Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hihetetlen agresszív. Hogyan...

Hihetetlen agresszív. Hogyan tovább? HEEEEELLLLLPPP

Figyelt kérdés
kb 2 hete kóborolt itt a környéken egy pitbull. vadászott a többi kutyára , volt amelyiket ki is nyírta..kiakarták lőni ...én meg idefogadtam magamhoz..az arca csupa seb, a hátán van 2 lyuk. lehet hogy harcoltatták?:(vagy ő lehetett a csali akivel vadították a többit? bátorkodtam idefogadni mert van egy 5 éves amstaffom( így értek ehhez a típushoz).Ő most a barátomnál lakik ideiglenesen , mert kettészednék egymást.(vagyis inkább a pitt szedné ketté, mert a lelkem tudja hogy nemszabad verekedni, ő sosem kezdeményez) naszóval.. Amúgy ez a kis pitt emberekkel, kisgyerekekkel végtelen kedves, de ha meglát egy kutyát , megkell fognom pl a villanyoszlopot és átkarolni , hogy megtudjam tartani...ha nemkapaszkodnék semmiben, a kutya huzna maga után a földön. (rendkívül erős, szinte szétdurran az izomtól)én nemhiszem , hogy hatásos lenne itt már a szocializáció vagy egy kiképző..nő vagyok és neméppen olyan fizikummal rendelkezem , hogy egy ilyen vadkant fékentartsak. altatáson gondolkodok de nincs szivem, mert amúgymeg nagyon bújós, este velem alszik...:Svagy az legyen? ti mit tennétek?
2010. nov. 24. 08:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj ezzel, hogy nagyon nehéz lesz olyan embert találnod, aki bevállal egy ilyen kutyát, és aki tudja ezt kezelni, vagy esetleg nem akarja felhasználni. Meg egy ilyen ebet felelősség is tovább adni.


Igazából esélye a boldogságra akkor van, ha szakember foglalkozik vele, vagy egyedüli kutyaként élheti le a kis életét egy olyan családban, akik értik és megértik, szánnak rá időt és energiát, vagy soha nem viszik ki az utcára.


Úgyhogy szerintem is fajtamentés. Egy telefont mindenképpen megér, biztosan tudnak segíteni.

2010. nov. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
33%

Üdvözletem:)

Kutyabarát vagyok van 2 Bullterierem és 1 pitbullom.

A lényeg az, hogy a pitbull nagyon magának való állat.

Van egy ember akit szeret és onnantól kezdve nehezen barátkozik meg másikkal.

1. Sokat adj neki enni de vigyázz a súlyára.

2. Ha kb 5 méterről mutatod a markodban a kutyakaját és oda megy érte és megeszi akkor jó úton haladsz.

3. Ha már összebarátkoztál vele simizés, etetés, foglalkozás és játékok során akkor jöhet a neheze.

4. egy másik kutyával megismertetni és ha morog jól a seggére csapni. akkor tudja, hogy nem szabad.

Ja é igen a sebekkel majd vidd állat dokihoz ha már szelídebb:)

2010. nov. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%

[link]


Szerinted őt meghatná ha a fenekére csapna valaki?

Szerintem még az se ha lapáttal valaki fejbe küldené...

2010. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
holnap elviszem dokihoz, ahhoz nemkell szelídebbnek lennie ,mert sokadszorra elmondom , hogy emberekkel KIFEJEZETTEN BARÁTSÁGOS. tehát a doki nemsérülne meg. természetesen szájkosarat fogok rá tenni séta közben.felhívom a fajtamentést is ! köszi a válaszokat :)
2010. nov. 24. 09:23
 15/25 A kérdező kommentje:
jajj ne linkelj be ilyen képeket légyszi..elég szomorú hogy a mocsok emberek ennyire elbasszák ezt a nagyszerű fajtát.
2010. nov. 24. 09:25
 16/25 anonim ***** válasza:
63%

Ajánlom neked Zsoldos Mariannt. Terápiával foglalkozik, kifejezetten agresszív kutyákkal is, láttam nála hasonló lelkületű Argentin dogot (mondjuk ő nem harcolt korábban, csak szimplán meg akart ölni mindent ami mozog és nem ember). Soksok éves tapasztalata van komoly, domináns, agresszív kutyák szocializációjában.


Fél óra alatt egész szépen feloldották omega szukák társaságában, mostmár középfokon sulizik, és tök szépen elvan domináns kannal is.


Nála is számolnak azzal, hogy benne van a pakliban, hogy egyszer csak egy szarul kommunikáló kistestű kutyára eldurran az agya, ezért ha kutyák között van, még mindig horja azt a textil szájszíjat, amiről lihegni, nyalakodni, jutalom falatot elvenni tud, de komolyan harapni nem.


[link]


Keresd meg, ha jól tudom most beteg, de van neki terápiás csapata, van benne kemény pasi is, biztos vagyok abban, hogy fognak tudni segíteni egy kicsit szocializálni.


Ha jelzed neki, hogy elsődleges prioritás lenne, hogy a saját kutyáddal megférjen, akkor szerintem az összeszoktatásban is fog tudni segíteni.


De arra készülj fel, hogy kemény, akár hónapokig tartó terápiás munka lesz mire elértek valami komolyabb eredményt. Neked kell eldöntened, hogy tudod-e vállalni vagy sem. Ha nem, akkor fajtamentők, de lehet, hogy ők is azt fogják mondani, hogy jobb az altatás...

2010. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

Én a helyedben semmilyen körülmények között nem fogadnék magamhoz egy kóbor kutyát, akármennyire aranyos, akkor sem.

Főleg, amelyikről azt se tudom, be van e oltva veszettség ellen, vagy sem, meg úgy egyáltalán.

2010. nov. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem az utolsónak van teljesen igaza!De majd írd meg hogy mi lett a sorsa!
2010. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"EMBEREK képezték harcra ,tiszteli őket"

Ez a mondatod valahogy arról árulkodik, hogy meglehetősen naív vagy és nem vagy tisztába dolgokkal.

Nem kiképzésről van szó, mikor harci kutyát nevelnek egy alapból harcos vénájú kutyából, hanem idomításról.

A kettő között óriási különbség van.

Telephelyet őriztetni egy degenerált kutyával?

Az őrző-védők se hülyék, papírok nélkül szóba se állnak veled.

2010. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
25%

Nem is biztos, hogy pitbull, lehet hogy amstaff.

Ne add örzésre, mert emberrel barátságos.

Vedd fel inkább amstaff védőkkel a kapcsolatot:

[link]

2010. nov. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!