Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az/van olyan magyar...

Melyik az/van olyan magyar kutyafajta, ami kb. közepes testű, lehet tartani lakásban és nagyon ragaszkodik a gazdájához?

Figyelt kérdés
Olyan kéne, aki engedelmes, és a lakásban nyugodt, nem rongál szét mindent. Az is előny lenne, ha lehetne vele agilityzni például. És jó lenne kezdő kutyásnak is. Ne csak fajtát írjatok, hanem kennel címeket is.
2010. nov. 24. 19:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nokérem, a puli, pumi, mudi, komondor, kuvasz -- terelő kutyák.

Az erdélyi kopó, a magyar vizsla és a magyar agár vadász kutyák.

2010. nov. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Aha, én nem ismerek egy szomszéd mudit sem csak VAN 4... A mudi alapvetően egy feltétlenül engedelmes kutya, akinek a gazdája a mindene, és ezt a standard mondja. Na persze ehhez nevelni is kéne. A pumi pedig terrier ősökkel is rendelkezik, ezért elég heves, makacs kutya, könnyebben verekszik ha nem nevelik, de egy mudi alapból könnyebben együtt müködik. És én nem csak ismerek ilyen kutyákat hanem a saját kutyáim miatt elég szoros kapcsolatban vagyok velük. Neked sincs sokkal több fogalmad a magyar kutyákról mint a kérdezőnek. Na akkor most mi van? :)
2010. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

'Kimondottan magyar fajtára gondolsz? Magyar fajták a puli, pumi, mudi, kuvasz, komondor, vizsla, magyar agár, erdélyi kopó, de ezek mind vadászkutyák vagy pedig lételemük a mozgás és az állatok "őrzése" (pl. ilyen a puli).'

Én erre irtam hogy nem vadászkutyák a többi meg nem közepes. Nem tudom mit kell rizsázni, ha kérdez valamit a kérdező akkor válaszolj vagy ne irj, de nem tudom mit kell himezni hámozni hogy háááát iigy meg úúgy. Magyar kutyát keresett, közepes méretben, xy jellemmel pont. Mi ezen a baj és miért kell komondorról meg kopóról beszélni a válasz helyett? Majd aztán ő eldönteni hogy mit akar, szerintem máshol is elég egyértelmüen le van irva hogy milyen jellemzőik vannak. Az hogy elvan lakásban nem azt jelenti hogy nyugis kutyát is akar. Hanem azt hogy pl elFÉR lakásban vagy hogy meg tudja tanulni mikor kell nyugton maradni.

2010. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de szerintem egy ilyen kérdés válaszadásakor sok más infót is lehet szerezni.

Miért derogál az ilyesmi?

Egyébként is jogos volt a felvetés, mert más a habitusa egy juhász kutyának és megint más egy vadász kutyának.

Miért kell ledorongolni azt, aki nem csak a kérdésre válaszol, hanem ennél többet is akar elmondani?

Te már mindent tudsz?

Nem gondolod, hogy másnak esetleg jól jön másféle infó is?

2010. nov. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ezeket az infókat százféle leirásban, fórumon, tenyésztőnél el lehet olvasni. A krdésben közepes méretü kutyák szerepeltek, a vadászkutyák pedig nem közepesek innentől nem érdekes itt a habitusuk. Ha a kérdezőnek az tetszik akkor majd vesz olyat de itt most nem arra volt kiváncsi. Azon kivül az is elvárás volt hogy ragaszkodó legyen, a legtöbb vadászkutya pedig imádja még az idegeneket is, ellenben kicsi pásztorkutyáinknak a gazda a mindene. Akkor miről beszélünk?

Amúgy ajánlani tudnám az Irhaberki vagy Kormosvári-Hajtó kennelt ha dolgozni akarsz a kutyáddal és tetszik a mudi. A pumi, puli kenneleket nem ismerem annyira de fönt vannak a neten.

2010. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Szerinted a gazdához való ragaszkodás kizárja, hogy a kutya emberbarát legyen?

Persze, ha a kérdező egy tanyán lakik, ahol az idegen csak rossz szándékkal jöhet, az más.

De ha lakásban él, akkor valószínűleg baja lesz abból előbb-utóbb, ha a kutyája mindenkit megugat és el akar zavarni.


Még ilyet, hogy a vadászkutya nem ragaszkodó, csak mert másokat is szeret...

Mire használjátok ti a kutyát...?

2010. nov. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Attól mert egy kutya egygazdás nem azt jelenti hogy állandóan ugat és mindenkit utál... Hol élsz te? :D Egy barátságos kutya is lehet ugyanolyan ugatós.

Biztos nagyon szeretik a gazdájukat a vadászkutyák, de szerintem tény hogy sok vadászkutya ugyanúgy elmenne az első kedves idegennel is mint a gazdival. Én csak igy gondoltam. Miért kell versenyezni? A pásztorkutyák jobban ragaszkodnak EGY emberhez, a vadászkutyák meg pl jobban vadásznak. Most akkor mi van? Egyik kutya sem tökéletes.

2010. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"sok vadászkutya ugyanúgy elmenne az első kedves idegennel is mint a gazdival"


Annak a gazdija meg is érdemli.

Egyébként nem vitatom, hogy van ilyen, de azt, hogy sok vadászkutya tenne ilyet, már igencsak kétlem.

2010. nov. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Mert nem ismersz vadászkutyákat :o)) Az orruk és a kaja után mennek. Ennyi.
2010. nov. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Hogyne ismernék vadász kutyákat!

Egyik kutyás ismerősömnek ír szetterje van - a pórázt sem engedi más kezében lenni, mint a gazdájának!

Vizslás ismerősöm mikor elutazott hosszabb időre és testvéréhez vitte a kutyát- amikor elment, kiugrott a kutya utána az első emeleti erkélyről, pedig máskor is vitték már oda. Komoly sérülései voltak...


Node nem vitázom, itt már mindent tudtok, minden kutyát ismertek, apelláta nincs.

Szánalmas...

2010. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!