Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett ilyen népszerű...

Miért lett ilyen népszerű fajta a pitbull, staffordshire terrirer, amstaff?

Figyelt kérdés
Talán azért választ néhány pasi ilyen kutyát, mert ezek férfiasabbak úgymond? Egyáltalán miért választ valaki ilyen kutyát? Várom a válaszaitokat. Egyébként semmi bajom ezekkel a fajtákkal.
2010. nov. 24. 11:13
1 2 3
 11/22 MME ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy miért lettek népszerűek, mert mindig vannak felkapott fajták, most épp az ilyen típusú kutyák. Sokszor függ egy fajta tetszetősége attól, hogy mennyiszer szerepelnek a fajta egyedei a széles nyilvánosság előtt (média). Ez mindig előre lendíti egy fajta elterjedését.


Szerintem elsősorban ennek köszönhető, hogy a bull típusú kutyákat most már sokan megismerték, oldották az előítéleteiket, és elfogadták jó családi kutyának, mert szépen bevált annak. Akinek ez a fajta tetszik, az most már kevesebb előítélettel találkozik, főleg, hogy most már semmi esetre sem kuriózum egy ilyen kutya.

És igen, a fajta kemény feelingje sok embert megfog, tehát én sem hinném, hogy aki elhatározza, hogy tökéletes családi kutyát akaer, az egyből erre gondol. Ehhez kell egyfajta vonzódás :) Szóval ez a kis plusz, ami sugárzik belőle, elég népszerűvé tette az amstaffot.

2010. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

CSak egy kis hozzáfűzés:

Kedvencem, Cesar Millan falkájában is van egy pitbull, ( Daddy ) és szinte mindig őt viszi magával, terápiás célokra, mert ő a legkiegyensúlyozottabb kutyája.

A falusi rézbőrüekkel kapcsolatban nekem is rossz tapasztalataim vannak, többek közt, hogy arrafelé nem divat a kerítés, és amstaffok, pitbullok rohangálnak a telepen. Egyszer arra sétáltunk a kutyámmal. Bevoltam tojva rendesen!

A lényeg, persze, nevelés kérdése! CSakhogy nagyon kevesen tudják, és akarják helyesen nevelni állataikat. Vagy túl macerás, vagy büszkék hakutyáik agresszivitást mutatnak.

2010. nov. 24. 14:07
 13/22 anonim ***** válasza:
Daddy már nagyon rég meghalt. De tényleg aranyos egy kutya volt.
2010. nov. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is nő vagyok és staffordom van.Benne találtam meg a számomra megfelelő kutyát.Én nagyon határozott, magabiztos vagyok és pont passzol hozzám egy erős jellemű kutya aki mellesleg bújósabb, mint eddigi bármelyik kutyám.
2010. nov. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindig vannak divatos fajták, de mindig lesznek mások.

Az ember rendszerint majmolja a többi embert és az kell neki is, mint a másiknak.

Ez van.

2010. nov. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
nekem is van egy egy éves kan kutyusom. Imádom. Én mikor örökbe fogadtam a menhelyről nem is tudtam milyen kutyus. akkor 5 hónapos volt verték tele volt sebekkel. Most már jól van igazi családi kutya lett. Imádja a gyerekeket is nem vacsira...
2010. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Meghalt Daddy? Igaz, a National Geographicon nézem a műsorát, és azok elég régi részek.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2010. nov. 25. 09:04
 18/22 anonim ***** válasza:

én is nő vagyok :)

3 pitbullunk van itthon, 2 szuka, egy kan. emberrel mindegyikük tündér, akárki el tudná lopni őket az udvarról, legrosszabb esetben jól összeugrálnák az illetőt :D


DE. tény, kemény kéz kell hozzájuk, foglalkozni kell velük sokat, mert nagyon értelmesek, és igazi energiabombák.

hátránya az, hogy hajlamos lehet a "kutyázásra" (kutyákkal szembeni agresszióra értem, de szocializált kutyák, mint a mieink nem ilyenek), illetve a szőrük nagyon gyér, télen meleg kuckók kell nekik.

2010. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyan "csak" staffi keverékünk van, de mindenki fajtatisztának nézi, olyan gyönyörű.

Azért tetszenek az ilyen kutyák, mert nagyon jól izmoltak, fantasztikusan néznek ki és emellett a staffi hihetetlenül családcentrikus, úgy tud hízelegni, hogy akár belénk is bújna ha tehetné, emellett viszont nagyon határozott, öntudatos kutya.

Ja, és én is nő vagyok.

2010. nov. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
amikor az emberek azt írják, hogy "mert aki ilyen kutyát tart az kompenzál valamit" akkor mindig eszembe jut az az alaptétel, hogy mindenki magából indul ki...! :P
2010. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!