Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett ilyen népszerű...

Miért lett ilyen népszerű fajta a pitbull, staffordshire terrirer, amstaff?

Figyelt kérdés
Talán azért választ néhány pasi ilyen kutyát, mert ezek férfiasabbak úgymond? Egyáltalán miért választ valaki ilyen kutyát? Várom a válaszaitokat. Egyébként semmi bajom ezekkel a fajtákkal.
2010. nov. 24. 11:13
1 2 3
 21/22 Tyler913 ***** válasza:
100%

Én jövő nyáron fogom magamhoz venni egy Amstaffot.6 éve ez a kedvenc fajtám, amikor először megláttam (talán egy kutyás lexikonban),akkor még talán nem volt ennyire divat.Ha magamból indulok ki,azt kell mondjam,hogy a kutya külseje,izmossága, harcias múltja igenis fontos faktor volt abban, hogy ezt a fajtát válasszam, mert egyszerűen tetszik, míg az ilyen labrador-szerű, hosszúkás fejű kutyákat tipikus "csajkutyának" tartom, ami nyálas amerikai filmekben elmaradhatatlan tartozéka az ideális családnak.

De az,hogy a kemény,erős kutyákra bukom, még nem jelenti azt, hogy péniszpótléknak kell, meg hogy vagánykodni akarok vele.Egyszerűen úgy gondolom,hogy az igazi kutya legyen erős, legyen képes megvédeni magát és a gazdáját-mert az anno az ember ezért kezdett kutyát tenyészteni.Az,hogy emellett még játékos, érző szívű, szeretnivaló jószág, az hab a tortán:)


*Amúgy kicsit olyan ez,hogy gyúrni sem azért gyúrok, mert túlkompenzálni akarok valamit, hanem mert számomra az igazi férfi fontos tulajdonsága a fizikai erő, és ez meghatározza a kutyás ízlésemet is.

2010. dec. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Tomika1991 válasza:

Szerintem akinek nem volt kapcsolata ijen kutyával az nem kéne hogy itélkezzen róluk,am pedig ha félsz az ijenektől kérdem én miért nem félsz eggy agártól ami eleve eggy vadészkutzya és bármikor elkaphat és persze ugyanúgy szétkap mint a sztaff.

egyébként ha itt tartunk a pitt mint fajta nem elfogadott ebben az országban,és ha annyira nem tetszik valakinek nézze meg a shrek 3 részét és meglátja hogy a sztafi is ojan mindt a hagyma :) elsőre nem tetszik mindenkinek sokat kell küüzdened hogy számodra megfelelő legyen de megéri ez garantált.

am miért nem kérded meg eggy székelytől hogy miért ojan kemény vagy egy favágótól "azé gyúrsz hogy keménynek tünj?" nem hinném.....ezek természetes izm,ok ezek természetes jellemek és szerintem ezeknél okosabb intekligensdeb kutyák nincsenek

2013. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!