám kioltani az életét.azon gondolkodtam , hogyha odaadnám egy olyan valakinek akinek mondjuk telep őzésre kellene , vagy...?:)
2010. nov. 24. 08:53
 6/25 A kérdező kommentje:
őrzésre*
2010. nov. 24. 08:55
 7/25 A kérdező kommentje:
olyan nincs, hogy félreértelmezi egy kisgyerek vagy az én mozdulatomat..EMBEREK képezték harcra ,tiszteli őket. bár inkább utálnia kellene..:(kutyák ellen irányul csak az agresszió..még a kisgyerek sírásra sem reagál..nekem az ölemben alszik és nyalogat..szóval ilyen szempontból nála jámborabb nincs...
2010. nov. 24. 08:56
 8/25 anonim ***** válasza:
52%

Valószínűleg nem tudsz vele mit csinálni, ha ennyire a vérében van (vagy vérévé vált). Persze ehhez látni kéne, lehet hogy van esély legalább kontrollálhatóvá nevelni, még ha barátságos nem is lesz már soha. Mindenképpen jó szakembert kell találni, és addig esélyt sem adni neki verekedni.

Ha kan, természetesen egy kitökölés jól jöhetne, ha szuka, akkor viszont inkább nem ivartalanítanám, mert náluk az néhány esetben kimondottan növeli az agressziót, és gyanítom hogy ez pont ilyen eset lenne.

Sok sikert hozzá!

2010. nov. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként ha menhelyre adod le, ott nem altatják el (már a normális helyeken) csak azért, mert kutyákkal agresszív. Ha emberekkel normális, akkor örökbeadható, csak jól meg kell válogatni a gazdit. Bár persze kérdés, hogy örökbe merik-e adni így, de hát ezt is menhelye válogatja.
2010. nov. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
szájkosár, ha sétáltatod.
2010. nov. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!